Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Jogosan haragszik rám a szomszéd?

Jogosan haragszik rám a szomszéd?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a szomszédomnak (mindketten kertes, családi házban lakunk) van két kutyája.

(Mindenekelőtt tudni kell, hogy eddig "semleges" kapcsolatban voltam a szomszédommal. Maximum köszöntünk egymásnak, semmi több.)

Nos, tegnap becsöngetett hozzám a szomszéd, hogy mivel két hétre külföldre utaznak, ezért vigyázzak a két (amúgy nagytestű) kutyára. Etessem őket, meg foglalkozzak velük. A környéken egyébként nem nagyon laknak (én vagyok neki az egyedüli szomszéd, a többi "szomszéd" az erdő), inkább hétvégi házas környék, egy megyeszékhely széle.

Nos, én határozott nemet válaszoltam, mert én utálom a kutyákat (egy rossz gyermekkori emlék miatt) és félek is tőlük, ezért fennhangon kiabálni kezdett velem, hogy nem vagyok való kertes házba, meg hogy antiszociális vagyok.


Kérdezem: Ti mit tennétek ebben a helyzetben?

Hogy rendeznétek a dolgot? Nem akarok baráti viszonyt, de haragosat sem. Ja, és továbbra sem akarok kutyákra vigyázni.



2018. febr. 22. 15:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Azzal, hogy határozott Nemmel válaszoltál és nem indokoltad meg az illetőnek, hogy miért nem vállalod a kutyákat. Mond el neki, hogy félsz tőlük egy rossz emlék miatt és ezen semmi sem változtat stb stb.

2018. febr. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Őszintén? Ha velem ilyne történne, akkor lehet, hogy nem tudnám visszafogni magam és levernék neki egyet. Szóval a pofátlanság netovábbja, hogy ő kér szivességet és még neki áll feljebb.
2018. febr. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Nos, ha valaki csak azért kezdene el kiabálni velem, mert nemet mondtam neki, én ráborítanám az asztalt.
2018. febr. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
Magyarázd el neki. Már ha egyáltalán fog érni ez valamit, mert aki így üvölt, meg személyeskedik, az vagy beteg vagy nagyon egyszerű. Én imádom a kutyákat, de nem akadnék ki ilyenen.
2018. febr. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Elküldeném anyjába ,hogy ott reklamáljon ha egy egyszerű nem miatt itt veri magát. Nekem nem kötelességem se magyarázkodni ,se a kutyáit pesztrálni.Oldja meg, vigye panzióba kismillió hely van erre,vagy kérjen meg egy másik embert rá akinek fizet érte, és nem fél a kutyáktól én nem vagyok se a cselédje se a haverja szóval ha nem húz haza rögtön megmutatom hogy mi az az antiszociális viselkedés.
2018. febr. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

"egy rossz gyermekkori emlék miatt"

Lol, pff milyen gyerekkori emlék?

Engem is többször megtámadtak gyerekként kutyák meg meg is haraptak, de semmi bajom a legtöbbel. Van pár bolond de ott inkább a gazda volt a suttyó, mert félre nevelte.

2018. febr. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
24%

A helyes válasz minden esetben: Nagyon kedves, hogy rám bíznád a kutyákat, ez köszönöm, de nem érzem hogy eltudnám látni ezt a megtisztelő felkérést. Tudod a kutyaszőr anatoxikus sokkot vált ki, tudod milyen érzés megfulladni?


Soha semmit sem szabad kategorikus Nem szóval, mert ez elútasítás. Inkább- köszönöm, nem.


A legjobb a nem szót elfelejteni, és bebizonyítani, hogy teljesen alkalmatlan vagy a feladatra. Igen, de mi van ha...bevezetésű mondatokkal lefárasztani a kedves szomszéd tűrőképességét, amely során meggyőződése lest, hogy a kedvenceit jobb ha távolttartja tőled. Lehet mondani a kínaiak megeszik a kutyahúst és egy kacsintás kíséretében megjegyezni, hogy te még nem ettél kutyust, még nem.


Én semmihez sem értek :) nehogy a szomszéd visszaéljen a tudással, amit szorgos munka során szereztem meg. Hahaha.


Most annyi a lényeg, hogy a szomszédodat megbántottad, tudod a dűh a kisgyerekek reakciója, a hiszti. Felnőtt ember nem hisztizik, ha nem az történik, amit ő szeretne. Légy túl rajta, hidd el ő valószínűleg szégyelli magát, hogy így eluralták az érzelmei. Nem mindenki képes megérteni a Nem szót, pedig még egyetem sem kell hozzá.

2018. febr. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
56%

Nem, és aki ilyn ostoba, annak mondhatsz te bármit.


Én imádom a kutyákat, de NEM mennék át, mert a kutyák nem ismernek és ha olyanjuk van, simán megtámadhatnak, mert számukra betolakodó vagyok.


Páromék rottijai imádnak, ismernek, de mivel ritkán látnak, első pár alkalommal nem mehetek be egyedül az utcára.

Nem támadnának ténylegesen rám, "csak" megfognának, ami egy nyolcvan kilós kutyánál nem poén.

2018. febr. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
*utcáról az udvarba
2018. febr. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!