Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Megszavazott felújjítás ellen...

Megszavazott felújjítás ellen lehet valamit tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


4 emeletes panelházban lakom az 1. emeleten.

Lakógyűlésen (melyre sajnos nem tudtam elmenni, mert dolgoztam) megszavazták, hogy újítsák fel a tetőt (mert elvileg beázott), illetve szigeteljék le a pincét (mert h a földszinti lakók lakása elmondásuk szerint jobban hül) Illetve az északi és déli falat is szigeteljék. Ennek kb az összköltsége 15-18millió forint (oké, h megkell fizetni a szakmunkát de ezt nagyon soknak tartom).

Amely 12 lakásra lebontva 1,25-1,5 millió forint. Mivel az én lakásom nem hűl alulról, illetve nem ázik be, de még csak az északi és déli végfal se az én lakásomhoz tartozik, mivel pont középen van, így tulajdonképpen semmi előnyöm nem származik a felújjításból. (nem is értem, h a keleti és nyugati falrészt miért nem akarják szigetelni. Hisz az az én lakásomhoz is tartozik. Vagy mindent vagy semmit...)

De mivel sajnos minimálbért keresek, én ezt a pénzt nem tudok kigazdálkodni. Mondhatnátok h vegyek fel hitelt (de már a lakáson is van hitelem) és a mai világban (ahol egyik naprol a másikra elküldik az embereket), nem is mernék felvenni ujjabb hitelt.

Mit tudok tenni h ne erőltessék rám? Undorító amit művelnek ebben a házban.. Minden lakó csak azt akarja megcsináltatni ami neki fontos a másik meg levan "szarva", pedig egyik kamionozik, másiknak vállalkozó, 3. tanárként dolgozik, de abba bele se gondolnak h ezt h fizeti ki az aki minimálbért keres és nem csak magára van gondja (hanem pl 1 kocsit fenntart ami a munkábajáráshoz kell, lakás törlesztőt fizeti, édesanyját segíti anyagilag, mert sajnos nem kap elég nyugdíjat).

Kérlek szépen titeket aki tud segítsen.



2018. febr. 20. 15:16
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
75%

A közgyűlési határozatot meg lehet támadni (60 napod van erre), de van értelme? Ha szabályos (társasházi törvénynek megfelel) akkor még a perköltséget is megkapod "ajándékba".

Amúgy meg amikor vetted a lakást akkor is társasház volt, meg most is az, a nevében meg sok minden benne van (TÁRSAS) a többit meg az alapító okirat és az szmsz tartalmazza.

Ha nem tetszenek a lakóközösség "megkötései" akkor kertes házba kell költözni.


Meg se tudom mondani, hány romhalom ház van (40-60 évesek építéskorabeli állapotban) az olyan tulajdonosok miatt, mint te vagy.

2018. febr. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!