Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Az este folyamán beázott a...

Az este folyamán beázott a lakásunk a felső szomszéd felelőtlensége miatt. Ömlött a víz a plafonról a falról, berepedt a mennyezet. Ti mit tennétek? (részletek lent és a kérdés lent)

Figyelt kérdés

Esti órában történt a dolog 11 körül lehetett, pici csöpögéssel kezdődött, és egyre csak erősödött a vizesedés...Kit hívjunk?Nem ismerünk a három emeletes házban senkit, mi a második emeleten lakunk, fölöttünk felújítást végeznek, gondoltam én csőtörés vagy bármi egyéb baj lehet. Szóljunk azonnal a fölöttünk lakónak! Ja hogy fogalmunk sincs kik laknak ott, rohantam le a kapucsengőhöz hogy majd felcsörgök és kaputelefonon értesítem őket, hogy nagyon nagy a baj. A harmadik emeleten van 6-7 lakás, elképzelésünk sincs melyikben ki lakik, ki az, aki a túloldalon lakik(középen zárt lépcsőház választja el a két oldalt, és csak külön kulccsal lehet az adott oldalra bemenni). Senki nem reagált semmire, elkezdtem kiabálni mire a lakóközösség fele kijött és 15 perc kínlódás után a fölöttünk lakó nőt nagy nehezen fel tudtuk költeni, aki altatót vett be, és mint kiderült úgy hagyta a zuhanyt, amiből ömlött a víz elárasztva minket és a mi mellettünk lakó srác lakását is már.

Ekkora már szó szerint ömlött a víz a plafonról, nagy nehezen a vizet is elzárattam a házban. Lényeg, hogy a vízfolyás megszűnt, közel 7-8 vödörnyi vizet mostunk fel a lakásokból.


A kérdés itt jön.


Se nevek, se telefonszámok, se jelzések a lakásokon, hogy valakihez köthető legyen akár a kapucsengő szám akár egy név. Főbérlő neve a kapucsengőn, holott lehet életében nem lakott itt és a többi.

Felvetettem este nagy dühömben mikor az egész lakótársaságot felvertem az ordibálásommal, hogy legalább egy nevet és egy telefonszámot adjon meg mindenki lakásonként, hogyha valakivel valami baj van vagy segítségre szorul vagy akármi, tudjunk valakit értesíteni mellettünk alattunk fölöttünk lakót. Budapest, én vidékről jöttem, de itt elképesztően bunkók az emberek, nemtudom mi lesz ennek reakciójaként, de egy listát szeretnék létrehozni, hogy ki melyik lakásban kapucsengőszám - telefonszám. Mi a véleményetek? Vagy csak én vagyok ilyen tudatosan félő? Tegyük fel szemközt ég egy lakás, kinek szólok?! És még sorolhatnám, ez volt most kb. a legegyszerűbb probléma a víz, kérdem én ha füst van, ha tűz van akármi, hogyan értesítünk bárkit??? Közös képviselőt hívtuk aki "mit csináljak én ezzel most vasárnap este 11kor" mondottal lerázott. Kár, hogy nem én beszéltem vele barátnőm helyett.


Örülnék egy pár értelmes hozzászólásnak, mert ahogy látom itt ez a lakóközösség teljesen agyhalott leszarom mentalitással él.


Tehát a kérdés lényegében ez lenne, hogy egy ilyen lista létrehozásának ötlete így a kívülállók számára hogyan hangzik, nomeg persze az, hogy máshol is ilyen tutyimutyi nemtörődöm nemérdekelsemmi stílusú emberek laknak a lakóközösségben?!


Köszönöm a válaszokat és a beszélgetéseket előre is.

Peti



2017. szept. 4. 12:36
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Hát sajnos vasárnap tényleg nehéz bármilyen szakmunkást találni. Nem mennek ki. Pláne nem úgy, hogy most azonnal.

A lakót miért nem tudta felhívni? Nem érte el? Arról nem a közös képviselő tehet, ha nem veszik fel a telefont.

Az gáz, ha még nem is köszönnek. Akkor ne sok jóra számítsatok a jövőben. Nálunk szerencsére normálisak, egy-két új lakó van, aki fura. Kis fiatal egyetemisták főként, akik nem tudnak köszönni.

