Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Titeket is piszkálnak otthon,...

Titeket is piszkálnak otthon, hogy költözzetek már el? Ti hogyan viselitek?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre gyakrabban ilyen passzív-agresszív módon állandóan azzal jönnek, hogy mikor költözök már el. Képtelenek megérteni, hogy nem tudok. Mégis hogyan? Hiába tanultam, diplomáztam, hiába dolgozok, egyszerűen nincs rá pénzem. Akárhogy igyekszek jól fizető állást találni, nem sikerül. Fizetnem kell továbbá a diákhitelemet, beleadok a családi kasszába, megveszem a bérletemet... mégis hogyan lehet így lakáshoz jutni? Nekem sem öröm, hogy 26 évesen még otthon kell lakjak, de mit csináljak, ha egyszerűen nincs pénzem? Másfél milliót sikerült eddig félreraknom, azért ez szinte semmit. Mégse csinálhatom meg azt, hogy veszek egy garázst, azt abban lakok!


Kíváncsi vagyok, mások is vannak-e hasonló helyzetben, és ki hogyan tudja ezt kezelni.



2017. nov. 25. 13:48
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Én korán elköltöztem albérletbe, engem azzal csesztetnek, hogy mikor lesz már család és gyerek. Hiába mondom, hogy soha.

Olyan a gondolkodásuk, hogy "megvan a diploma, megvan a jó munka, megvan a képesség az önellátásra, most már kell egy csávó, aztán esküvő és gyerekek".

Eddig ez csak azért nem ütközött ki, mert a diplomát én is akartam, és azt hittem, támogatnak, nem gondoltam volna, hogy ez csak addig tart, amíg pontosan a terveik szerint cselekszek.

Szerintem nálad is ez lehet a helyzet. A helyedben megpróbálnék jobban spórolni (igenis mindig lehet), esetleg másodállást vállalni, hogy minél hamarabb leléphessek, hiszen nemkívánatos személy vagyok. Aztán onnantól kezdve már tényleg nem hagynám, hogy beleszóljanak az életembe.

2017. nov. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!