Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Vidék vagy Budapest: melyiket...

Vidék vagy Budapest: melyiket preferáljátok?

Figyelt kérdés
És miért?
2018. jan. 9. 20:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
73%
11, persze, van akinek vidék a megfelelő, van akinek a főváros. Egyelőre én is net előtt töltök egy csomó időt (vidékiként), de kezdem unni, vagyis jó lenne mást is csinálni, ha lenne valami érdekes itt. :D
2018. jan. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
76%

Vidék, egyértelmű.


Megyeszékhelyen élek, imádom, hogy bármilyen rendezvényre leugorhatok akár egyedül is, mert úgyis legalább 3-4 ismerőssel össze fogok futni. Természet, levegő, nincs kosz, nincs akkora tömeg mint pesten, arányaiban nézve kevesebb a hülye.


Pestet egyszerűen utálom. Nagy ritkán fel kell sajnos mennem munkaügyben, de teljesen más a hangulat a munkahelyen is, mindenki zárkózott, falat húz maga köré, alig lehet beszélgetni valakivel, mert csak saját magukkal vannak elfoglalva. Ha nagy ritkán találkozok egy normális egyeddel, arról is kiderül, hogy vidéki, csak felköltözött. A város maga, büdös, koszos, személytelen, mindig úgy érzem, hogy félnem kell, főleg este.


Nem bírnék ott élni, előbb ugornék le valahonnan. 25/N

2018. jan. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
73%
Vidék. Indok nem kell.
2018. jan. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
43%

Tanuld meg, hogy Budapest nem a világ közepe, és nem vidékiek a Budapesten kívül élők.


Valaki kérdezte, ismerünk-e prolit. Igen, proli, aki szerint Magyarország Budapesten kívüli része vidék.

2018. jan. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
59%
Én születésem óta Pesten lakok, de legszívesebben vidékre költöznék. Nagyobb a tisztaság, a csönd, nyugalom van, kevesebb ember. Persze ez attól is függ, hogy az ország melyik részén van. Itt a fővárosban nagyon sok "bunkó" él. Munkahely szempontjából viszont Budapest sokkal jobb.
2018. jan. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
15: Én életemben ha négyszer jártam Bp-n, mégsincs bajom a "vidék" kifejezéssel. Sőt, kifejezetten pozitív asszociációkat hordoz számomra, pozitívabbakat, mint amiket némelyik vidéki város érdemel.
2018. jan. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
73%

Otthon egyik sem.


Budapest:

- koszos, büdös, teli hajléktalanokkal

- zsúfolt, teli van idiót emberekkel

- tömeg mindenhol

- horribilis albérlet-árak


Vidék:

- egy élet bejutni Bp-re, ha ott dolgozol

- zömmel jó szar közlekedés

- ha mázlid van, jár valami éjszakai busz - ahol én laktam fél 12 és hajnali 4 között megállt az élet, mert a még apám idejében éjjel óránként közlekedő hévet kivették, és busz sem megy

-

2018. jan. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
54%

Budapest.

Néha jól esik pár napra leugrani vidékre, közel a természethez, de ahogy előttem is mondták, unalmas lenne nekem. A város szélén élek kertesházban, csend van, de a közlekedés nagyon jó, a nyugati vonattal alig 10 perc. Nekem fontos az éjszakai élet, majdnem minden hétvégén megyek be a városba vásárolni, moziba, bulizni... stb, de persze minden ember más.

2018. jan. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
73%

Vidék.

Vannak dunakanyari gyökereim, de budapesti vagyok.


Szeretek a szabadban lenni, szeretem a sok zöldet, szeretem a csendet. Nehezen bírom a tömeget utcán, járdán, tömegközlekedésben. Szeretek növényeket gondozgatni. Őszintén szerettem füvet nyírni, amíg megvolt a telek.

Sohasem voltam partiarc. Szeretek sörözni, kávézni, forrócsokizni, borozni, néha beülni moziba. Nekem az is kikapcsolódés, ha átmegyünk egymáshoz vagy sétálunk egy parkban.

Amúgy introvertált vagyok, sok magányos hobbival és magányos sportokat kedvelem.

A belvárost nehezen viselem, a zsúfolt járdájú, fa nélküli utcák a halálom, akármilyen szépek is az épületek.

Viszont szívesen hívnék át barátokat kerti sütögetésre, bográcsozásra, medencés összeröffenésekre.


Szóval kisváros vagy egy városhoz közeli község. :)


Budapest kertvárosa is lehet, csak ott többet kell utazni Bp belvárosába, mint az agglomerációból.

2018. jan. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!