Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Panel lakás vs kertesház. A...

Panel lakás vs kertesház. A szomszéd átmászkál a kertbe, illetve a magánszférámat sérti. NEM roma. Eleve a környék JÓ! A ház árak is szépen fentvannak. Viszont a házhoz kaptam hozzá Áginénit, aki rosszabb mint a panel. Mit tegyek? 30f

Figyelt kérdés

Még nem lakom ott! Jelenleg 70% készültségü házikóm, régi, de 35-ös fala van tömör téglából rakva, fa**a alappal és rendkívül magas aljzattal, illetve 280-as belmagassággal rendelkezik. Tégláig bontottuk és új tetőt kapott, 10-es grafitos hőszigetelőt és gipszkartont a falakra. Apukám asztalos/ács/vállalkozó csinálta a munka javarészét, illetve villany /vízszerelő ismerősök és ezért rendkívül olcsó volt. Tényleg pici házikó, de a tetőtér megcsinálásával az a hasznos 50 m2 kb + 30 m2-vé változik, most ez a munka következik. A szomszédságában a szomszéd nyanya borzalmas. Mikor tavaly dolgoztunk a házamon, mindig lábalatt volt. Van a kerítésen egy ajtó, ahol át tud jönni, szokása volt a régi szomszédokhoz átmenni, így rászokott arra, hogy ide is átjöjjön. A nyáron volt pici veszekedés köztem és édesanyám között, amire másnap átjött és közölte velem, hogy meg ne hallja, hogy így beszélek én, 30 éves férfi anyukámmal ( kis veszekedés volt, 2 óra múlva kibékültünk és nem volt annyira hangos, a többi szomszéd semmit nem hallott, mert a házban voltunk) mert megpofoz... Én és apám is csak néztünk ki a fejünkből. A környéket leírni nem akarom hol van, de itt egy kicsi sorházház, ami új és 48 m2 hasznos területü, 250 m2-es telekkel kerül 25 millióba. Én telekáron vettem a házat, nagy telekkel ( 800m2 ) vagyis vettem egy nagy telket alkalmi áron idősek otthonától ( rájuk maradt mert meghaltak a tulajok), egy bontandó, vagy tégláig visszabontandó házzal + kaptam Áginénit ajándékba. Most kérdésem. Mit tegyek vele?


Egy hónapja kint voltunk anyuval, megnézni hogy minden rendben van e a ház körül, amint bementünk hallottam hogy kifelé kiabál a nyanya hogy ott vagyunk e. Komolyan, minden neszre azonnal figyel és hallgatózik!


A panel lakás ahol laktam a XVI. kerületben, nem volt ilyen... soha az életben nem volt nézeteltérésem senkivel, nem is zavartuk egymást, de untam, hogy sokminden áthallatszik és bezárva éreztem magam. Nameg a kert... Kertesházban nőttem fel, és 10 éve lakom panelban. Visszavágyom a kertbe, de elbizonytalanodtam!


2018. márc. 8. 18:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Átjáró bezárása. Valami nagy vadnak kinéző kutya telepítése a telekre. Probléma megoldva.
2018. márc. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
kerítés természetesen tervben, de nem tudom mikor lesz rá idő. a kerítés a nyanya oldalán van, vagyis hozzá tartozik ez egy másik probléma. a másik, hogy szép nagy telek, nem annyira olcsó hangszigetelt tömör kerítés rá! Hiába nincs munkadíj, az anyagot meg kell venni akkor is!
2018. márc. 8. 19:48
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Tetszik a kérdés, régen én is olyan voltam, mint a Kérdező! :) Legyünk mindenkivel nagyon kedvesek és udvariasak, mert úgy illik, és különben is nehogy megsértődjenek ránk, őrizzük meg a békés viszonyt mindenáron, mit fognak gondolni a szomszédok stb.


Még most is kiráz a hideg, ha belegondolok...


Aztán egyetemen felvettem az Államközi kapcsolatok tárgyat, és rájöttem, hogy ezt tök jól lehet hasznosítani a való életben az emberekkel való kapcsolatokban is.

Nevezetesen azt, hogy alapesetben mindenkivel pozitív vagy (vagy legrosszabb esetben semleges), de amint bármilyen negatív akciót hajt végre ellened, ha az akció erejének megfelelő ellenakciót hajtasz végre.


Gondoljunk már bele mit is csinált ez az Ági néni.

- Többször is illektéktelenül behatolt a magánterületedre

- Kihallgatta majd később keresetlenül beleszólt egy közeli hozzátartozóddal való beszélgetésbe

- Fizikai erőszakkal fenyegetett


Ezzel bőven túllépte azt a "red line"-t, amit még tolerálni lehetett volna, jó esetben.


A kellő mértékű ellenakció nyilván nem azt jelenti, hogy felgyújtod a házát vagy agyonvered, hanem körülbelül a következőket.

- Az ajtó lehegesztése

- Kommunikálni neki, hogy ezentúl kérés nélkül ne jöjjön és ne kiabáljon át

- Kommunikálni neki, hogy te egy házat vettél, és nem barátokat keresni jöttél ide. Ha unatkozik, cimboráljon másokkal, de Te alapvetően egy semleges viszonyt akarsz kialakítani vele

2018. márc. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
10-es voltam. Ha drága a kerítés, akkor maradnak a tuják, szép fokozatosan betelepíteni a kerítés mellé, ahogy az idő és a pénz engedi. Azonnali megoldásnak egy lánc és egy lakat a kertkapura, hogy ne jöjjön többet át. Csak nem fog nekiállni egy flexszel, hogy leszedje.
2018. márc. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Kapu bezár, olyan kerítés felszerel, amin még be se lát. Megmondod neki, hogy a saját gyerekének ugasson, ha még látogatja ilyen kellemetlen természettel, ha meg felpofoz, csavarj le neki te is egy csicskapofont.

Én a tüntetéseken emberkedő nyugdíjasokat nem értem. Nem politizálni akarok, de nem félnek, hogy egyszer valaki kiüti a protkójukat?

2018. márc. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A hétvégi házunk szomszédságában is lakik egy hasonló viselkedésű idősebb férfi. Ennyire nem durván, de azért szeret beleszólni a dolgainkba meg okoskodik, mikor ott vagyunk. Egy alkalommal csináltam valamit kint az udvaron, erre átjött okoskodni, hogy 'ezt nem így kell', meg 'én ezt már rég megcsináltam volna' stb. Erre én megmondtam neki (erélyesen), hogy 'menjen haza és foglalkozzon a saját dolgával'. Ezzel annyit sikerült elérni, hogy most már ritkábban szól be, de leszoktatni teljesen még most sem sikerült erről a hülye szokásáról. Lehet, ha mégegyszer hazazavarnám, végleg leszokna a hülyeségeiről, bár az ilyen embereknél nem lehet tudni.
2018. márc. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!