Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Az este folyamán beázott a...

Az este folyamán beázott a lakásunk a felső szomszéd felelőtlensége miatt. Ömlött a víz a plafonról a falról, berepedt a mennyezet. Ti mit tennétek? (részletek lent és a kérdés lent)

Figyelt kérdés

Esti órában történt a dolog 11 körül lehetett, pici csöpögéssel kezdődött, és egyre csak erősödött a vizesedés...Kit hívjunk?Nem ismerünk a három emeletes házban senkit, mi a második emeleten lakunk, fölöttünk felújítást végeznek, gondoltam én csőtörés vagy bármi egyéb baj lehet. Szóljunk azonnal a fölöttünk lakónak! Ja hogy fogalmunk sincs kik laknak ott, rohantam le a kapucsengőhöz hogy majd felcsörgök és kaputelefonon értesítem őket, hogy nagyon nagy a baj. A harmadik emeleten van 6-7 lakás, elképzelésünk sincs melyikben ki lakik, ki az, aki a túloldalon lakik(középen zárt lépcsőház választja el a két oldalt, és csak külön kulccsal lehet az adott oldalra bemenni). Senki nem reagált semmire, elkezdtem kiabálni mire a lakóközösség fele kijött és 15 perc kínlódás után a fölöttünk lakó nőt nagy nehezen fel tudtuk költeni, aki altatót vett be, és mint kiderült úgy hagyta a zuhanyt, amiből ömlött a víz elárasztva minket és a mi mellettünk lakó srác lakását is már.

Ekkora már szó szerint ömlött a víz a plafonról, nagy nehezen a vizet is elzárattam a házban. Lényeg, hogy a vízfolyás megszűnt, közel 7-8 vödörnyi vizet mostunk fel a lakásokból.


A kérdés itt jön.


Se nevek, se telefonszámok, se jelzések a lakásokon, hogy valakihez köthető legyen akár a kapucsengő szám akár egy név. Főbérlő neve a kapucsengőn, holott lehet életében nem lakott itt és a többi.

Felvetettem este nagy dühömben mikor az egész lakótársaságot felvertem az ordibálásommal, hogy legalább egy nevet és egy telefonszámot adjon meg mindenki lakásonként, hogyha valakivel valami baj van vagy segítségre szorul vagy akármi, tudjunk valakit értesíteni mellettünk alattunk fölöttünk lakót. Budapest, én vidékről jöttem, de itt elképesztően bunkók az emberek, nemtudom mi lesz ennek reakciójaként, de egy listát szeretnék létrehozni, hogy ki melyik lakásban kapucsengőszám - telefonszám. Mi a véleményetek? Vagy csak én vagyok ilyen tudatosan félő? Tegyük fel szemközt ég egy lakás, kinek szólok?! És még sorolhatnám, ez volt most kb. a legegyszerűbb probléma a víz, kérdem én ha füst van, ha tűz van akármi, hogyan értesítünk bárkit??? Közös képviselőt hívtuk aki "mit csináljak én ezzel most vasárnap este 11kor" mondottal lerázott. Kár, hogy nem én beszéltem vele barátnőm helyett.


Örülnék egy pár értelmes hozzászólásnak, mert ahogy látom itt ez a lakóközösség teljesen agyhalott leszarom mentalitással él.


Tehát a kérdés lényegében ez lenne, hogy egy ilyen lista létrehozásának ötlete így a kívülállók számára hogyan hangzik, nomeg persze az, hogy máshol is ilyen tutyimutyi nemtörődöm nemérdekelsemmi stílusú emberek laknak a lakóközösségben?!


Köszönöm a válaszokat és a beszélgetéseket előre is.

Peti



2017. szept. 4. 12:36
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező nem tolja túl a dolgot. Én az altatós luvnyát jól meg is rángattam volna.
2017. szept. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Őszinte leszek, ne haragudj: nem irigyellek, és megértem, hogy indulatos vagy, de ha mindenki idejönne sírni a gyakorira, hogy beáztam, arra külön kategóriát kéne nyitni!

