Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ilyen esetben kell tennem...

Ilyen esetben kell tennem valamit, vagy hagyjam a csudába, hátha egyszer abbahagyja?

Figyelt kérdés

Hosszú sztori lesz!


A dolog kb. másfél éve kezdődött. Egy levél volt a postaládámban, amit egy magát "Karcsikának" nevező egyén írt nekem. Azt azóta kidobtam, de egy verset küldött, amit elvileg ő írt. Meg hogy mennyire szép vagyok, szépek a szemeim(?). De eleve azzal kezdte, hogy "Kedves xy!", azaz valahonnan a nevemet is megtudta, de ami fontosabb, tudja, hogy hol lakom.

Majdnem 5000 fős kisvárosban lakok, ahol természetes(nek kellene lennie), hogy majdnem mindenki ismeri a másikat, vagy a szüleit, nagyszüleit. De én akárhogy agyalok, se én, se a szüleim nem ismernek olyat, akire ráillene az, amit ő ír a levelében.

Eszerint 20 éves, "beteg" embernek vallja magát, ami meg is látszik a helyesírásában, meg a ronda külalakban. Megadta a mobilszámát is, de rákeresve nem adott ki semmi konkrétat, csak hogy nem nyilvános szám.

Meg ebben a verses levélben kérte, hogy találkozzunk aznap este a focipályán. (hozzátenném a focipálya környékére még nappal, társaságban se mennék, nemhogy este 6-7 óra körül, ahogy kérte)

De nyilván nem mentem el. Akkor eltelt fél év, addig békén hagyott, aztán jött tavaly nyár végén a 2. levele.

Abban szintén megkért, hogy hívjam fel a leírt számon, meg a piac elé várt este 7-re. A dolog iróniája, hogy akörül értem haza a szomszéd városból, egy elintézendő dolog miatt, szóval megkértem apámat, jöjjön ki elém a megállóba, mert hiába van csak pár-száz méterre a megállótól a házunk, ugye pont nem akartam egyedül hazamenni.

Azóta újfent békén hagyott, ám ma apám kiment a kapuba, és behozta a 3. levelet.

Ebben ismételten bemutatkozott, nevét, korát írta, meg hogy szeretné megfogni a kezem, szép vagyok, mosolyom meg a szemem is az. Verseket is ír. És kéri a 3.-ra megadott telefonszámon, hogy hívjam fel, mert nagyon szeretne velem személyesen találkozni..... (+ rajzolt egy idétlen szívecskét is mellé)


Ez már zaklatásnak minősül? Mert se én, se a szüleim nem ismernek ilyen személyt, ahol lakunk. Viszont ő tudja a nevem, a korom valószínű, de ami a legfontosabb, hogy hol lakom. Anyáék szerint az egyik szórólap-osztogató lehet az, mert vannak köztük enyhén fogyatékos személyek. De én nem ismerem egyikőjüket se személyesen. (ráadásul most a kutya se ugatta meg, meg este is van, így sötétben nem láttam volna)

Az előző két levelet nappal dobhatta be, de mire kiértem, senkit se láttam az utcában.



2018. jan. 28. 20:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Mindenképpen szólj a rendörségen, mert ez egyrészt zaklatás, másrészt lehet idövel veszélyesebb is. A rendörség meg tudja keresni a telefonszám alapján, és ki tudja deríteni, hogy ki az illetö.
2018. jan. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%

Rendörség minimum!


Apám már régen kiplakátolta volna a környéket a fénymásolatokkal és felszólította volna,hogy hagyjon békén mert következménye lesz!


Vigyázz magadra nagyon kérlek.

Ez nem játék!

2018. jan. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
26%
Ez csak egy kisfiú aki ábrándozik. Lehet, hogy szellemileg visszamaradott, de amíg nem ír csúnya dolgot addig nem kell parázni. Miért nem lesed meg az általa kijelölt találka helyen? :))
2018. jan. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó: Miböl gondolod, hogy "ábrándozó kisfiú" és nem pszichopata????
2018. jan. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
48%

Azért apád se 100-as, ha csakúgy behozza neked a levélkéket, és nem is érdekli különösebben a dolog.

De a rendőrségnek is szólhattál volna, könyörgöm a birtokodban van a mobilszáma, ezt simán le tudják nyomozni.

2018. jan. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
32%

A legközelebbi "randira" menj el, de úgy, hogy apád és még egy férfirokon pár méterről kövessenek.

Aztán menjenek oda a fickóhoz és beszélgessenek el vele, úgy "barátilag"!

A rendőrségen is tegyetek feljelentést és ne járkálj mostanában egyedül!

2018. jan. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
5%
Túl sok filmet néztek...
2018. jan. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Apámat békén lehet hagyni, mert igenis érdekli a dolog, nyilván AZÉRT hozta be a levelet és mutatta meg. Ha nem érdekelné, kidobta volna a kukába!


Köszönöm a válaszokat, bár nem tudom, a rendőrség foglalkozna-e ezzel. Tekintve, hogy ilyen ritkán ír és azokban se volt semmi fenyegető dolog, pl. megvár a házam előtt. Csak bedobta és elment mindig, mert sose láttuk. Ha komolyabbra fordulna, akkor foglalkoznának az üggyel, ez túl enyhe (gondolom). Ha például 1-2 havonta küldene levelet és durvább lenne, csak akkor foglalkoznának vele sajnos. :/


Buszmegállótól alig pár-száz méterre van a házunk, végig egyenesen kell csak mennem és otthon vagyok, még bőven sötétedés előtt. Utána meg abszolút ki se mozdulok sehova, bulizni pl.


Lehet a legjobb, ha kivárom, most is elfelejt-e mindent. Elvégre a levélből nekem az tűnt ki, hogy nincs túl jó memóriája, ha mindent ugyanúgy ír le, ahogy az előzőekben is.

2018. jan. 30. 16:44
 9/14 anonim ***** válasza:

AZ éppenhogy figyelemztetö jel, ha mindig ugyanazt a szöveget írja és a rendörség igenis foglalkozna ezzel, legalább is utánanéz, ki az illetö.

Azt meg ne várd meg, hogy hátha lép valami újat, mert az igen veszélyes lehet rád nézve is. (És az nem jelent semmit, hogy közel van a buszmegálló - akár 20 m is elég ahhoz, hogy megpróbáljon bántani.)

2018. jan. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
És mit mondjon a rendőrségen? Hogy egy fiú szerelmes leveleket irogat neki? Szerintem egy hétig röhögnének rajta :)))
2018. jan. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!