Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nálatok a vidék falut jelent?...

Nálatok a vidék falut jelent? Vagy van valamilyen jelentésbeli különbség a kettő között?

Figyelt kérdés

Én egy erdélyi faluból/vidékről(?) származom.

Itt szinte mindenki úgy fogalmaz, (aki nem a városban lakik) hogy ő falusi. Viszont mióta többet olvasgatok magyarországi oldalakat, cikkeket, mindenhol a 'vidék' kifejezést olvasom, azt, hogy 'falu' kevésbé.

Nekem meg nem tiszta ez az egész.

Nálatok ugyanaz a kettő? Szóval ha én egy 200 lakosú kis faluban élek, mondhatom, hogy vidéki vagyok?

Vagy ami ilyen kis lakosszámú, az falu, és ami már nagyobb, de még nem város megnevezésü az a vidék?

Amúgy számomra szebb a vidék megnevezés...de kiváncsi vagyok hogy is van ez :D

20N


2017. okt. 16. 09:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
A fővárost és a megyeszékhelyeket kivéve nekem az összes település vidék. :)
2017. okt. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
88%

Vidéki faluból (egy kb. 300 fős kisközség) elszármazott budapesti lakos vagyok.

Azt átvettem a többiektől, hogy vidék = nem Pest. De ha itt Pesten beszélek valakivel, akkor mindig úgy mondom, hogy vidéki falu, vagy vidéki város (pl. Debrecen, vagy Nyíregyháza). De ha mondjuk 10 évvel ezelőtt kérdeztél volna, én is úgy magyaráztam volna, hogy falusi vagyok.

Érdekesség amúgy, hogy Eger (70000 fős), annyira városnak tartja magát, hogy a központi buszmegállót, ahonnan a falukba, de Salgótarjánba vagy Miskolcra is indulnak a buszok, parasztelosztónak hívják :D Ha tudnák, hogy Pesten ők is a homogén "vidék" része, szerintem a kardjukba dőlnének.

De a múltkor hallottam egy nőt telefonálni a buszon (Pesten), hogy ő Albertfalvára fog költözni, és az szinte már vidék... Teljesen kiégtem. Albertfalva a XI. kerület egy része, én Pesten ennél már sokkal kijjebb is laktam (Nagytétényben). Szóval néhány sznobnak már minden vidék, ami a 4-6 villamos vonalán kívül esik.

2017. okt. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
88%
Még eszembe jutott, hogy ez bennem, a vidékiben, meg a pestiekben is közös, hogy ha a mai Magyarország területén belül eső településről beszélünk, akkor úgy mondjuk, hogy "vidéken", de ha a határokon kívül van, akkor, ha tudjuk, pontosan megnevezzük, Erdélyben, Kárpátalján, stb.
2017. okt. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Szekszárdon leginkább úgy használjuk a vidékit hogy azok az emberek akik nem pesten és nem megye székhelyen élnek. De például akikel beszélek mi azt mondjuk Tolna "megyére" hogy Tolna vármegye, ez valahogy meg maradt 1949 után is, biztos van aki megyének hívja de akiket ismerek azok mind vármegyének hívják.
2017. okt. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
55%
Furcsa lehet, de pesti lakosként én úgy használom, hogy M0-áson kívüli településekre mondom általában hogy vidék, meg néha nem használom az azon kívül eső első egy-két rétegre.
2018. jan. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!