30 évig laktam társasházban, beázásban, nem is egyben volt részem ( volt, hogy fennállt a veszélye elektromos tűznek is, mint ahogy nálad is), de mindig megoldódott a probléma. Szóltunk a gondnoknak, elzárta a vizet, aztán a biztosítónak, aki fizetett és abból a pénzből kifestettünk/kitapétáztuk/leburkoltuk a beázott helységeket (nem hívtunk szakembert, megcsináltuk magunknak) és nem kezdtünk el hisztizni (na jó, az elején egy picit igen)! Igen, és ez Pesten történt! Az meg, hogy megrepedt a mennyezet, eléggé hihetetlen, de ha tényleg így volt, akkor meg elővenném az építési vállalkozót is, mert az gyakorlatilag képtelenség, hogy egy beázás miatt ilyen előforduljon, ha szakszerűen van megépítve egy ház! Szóval, ez így nekem picit sántít! De tegyük fel, hogy tényleg minden így történt, ahogy írod, akkor sem értem, hogy miért kell egy-két hülye miatt unblock ráhúzni a pestiekre, hogy idióták, bunkók stb. Nem kellene általánosítani, mert te sem vagy szent, csak azért, mert nem budapesti származású vagy! Ha meg nem tetszik a fővárosi élet, tényleg visszaköltözhetsz vidékre! A nagyvárosi élet ilyen, ezt meg kell szokni, ha meg nem megy, nem kötelező itt élni! Itt nem néhány száz/ezer ember él, mint egy faluban/kisvárosban, hanem majdnem 2 millió, ami nagyon nem mindegy, éppen ezért az itteni élet nem való mindenkinek (a leírásodból úgy tűnik, neked sem!).


Befejezésképpen még egy esetet szeretnék veled megosztani: mi közel két éve költöztünk a mostani lakásunkba, ami egy 4 lakásos házban van (szintén Budapesten). Kb. fél éve laktunk ott (ergo mi se nagyon tudtuk, hogy mi merre hány méter), amikor volt egy áramszünet, ami csak a mi lakásunkat érintette. A kihívott szerelő első körben arra gyanakodott, hogy ott lehet valami probléma, ahol az utcáról be van vezetve az áram (fent a padláson), ezért ott néztünk szét. Nem sokra rá, miután felmentünk a padlásra, az egyik vezeték füstölni kezdett, majd kigyulladt. Ahhoz, hogy megakadályozzuk, hogy a házban egy komoly tűz keletkezzen, le kellett kapcsolni a fő villanyórát, ami viszont az egyik szomszédunk zárt teraszán van (amit egy másik, régebb óta ott lakó szomszédunktól tudtunk meg). Nemes egyszerűséggel fogtam magam és bekopogtam a szomszédomhoz (amúgy este 10-kor, gondolhatod, hogy örülhetett), hogy legyen szíves zárja le a fő villanyórát, mert nagy a baj. Ez megtörtént és a probléma megoldódott. Szóval, nem mindenhol olyan a lakóközösség, mint nálatok!


/Várom szeretettel a lepontozásokat :)/

2017. szept. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
"A legputribb társasháznak is van biztosítása, az majd kifizeti a kárt." a társasház okozta kárt fizeti, ez pont nem az az eset
2017. szept. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
"Hát sajnos vasárnap tényleg nehéz bármilyen szakmunkást találni. Nem mennek ki. Pláne nem úgy, hogy most azonnal." normális biztosítást kell kötni asszisztencia szolgáltatással és kimennek ;)
2017. szept. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Mi 2018 ban áztunk el a felsök miatt.

Az uj bérlönek nem volt még konyhàja csak a csap lògott a falbòl,ez meg valami dobozt ràtett aztàn elment dolgozni reggel ahogy mi is.

Du 3 kor hazaérve szembesültünk vele h bokàig àll a viz a lakàsunkban.

Hàzmester jött gyorsan,a felsö szomszéd nem volt otthon,gyorsan hivta a lakàs tulajàt,10 perc mulva ott volt.

Én tàlakat vödröket pakoltam pár helyre,törölközöket dobtam a butorokra h felfogjam a plafonbòl csöpögö vizet.

Szerencsére bejutottak a lakàsba és elzàrták a csapot.

Jött egy cèg aki kiszivattyuzta a vizet a lakàsokbòl.

Mi a földszinten laktunk,az alattunk levö pince is elázott

még az a szerencse h volt 1 szint alattunk,igy igazàndibol nem àllt meg nàlunk a viz,utat tört magànak lefele is.

Sok butorunk tönkrement,tévénk.Bár nem is ez érdekelt hanem az h volt egy cicánk,és szerencse h nem lett baja v nem rázta meg az àram v valami

meg minket sem.

A biztosito fizette a mi kárunkat,persze igy vesztesegesen jöttünk ki

Pl:Az 1 éve vásárolt komòdunkat 70 ezer forintért vettük,vadiuj volt

kinyomtàk a szemünket azért 30 ezerrel

Szòval...jah sok mindent ujra kellett venni és hát saját zsebbe is kellett nyùlni.

Jah 5 hétig száritottàk a lakásunkat,majd 2 hét renovàlàs következett

Falakat ujrafestették,volt ahol ujra kellett rakni mert annyira vizes volt h mállott lefele,ùj parketta mindenhol...

De eljöttünk mert hiába volt minden a penèsz elviselhetetlen volt.

2020. júl. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!