Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogy tudtatok külön költözni...

Hogy tudtatok külön költözni a szüleitektől?

Figyelt kérdés

Lassan (ősszel) külön költözöm, de ez rengeteg sok pénz. Maga a lakás fenntartása is horribilis, nem beszélve az étkezésről, a közlekedésről és a tisztálkodásról.

Hogy gyűlt össze ennyi pénzetek egyetemistakénk?


(Nekem mondjuk szerencsém van, mert a szüleim nagyon sokat segítenek.)


2018. jan. 21. 10:35
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Sehogy. Kollégiumban lakom, fizetem a Fundamentát, aztán valószínűleg hitelt veszek fel, mikor költöznék.
2018. jan. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Elkezdtem dolgozni, kivettem egy lakást, semmi félre tett pénzem nem volt, a kauciót is utolsó pillanatban szedtem össze.

Kifizetem a lakást,rezsit, ami marad abból bevasarolok kaja, tisztítószerek,stb. És ami marad szórakozás stb.

Ha egyedül vagy minden tovább tart, pl mosószer is veszel egy nagyot az neked sokáig elég. A kaján lehet még sokat spórolni. Okosan kell csinálni. Én pl nem keresek sokat, mindössze 145.000 Ft ot.

Van telefonszámlám, veszek ruhákat, élek,szórakozom.

De ügyesen csinálom. Így nem jár nagy lemondásokkal az egész.

2018. jan. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
A párommal közösen albérletbe mentünk. Bútorozottat kerestünk,de így is sok mindent kellett venni, de a szüleink segítettek. Maga az albérlet fenntartása 100 ezer Ft, ezen felül kaja, piperék stb... szóval nem olcsó. Akkor tudtunk külön menni mikor már mindketten dolgoztunk,
2018. jan. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%

Egyetemistaként sehogy.

Otthon laktam. Ahogy elkezdtem dolgozni, tettem félre a pénzt, vállaltam plusz munkákat, azt is félretettem. Így lett meg az önerő a saját lakáshoz. Persze adtam az otthoni rezsibe pénzt, de az mégsem annyi, mint egyedül fenntartani egy lakást vagy albérletet. Szóval így azért könnyebb volt.

2018. jan. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

18 éves koromtól kollégiumban laktam sok évig. Szüleim fizették, de szerencsére olcsó, 10-15 ezer volt havonta, ami már akkor is viccesen olcsó volt az albérleti szobákhoz képest. Később albérletben ketten béreltünk egy szobát, 30-ért fejenként. Most ugyanazt a szobát 50 ezerért bérelem egyedül évek óta.


Szóval a külön költözés nálam azt jelenti, hogy nem a családommal, hanem idegenekkel kell együtt éljek.


Összességében szerencsésnek mondhatom magam, mert kaja, utazás, egyebekre havi szinten olyan 120 ezer megy el. A fizetésen közel 2/3-adát félre tudom tenni. Ha saját házat bérelnék, akkor csak a lakbér+rezsi kerülne ennyibe. Autóm sincs, az is sokkal több, mint a havi BKV bérlet. Plusz párom sincs.

2018. jan. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%
Nekem abból a szempontból hatalmas nagy szerencsém volt, hogy anno a szüleim vettek egy lakást, amit direkt nekem szántak (mielőtt elköltöztem, ki volt adva). Tudom, hogy ez mekkora kiváltság, nagyon hálás is vagyok érte, hogy nem kellett sosem albérletben élnem. Az egyetem első három éve alatt otthon laktam és suli mellett dolgoztam, a pénzt pedig félretettem. Aztán mikor költöztem, akkor párommal költöztünk oda ketten, így ez is megkönnyítette a fenntartást, mert ugye két kereset már rögtön más, mint egy. Ennek három éve. Így sem volt mindig könnyű, de elmondhatatlanul hálás vagyok a szüleimnek, hogy mindig mindenben segítettek.
2018. jan. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nagyszülők neveltek, így nem én, hanem ők költöztek el egészen máshova. :'(

Hálás vagyok a lakásért, ezért elhatároztam, hogy HA lesz gyerekem, akkor valahogy megpróbálom megoldani, hogy ő is saját lakásban kezdhesse az életét.


Viszont sok energia, problémamegoldó képesség kell egy lakás fenntartásához.

Mindent, hivatalos ügyeket is te kell intézz. Felújítást is, beruházásokat is, pl redőny ha eddig nem volt és szeretnél, szerelőhívásokat is, villanyóraleolvasást is. Más világ.

2018. jan. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Dolgoztam és tettem félre, aztán beköltöztem egy kis lyukba - leszartam ha a híd alá megyek is, de le kellett lépnem abból a posványból.


Majd előbb az exemmel éltem együtt másfél évet, aztán egy lakótárssal kb. kettőt, majd egy éve kiköltöztem a páromhoz külföldre.

2018. jan. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Fateromék vettek nekem egy lakást Pesten, aztán most hogy egyetemista lettem ideköltöztem. A fenntartást meg úgy oldottuk meg, hogy eddig is faterom nevén voltak a közművek, és nem is írattuk át, mert minek, gondolom ő mehkapja a csekkeket és befizeti vagy utalja mit tudom én.

Hát a kajáét azt úgy, hogy minden hétvégén hazamentem eddig és muterom csinált egy csomó kaját, amit magammal hoztam, meg adott pénzt és azon vettem. Tisztálkodás meg annyira nem drága, bár ugye egy nőnél más a helyzet.

2018. jan. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk a lepontozásokat sosem értettem egy olyan kérdésnél, ahol velünk megtörtént tényeket írunk le :D
2018. jan. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!