Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Pécs vagy Székesfehérvár?

Pécs vagy Székesfehérvár?

Figyelt kérdés
Nektek melyik szimpatikusabb város, hol élnétek szívesebben, hol jobb élni? Leginkább olyan emberek véleménye érdekel, aki mindkét városban élt, de természetesen más is írhat. :) Nekem valahogy Pécs a favorit, talán az éghajlata miatt, nagyon sokat süt a nap arrafelé. :)
2018. febr. 17. 00:29
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
Egyik sem, nekem más a favorit.
2018. febr. 17. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
31%
Pécsen sokat süt a Nap? Nem tudom ezt hol hallottad. Szerintem semmivel se süt többet mint másutt az országban. A Mecsek miatt azonban gyakran leszakad az ég és akkor mitha dézsából öntenék az esőt... Amúgy munkalehetőség alig van errefelé és a nem napon barnult egyének is sokan vannak. Szóval elkerülném a helyedben ezt a helyet. Itt mindent az egyetem tart életben anélkül halott város lenne. Fehérvár meg közelebb van Pesthez ahol azért akad némi élet a vidékhez képest.
2018. febr. 17. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%

Pécsiként írok.

Tényleg sokat süt a nap és melegebb van, mint mondjuk Nyíregyházán.

Napon barnult emberek szerintem az egész országban jelen vannak, szóval itt is, igen.

Máshol is gyakran leszakad az ég, szerintem nem csak Pécsen :)) Épp ellenkezőleg van ez amúgy! Pont hogy a Mecsek miatt alig ér ide esőfelhő (főleg nyáron)! Amikor beharangozzák, hogy eső eső eső és semmi, nem jut el ide.

Nos az igaz, hogy munka nem sok van, sok helyet bezártak.

A polgármester úr nem foglalkozik semmivel, csak hogy sok egyetemista jöjjön a városba és apuci pénzéből fizessenek mindent. Ilyen fesztivál, olyan buli, csak jöjjenek a fiatalok!


Székesfehérváron csak átutazóban voltam, Velence volt a célpont. Nos az is egy gyönyörű város. Ennyit tudok mondani :)

2018. febr. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
24%
Az egyiket már kipróbáltam, elment. Ha választanom kellene, akkor Pécs.
2018. febr. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%
Székesfehérvár. Pécsen nincs semmi, az önkormányzat csődben van. Székesfehérvár nagyon stabil város.
2018. febr. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%
Fehérvár. Nem hiszem, hogy 100 km-rel északabbra annyival kevesebbet sütne a nap, mint Pécsen. Én fehérvári vagyok és Pécsre jártam egyetemre, van összehasonlítási alapom. Nagyon jó volt ott egyetemistának lenni, de lakni semmiképp sem szerettem volna ott, maradtam Fehérváron. Sokkal több a lehetőség.
2018. febr. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a válaszokat. Mondjuk emlékszem, amikor még anno voltam osztálykiránduláson Pécsen, tényleg leszakadt egyszer az ég, Júniusban, csak úgy hömpölygött a víz az Árkádnál, jó is volt betérni a kocsmába. :D Na de mondjuk nem gyakori arrafelé a -15-20 fok, bár már nagyon sehol az országban. Valahogy a nyár is elviselhetőbbnek tűnik, bár akkor is csak 1 napot voltam ott, de az ottani 38 fok, elviselhetőbb volt, mint a Balaton mellett a 32, nem véletlen. Szomorú, hogy csak az egyetem tartja életben Pécset, s ez igaz is, a nyári hónapokban félelmetesen ki van ürülve a város, bár ez valakinek előny, pl. nekem, lehet jókat sétálni. :D
2018. febr. 17. 17:47
 8/8 anonim ***** válasza:
73%
Fehérváron is rengeteget süt a nap. Ott van egy köpésre a Velencei-tó, ami Európa legmelegebb nagy területű tava. és ugyebár a Balaton sincs sokkal messzebb a várostól.
2018. febr. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!