2017. szept. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Köszönés helyett elfordulnak ha látják , hogy jön valaki, nehogy köszönni kelljen. Vagy nem köszönnek, ha esetleg igen, akkor is bunkón mogorván. BORZALOM! De ha így, akkor nekem mindegy, felőlem bele is rohadhat bármelyik az elbaszott életével együtt a kis lakásába, ha mindenkit ennyire érdekel a másik"sorsa".
2017. szept. 4. 13:49
 13/25 anonim ***** válasza:

A gondnok azért van, hogy bármikor elérhető legyen ilyen esetben. Neki kell tudnia, hol kell elzárni a vizet. Éjjel víznél ennél többet nem tehet senki.

A közös képviselő nem azért van, hogy az ilyesmit intézze. Neki utána a dolga a biztosítás érvényesítése.

2017. szept. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
13: Nálunk nincs gondnok. Csak közös képviselő. De ő mondjuk normális, segít, ha felhívjuk valamiért.
2017. szept. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
18%
Nyugodjál már le. Ez itt nem falu, fogd fel, vagy vissza lehet menni vidékre, ahol egymás szájában élnek és mindenki tud mindenről, meg mindenki összeszalad ha történik valami. Egy társasházban nem fognak veled jopofiskodni, mert nem a haverjuk vagy, csak egy lakó a házban. Nem a lakóközösséget kell szidni, ha szar nálatok a gondnok, az a baj, panaszold be, vagy mit tudom én, de hogy a lakókkal mi a bajod azt frankon nem értem. Szerinted nekik jó az, hogy vasárnap éjjel felversz mindenkit?! Képzeld én is áztam már be csúnyán. Felhívtam a közös képviselőt, küldött embereket, 10 perc alatt kint voltak. És a fölöttem lévő lakót is meg tudtam találni, nem annyira bonyolult.
2017. szept. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Rendben. Máskor lenyugszom, megvárom míg a 3 méteres belmagasságot ellepi a víz, közben agyonvág az áram.


Jobb inkább nem tenni semmit, mintsem azokat a dolgokat próbálni megmenteni amiért megdolgoztál. Le van szarva az egész, ázzon el/be minden, vigyen el mindent a víz lényeg, hogy a közös képviselő és a biztosítók közös erőkkel szuperhősként rendbe hoznak mindent.


Köszöni az építő jellegű hozzászólást a "falusi parasztgyerek" :)

2017. szept. 4. 14:16
 17/25 anonim ***** válasza:
0%
inkabb koltozz kisebb varosba viszont ott mar kertes hazba, nem ertem hogy tudsz igy elni en nem birnam.
2017. szept. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem is költözz vidékre, különálló házba. Leírtam, hogy mit kell csinálni, neked csak két számot kell tudni, gondnok és közös képviselő, ha amúgy nem tudod felvenni a ritmust, akkor jobb falun lakni. Ha a közös képviselettel van baj, akkor az önkormányzatnál tudsz szólni. Lehet szidni a lakókat, de az van, hogy nem fognak veled foglalkozni éjjel 11-kor, lehet, hogy a te szemedben köcsögök, szerintem csak átlagos városi lakók, néhányan egyébként biztosan segítettek, mert mindig vannak jófejek, de ne ez legyen az alap elvárásod szerintem, mindenki éli az életét, más dolguk isvan, mint más lakók bajával foglalkozni.
2017. szept. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Ember! Ki szidott kit? Nem a lakókat szidom, hanem az életképtelen képviselőt.


És természetes, hogy azért, mert más értelmes a dolgokhoz nem tud úgy állni, hogy az elfogadható legyen , ennek okán ki a hibás? az idióta? én? :D Ti is a nemköszönős pesti bagázsba tartozhattok, amivel nincs is probléma, csak azt nem értem, hogy ez a mentalitás miért élvez előnyt a normális együttéléssel és másokkal való értelmes kommunikáció és segítőkészséggel szemben?


Nyilván az elköltözés a megoldás, nem a probléma (emberi probléma) megoldása a lényeg. Tényleg logikus.


Írjatok még bátran, legalább sikerül még több értelmes információt és tulajdonságot gyűjtenem a tősgyökeres pesti mentalitásból.

2017. szept. 4. 14:43
 20/25 anonim ***** válasza:
Én vidéki vagyok, de szerintem is túltolod a dolgot.
2017. szept. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!