Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mennyire rendezkedtetek be az...

Mennyire rendezkedtetek be az alberletben?

Figyelt kérdés

Lassan osszekoltozunk a parommal, olyan alberletbe, ahol az alapveto haztartasi gepek adottak.

Viszont jo lenne kicsit otthonosabba tenni, bar nem tudom mennyire megengedett.

Ilyenekre gondoltam, hogy kepek a falra, disztargyak, kis butorok (szek, polc), fali tukor stb.

Ti ezt hogy oldottatok meg? Mennyire feszkeltetek be?



2017. nov. 16. 13:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak annyira, amennyi kellett a kényelmünkhöz, ilyenekre gondolok, hogy normális ágymatracot vettünk, normális étkező asztalt, mert azok nem voltak adottak.

De falra semmit nem tennénk, mert ahhoz fúrni kellene, és azt inkább nem, és nem is nagyon csicsázzuk a lakást, mert nem a miénk. Majd ha lesz saját.

2017. nov. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Beszéld meg a bérbeadóval, hogy képet vagy ilyesmit tehetsz e a falra.

Én speciel megengedném, mert ha elmentek, úgyis kell festetni, legalábbis illik.

Ha nem engedi, akkor is tudsz kétoldalú ragasztóval feltenni dolgokat.

Növények, díszpárnák, szép szőnyeg és függöny, ezek mind dobnak a lakáson és utána vihetitek magatokkal.

Csak a régit ne dobd ki, hanem tegyétek vissza, ahogy volt.

2017. nov. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút tulajdonos függő, mindenképpen őt kérdezzétek meg.

Mi lassanként újítgatjuk fel az egészet, a fürdőszobában minden mozdíthatót kicseréltük például és új polcokat fúrtunk fel. Bekötettük a konyhába a mosogatógépet, ehhez átlyukasztottuk a konyhaszekrényt. A falakat is saját ízlés szerint variáljuk, vitetjük el folyton az itt lévő bútorokat és sajátra cseréljük. Persze nekünk ez mind megengedett és 5 éve itt élünk már, valószínű ráhúzunk még párat :) Könnyű dolgunk van, mert a tulajnak abszolút semmi célja az ingatlannal, a felújításainkkal meg még az értéke is nő. Nekünk meg csak jó, hogy kellemesebb környezetben élünk, meg is térül hosszabb távon, mert sokkal kevesebb bérleti díjat fizetünk, mint a környékbeli átlag és szabadon garázdálkodhatunk :)

2017. nov. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az a kitétel, hogy ha költözünk majd, a lakást bútorozatlanul, tisztán, rendben adjuk vissza (ezt majd garanciavállalós takarítócég megcsinálja), de a mi lakásunk, dísztárgyak, képek, bármi lehet, ami nem rongál.
2017. nov. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az otthont, még ha csak ideiglenes is, lakájossá kell tenni. Olyanná, hogy szeress hazamenni.
2017. nov. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én be se költözök olyan ember lakásába, aki azt mondja, hogy nem festhetem ki a falat, és nem rakhatok ki képeket.

A mostani tulajom is megérti, hogy nem akarok fehér falak között lakni, meg hosszú távra vettem ki a lakást szerződéssel, és beleírtuk, hogy kikötözésre mindent visszarendezek az eredeti állapotba. Tehát a falat pl. lecsiszolom, lyukakat beglettelem és visszafestem fehérre, a saját bútorokat elviszem, és a tárolóba besúvasztott nagyibútorokat szépen kitakarítom, és visszateszem a helyére, a csipkefüggönnyel együtt. Az albakkereteket is lefestettem, de az az egyetlen, amit nem fogok lecsiszolni.

Még a tulaj is megdicsérte, hogy milyen szép lett, mikor jött a második havi lakbérért. Egyébként imádom, nagyon korrekt, pontosan jön a bérért, akkor körbenéz, de csak akkor látom. Nem mászik bele az életembe, nem állít be bejelentés nélkül, nem érdekli, hogy kit viszek fel vendégként, amíg nem zavarom a lakóközösséget.

2017. nov. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!