Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Megszavazott felújjítás ellen...

Megszavazott felújjítás ellen lehet valamit tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


4 emeletes panelházban lakom az 1. emeleten.

Lakógyűlésen (melyre sajnos nem tudtam elmenni, mert dolgoztam) megszavazták, hogy újítsák fel a tetőt (mert elvileg beázott), illetve szigeteljék le a pincét (mert h a földszinti lakók lakása elmondásuk szerint jobban hül) Illetve az északi és déli falat is szigeteljék. Ennek kb az összköltsége 15-18millió forint (oké, h megkell fizetni a szakmunkát de ezt nagyon soknak tartom).

Amely 12 lakásra lebontva 1,25-1,5 millió forint. Mivel az én lakásom nem hűl alulról, illetve nem ázik be, de még csak az északi és déli végfal se az én lakásomhoz tartozik, mivel pont középen van, így tulajdonképpen semmi előnyöm nem származik a felújjításból. (nem is értem, h a keleti és nyugati falrészt miért nem akarják szigetelni. Hisz az az én lakásomhoz is tartozik. Vagy mindent vagy semmit...)

De mivel sajnos minimálbért keresek, én ezt a pénzt nem tudok kigazdálkodni. Mondhatnátok h vegyek fel hitelt (de már a lakáson is van hitelem) és a mai világban (ahol egyik naprol a másikra elküldik az embereket), nem is mernék felvenni ujjabb hitelt.

Mit tudok tenni h ne erőltessék rám? Undorító amit művelnek ebben a házban.. Minden lakó csak azt akarja megcsináltatni ami neki fontos a másik meg levan "szarva", pedig egyik kamionozik, másiknak vállalkozó, 3. tanárként dolgozik, de abba bele se gondolnak h ezt h fizeti ki az aki minimálbért keres és nem csak magára van gondja (hanem pl 1 kocsit fenntart ami a munkábajáráshoz kell, lakás törlesztőt fizeti, édesanyját segíti anyagilag, mert sajnos nem kap elég nyugdíjat).

Kérlek szépen titeket aki tud segítsen.



2018. febr. 20. 15:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Nem. Így jártál.
2018. febr. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
A tulajdon kiadásokkal jár. Nemcsak a lakásodnak vagy a tulajdonosa, hanem az azt tartalmazó ház arányos %-ának is. A tulajdonos köteles az ingatlanát megfelelő karban tartani, ezt bele kell kalkulálni a tulajdonosi költségekbe. Ez egy kényszerközösség, (amibe te önként mentél bele), köteles vagy a ház olyan részeinek a javításából is kivenni a részed, ami nem érint közvetlenül. Nem omolhat rá a szélekről se a tető a házra, nem mellékesen az a te tulajdonrészedre vonatkozó kár is lenne, mint ahogy a tulajdonostársaid is kötelesek a zsebükbe nyúlni, ha a te lakásod körüli rész akar összeomlani. Ennél kisebb tételű tipikus helyzet, hogy a földszinti lakó is fizeti a liftet, mert a költségek tulajdoni hányad arányában oszlanak meg. Elvileg ha a társasház súlyosan jogsértő közgyűlési határozatot hoz, az ellen bíróságon fellebbezhet a kisebbségben maradt tulajdonos, de ez nem az az eset.
2018. febr. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

és az normális h a társasháznak csak 2 oldalát szigetelik?

Miért csak kettőt? hogyha 1 kertes házról beszélünk annak sem csak 2 oldalát szokták szigetelni, hanem az összest...

2018. febr. 20. 16:59
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem normális, de azért kell ott lenni a lakógyűlésen, hogy hangot emeljen az ember, hogyha már ezek megtörténnek, akkor a másik két oldal se maradjon ki. Nem olyan rossz ár ez egyébként.

Nincs a társasháznak felújítási alapja? Mert az pl. mehet erre? Avagy általában részletfizetést is szoktak biztosítani. Ha a közgyűlésen megfelelő számban jelen voltak a tulajdonosok, vagyis döntés képes volt a létszám, akkor ez ellen az ég világon semmit nem tehetsz. A többség ezt szeretné.

Az állagmegóvás a te feladatod is, olyan nincs, hogy "engem nem érint ha a felső beázik és nem is érdekel". A te házad is bizonyos arányban, így közvetve érint.

2018. febr. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%

'Minden lakó csak azt akarja megcsináltatni ami neki fontos a másik meg levan "szarva"'


Értem én a problémád, de te is leszarod, hogy azokra meg a tető omlik meg megfagynak. Szóval te is csak a magad érdekét nézed ez nem tűnt fel? Semmi jogod nincs ezért leszólni őket.

Igaz, nagyon igazságtalan, hogy az is fizeti akinek nincs haszna belőle... Akár a saját megélhetése kárára is. Esetleg felemelhetnéd a hangod emiatt, hogy neked ez megoldhatatlan a fizetésedből.

2018. febr. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is volt tetőfelújítás mert a felső szomszéd teljesen beázott. Nekünk se jött jól a kiadás pont akkor, de én speciel full megértettem a felső tulajt. Ha valami nem tetszik, költözz kertes házba és te döntesz mindenről amit szeretnél, egyéb esetben közösséget választottál, ahol a többség dönt, ha van belőle "előnyöd" ha nincs...
2018. febr. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A társasháznak csak 2 oldalát szigetelik, mert most arra van pénz. Ha rajtad múlna, azt a kettőt se szigetelnék. Majd ha összegyűlik a másik kettőre is, akkor azt is szigetelik.
2018. febr. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
6%
Persze az is pénzbe kerül, de én beszélnék ügyvéddel, hátha.
2018. febr. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem egy ekkora összeget nyilván nem mindenki tud előteremteni hirtelen. Nekem az merül fel kérdésként hogy mindenki más ki tudja fizetni a ráeső összeget és úgy áll össze a teljes összeg vagy felújítási tartalékot is felhasznál a társasház, netán hitelt vesz fel?
2018. febr. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
81%

Engem annyira elszomorított ez a kérdés, hogy nehéz szavakba foglalnom...


"lakógyűlés, melyre sajnos nem tudtam elmenni"

"az én lakásom nem hűl alulról, illetve nem ázik be"

"de még csak az északi és déli végfal se az én lakásomhoz tartozik"

"semmi előnyöm nem származik a felújjításból" (SIC!)

"nem is értem, h a keleti és nyugati falrészt miért nem akarják szigetelni. Hisz az az én lakásomhoz is tartozik."


"Undorító amit művelnek ebben a házban.. Minden lakó csak azt akarja megcsináltatni ami neki fontos a másik meg levan "szarva""


Hú de nehéz innen kiindulva bármit is mondani...

A legfontosabb: Nem a többiekben van a hiba.

2018. febr. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!