Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Budapest, Pécs, Debrecen vagy...

Budapest, Pécs, Debrecen vagy Győr? Érvelnétek hova érdemes költözni?

Figyelt kérdés
2017. dec. 5. 07:17
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
91%

3# nem írtam, hogy Bécsbe járjon át mindennap Győrből..

Biztos sokan vannak akik átjárnak(bár ott is lehet szervezetten céges autóval utazni), de közelebb a határ mellett is lehet dolgozni.

Nekem csomó ismerősöm dolgozik úgy, hogy a munakahelyük biztosítja az autót és a benzint és még fizetnek is az utazás idejére egy minimális összeget.

Nem úgy gondoltam, hogy majd ő autóba ül és minden nap vezet ennyit és ő fizeti a benzint..

Ha így lenne, akkor csak közelebbi városba éri meg menni egyértelmű, közvetlenül a harár közelében

De ugyanúgy közel van Szlovákia is, még ott is jobbak a fizetések egy kicsivel, mint itthon.

2017. dec. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 zoltan01balogh ***** válasza:
59%

Szia!

Mivel Bp-n, Győrben és Debrecenben is éltem, így talán én tudok neked a legtöbbet segíteni

Debrecen:

Kevés munkalehetőség, alacsony bérek, sok és jó bulik, közel az ukrán és román határ, ezért szaré'-hugyé' lehet beszerezni egy rakás dolgot.

Viszonylag olcsó albérletek, csak nagyon nehéz kifogni a jót.


Bp:

Sok munka lehetőség, mindent megtalálsz 20-30km-én belül, jó és igényes szórakozási lehetőségek, mellett rengeteg a tróger hely és ember is.

Legkevésbé volt barátságos számomra.

Albérlet drága.


Győr:

Nálam tuti top!

Esetenként még Bp-től is drágább albérlet, viszont ha gyártásban dolgoznál magas fizetések, értem itt a betanítottól a mérnökig.

Közel van a Szlovák Vw gyár is, ott még több a pénz!

És igen sokan ingáznak az osztrákokhoz Győrből és igen is megéri!!!

Aki autóval jár, azok összefognak 3-4-5-en, akik meg vonattal, aki Bécsig megy annak is kb 70.000.- a havi vonatbérlet, de az is igaz, hogy ennyi erővel lehet ingázni akár Bp-re is... csak ott nem keres egy takarító/mosogató 360-400 ezret


Imádtam Győrt, de ingatlant vásárolni igazi headshot, úgyhogy visszajöttünk Miskolcra.

2017. dec. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
30%
Én Győri vagyok, és elvétve akad cigány, már a kossut utcát is felszámolták. Én akárhány cigánnyal találkoztam, sose kötöttek belém. Győrben tapasztalataim szerint rendesek, tényleg segítőkész cigányok laknak. Múltkor egy cigányt kértem meg hogy a Révai buszra segíthetne feltenni a baba kocsit. És ő volt az egyetlen ember aki segített nekem. A nem cigányok még a fejük botját sem mozgatták. Nem védem a cigányokat, de tényleg nem tudok rosszat írni ezek után. Éjszaka bátran megyek az utcán, és a cigányok hátam mögőtt, az aluljároban jönnek velem szembe, nem félek tőlük mert nem vagyok rasszista. És engem még soha nem raboltak ki a cigányok stb. Nem kéne állandoan általánosítani, és a cigányságot mindennap felhozni. Szóval én bátran ajánlom győrt.
2017. dec. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:

Utolsó voltam


36N

2017. dec. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
80%
A 3-asnak nem esik le hogy Ausztria nem csak Bécsből áll. :)
2017. dec. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
34%

Nekem ez a sorrend:

1.Budapest

2.Pécs

3.Győr

4.Debrecen

Az érvekben a fentiekkel értek egyet(kivéve a rasszistákat)

2017. dec. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Fingkirály ***** válasza:
Ja, még valami (esetleg sokat utazó embernek fontos lehet), ami miatt Debrecen a második befutó lehet, van neki olyanja, ami rajta kívül csak Budapestnek van, mégpedig nemzetközi repülőtere.
2017. dec. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Robbbi válasza:

A reptér miatt Debrecen, meg jó hely de Pécs v. Győr is szép rendezett város az egyetemeiken sok fiatal tanul, amiért jót lehet bulizni hétvégenként.

Budapestet akkor ajánlanám ha szereted azt a pörgést ami ott van, (bár ez a többi városról is elmondható) meg a távolságokat, mert a másik 3 városban egy hajnalig tartó buli után akár haza is lehet gyalogolni mivel kisebb városok mint Bp.

Szegedet is ajánlanám még a város szerkezete miatt, olyan mint Bp. csak kisebb sugaras-körutas szerkezetű, eklektikus épületekkel a belvárosban.

Könnyű hazatalálni még 1 idegennek is bárhonnan.

Munka az úgy van, hogy aki keres az talál bármilyet, de ha egy jó szakmád v. diplomád van akkor kapkodnak utánad a jobbnál jobb cégek bármelyik felsorolt városban!!

2017. dec. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Sopronba költöznék. Most ha elindulsz akkor már mind1, hogy meddig mész. Ausztria melót még mindig lehet találni, és ugye azok 1100 eurótól fizetnek felfele.

De mivel elég nagy a munka erőhiány emiatt, már bizonyos szakmákba (villanyszerelő, pincér stb) itthon is elég szép bért el lehet érni ott a környéken.

2018. jan. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Debreceni vagyok, Pestre, vagy Győrbe érdemes.
2018. máj. 1. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!