Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Vidék vagy Budapest: melyiket...

Vidék vagy Budapest: melyiket preferáljátok?

Figyelt kérdés
És miért?
2018. jan. 9. 20:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
59%
Egy biztos, ha Budapesten kéne élnem, befordulnék, megőrülnék és megölném magam, ha nagyon szerencsés vagyok, akkor ebben a sorrendben.
2018. jan. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Én az agglomerációt!


Pesti vagyok, az életem felét panelben töltöttem (XV) aztán kiköltöztünk Veresegyházra.


+kertváros

+olcsóbb a kertesház, mint pesten

+a Pólus center tőlem kocsival 15-20perc

+Bp városközpont sincs fél óra

+Vonattal a nyugati 45perc

+Fenyőerdő

+Tavak

+Természet


-kocsi nélkül macerás, ha épp rossz az autó, helyben sokat kell gyalogolni

-nem vagy fővárosi illetőségű (már ha ez valakinek hátrány)

-ha fáradt vagy, nem igazán mész már be Pestre mondjuk bulizni vagy hasonló

-itt nincs élet, max ha valakihez átmész


Összességében azért több a kedvező összetevő mint a hátrányos.

2018. jan. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
44%

1-es, ugyanez vidékkel, ha életem végéig itt kellene élnem.

Egyértelműen Budapest, vidéken meghalok az unalomtól. Szerencse, hogy nemsokára költözöm a fővárosba.

2018. jan. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Vidėk. Csend, nyugalom, termėszet.
2018. jan. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Mindkét helyen éltem már, így mindegy állapotban vagyok ezzel a kérdéssel kapcsolatban.
2018. jan. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Vidék.

Én egy kisvárosban élek születésem óta. Én azért szeretem mert barátságos. Este ha sötétben sétálok akkor is biztonságban érzem magam. Sok itt a fa,meg a növény és tiszta a levegő viszonylag. A Balaton mellet lakom szóval nyáron csak le kell sétálnom a partra:)

Pesten már többször is voltam. Elég nagy. Igazából szép meg minden csak picit túl nagy. Nagyon sok ember van és nagy a szmog. Ha ott laknék este nem mernék járkálni az biztos.

2018. jan. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
60%
Mivel Budapesten születtem, nincs különösebb dilemmám: a szívem és az eszem is ide húz. Imádok utazni és felfedezni ismeretlen kisvárosokat, vagy akár falvakat. Ha van rá mód, akár több napot is szívesen eltöltök igazi hamisítatlan falusi közegben, hogy aztán feltöltődve térhessek vissza a fővárosba. De nincs az a pénz, hogy életvitelszerűen vidéken éljek...
2018. jan. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Vidék.

Kisvárosban nőttem fel, Budapest nekem iszonyú nagy és minden olyan gyors. Különösebb problémám nincs vele, gyönyörű város (eltekintve persze a magyar "higiéniától"), de számomra inkább frusztráló a kisváros után. :)

2018. jan. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét helyen el kell kerülni a kártékonyságra hajlamos negatív embereket. Vidéken a kisebb népsűrűség miatt erre több a lehetőség. Szeretem ha nagy élettér jut egy főre főleg a természetben. Ezért vidéken nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb vagyok.

De városba költöztem és ott gyakran idegesítenek a hülye emberek. Például ha éjjel alig talál be részegen a társasházi ajtón a lakó és ezért vadlovakra emlékeztető zajjal megy be. Ezért tervezem a falu széli szomszédmentes szülői házba való visszaköltözést. Igaz hogy annak nincsenek a városra jellemző előnyei, de hülye ember sincs és emiatt jó a kedvem és ez kárpótolja a hiper- és szupermarketek hiányát is. Inkább újra a tyúk alól szedem ki a tojást mint hogy idegesítsenek idióták a világ bármelyik nagy népsűrűségű településén.

2018. jan. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
4: Ha fontos, hogy sok, nagyívű program, meg komolyabb éjszakai élet legyen elérhető távolságban, akkor teljesen jogos. Én olyan vagyok, hogy ha van internet, akkor unalom kizárva, ha pedig nem kéne tanulni meg vásárolni időnként, szívem szerint nem is mennék az udvarunknál messzebb. A sok, erős inger zavar és lefáraszt, emiatt még egy nagyobb megyeszékhelyen sem laknék szívesen, nemhogy Pesten.
2018. jan. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!