Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Futár és a postás feljön a...

Futár és a postás feljön a panel 4. emeletére (nincs lift) vagy nekem kell lemennem?

Figyelt kérdés
2017. dec. 9. 20:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%
Fel hát. Én is a negyediken lakom, nincs lift. Feljönnek.
2017. dec. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%

Nem mindenki. :D


Nálunk rendszeres a "fáj a lábam" - kifogás, pizzásnál, pl. Nem is kap borravalót, hazud dög.

2017. dec. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

A cím az ajtóig szól, fel kell menniük.

Tudom, hogy legtöbben nem mennek fel szívesen, lehívnak vagy csak bedobják lent az értesítőt.

De fel kéne menniük.

Én egy kis borravalót tudok elképzelni, főleg ha valami nehéz tárgyat cipel neked fel a negyedikre gyalog, egyedül. Egy kis borravaló vagy udvariasság (nem kér valamit inni?) férjen bele szerintem, ők is emberek.

2017. dec. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
71%
Nem kínálom meg semmivel csak azért, mert ez a munkája. A borravalónak sem vagyok a híve. Ha a postás bedobta az értesítőt a küldeményről ahelyett, hogy felhozta volna, akkor felhívtam a postát és szóltam miatta. Miután 1 ember folyton át tudja itthon venni, nem hihető a mese, hogy csengettem de nem voltak otthon. Az újak mindig bepróbálják ezt a dolgot, de rábsznak. Utána már jönnek rendesen.
2017. dec. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
90%

Nálam a pizzafutár múltkor nagy kegyesen kijelentette: "Úgy gondoltam, felsétálok."

Hát nem akartam mondani, hogy "Igen, én is!"

Ezek szerint még ők sincsenek mind tisztában ezzel, hogy beletartozik-e a munkakörükbe. Pedig igen.

2017. dec. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
61%
4. Emeleten dolgozom, tegnap délelőtt "csak" hatszor kellett felmásznom oda, aki szerint köteles a postás/futár 15-30 percenként ezt megtenni az még nem élt át ilyet, az a munkája hogy eljuttassa hozzád a csomagot, ha lusta vagy lemenni és feljönni 1x miért várod el egy minimálbéres balektől hogy megtegye napi 100x?
2017. dec. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
92%

Azért tegyük már rendbe a dolgokat emberek..

Maga ez a folyamat, mint csomagszállítás, egyértelműen arról szól, hogy az ajtódig viszi a csomagot.

Az hogy egy lépcsőházban kell eljutnia oda, az se nem kifogás, se megkérdőjelezhető dolog.


Az a munkája, és én azért fizetek, hogy lakásig hozza a csomagot.. Nem egy épület elé, nem ott lakom.

Az ha a ház előtt akarná átadni a csomagot, mert nem akar felmenni az emeletre, az azzal lenne egyenlő, mintha egy családi házas példát nézve, kihívna az utca végére hogy ne kelljen bekanyarodnia kocsival -.-


Azért fizetek hogy nálam tegye le a csomagot, az a dolga.

2017. dec. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
68%

A 6-os válaszolónak: Azért mert eznem elvárás hanem egy szolgáltatás, amiért fizetek.

A szolgáltatásban benne van hogy hozzám hozza a csomagot, ez panel háznál a lakás ajtót jelenti. Nem a minimálbéres balek dönti el, és ez nem elvárás, ez a dolga, ezt vállalta. Vannak munkanélküli balekok akik szívesen felcipelnék a 4.re a csomagot és örülnének hogy van munkájuk, minimálbérért! :)

2017. dec. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
0%
Az utolsó válaszadónak: Nagyon sok ember megtehetné hogy elmegy dolgozni minimálbérért postásnak, pizzafutárnak stb! Mindig van felvétel!!! DE! Az emberek higgyétek már el, hogy NEM akarnak dolgozni minimálbérért...inkább lesznek munkanélküliek. Nem egyszer jártam a hivatalba, hosszú hosszú sorok, és rengeteg munka van ahova lehetne menni. NEM MENNEK EL! Sokszor hallottam, hogy nem egy lehetőséget kapott, még választhatott is hogy hova szeretne menni...nem megy el. Sérti az önérzetét! Én ezeket az embereket nem védeném! Aki akar, az tud dolgozni, legyen az a munka bármilyen tré!
2017. dec. 13. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Racsni01 válasza:
6%
Az eddig érkezett válaszok után elgondolkozom, hogy hol bujkálhat az emberség az emberekből... Vagy már nincs is? Mennyi csomagot rendelsz? Esetleg te képtelen vagy lemenni? Mert ha nem akkor szerintem nem halsz bele ha segítesz neki, sőt a karikagyűrű se esik le az ujjadrol. Viszonzasul kapsz egy mosolyt vagy egy köszönömöt... Ha ember vagy jól fog esni. Mellesleg képzeld el ha neked kéne sz*pnod, te is örülnél neki ha nem kell beledogolj a munkába. De hát igen, panel lakás és a városi tuskók. Tisztelet a kivételnek :)
2017. dec. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!