Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Két egymást követő éjszaka is...

Két egymást követő éjszaka is becsengetett hozzám valaki. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

A lakás földszinti, viszonylag forgalmas úton, egyáltalán nem rossz környék. Hétfő éjjel 2 körül, ma, kedd éjjel pedig 2:40-kor valaki megnyomta a kapucsengőt. Elsőre nem vettem fel, igazából azt gondoltam, hogy valaki elnyomta, vagy szórakozik buliból hazafelé (egyetemi városról van szó), de másodszorra beleszóltam a telefonba, mondom ez már nem lehet véletlen, viszont senki nem szólt bele kintről. Mindkét nap sokáig tanultam, nem sokkal előtte oltottam le a villanyokat, de a csengetés idején már sötét volt a lakásban, az ágyamban feküdtem, fény nem szűrődhetett ki tőlem.

Egyik nap sem tudtam utána aludni, félek, mit csináljak? :( Nagyon meg vagyok ijedve! Így leírva biztos nem hangzik ijesztőnek, de egyedül lakom itt, és 45 kilós nőként valószínűleg esélyem sem lenne megvédeni magam, ha esetleg bántani próbálnának. Egyáltalán mi lehet ezzel a célja valakinek? Szerintem még viccesnek sem vicces annak, aki csinálja.


Van valami tanácsotok? A rendőrség ennél sokkal nagyobb dolgokkal sem foglalkozik, szóval gondolom, nekik nem opció szólni...

Előre is nagyon köszönöm!


2018. márc. 13. 10:37
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
38%
Merre laksz? Majd én segítek. Úgy veszem ki szavadból, hogy van még hely azon a franciaágyon..
2018. márc. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van.

Aki akar tőled valamit az megvár a közelben és behúz a kapualjba h nyekkenni se tudsz.

2018. márc. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Nálunk pont ezért van egy billenőkapcsoló szerelve a kaputelefonra. Éjszakára egyszerűen kikapcsoljuk.

Bár nem pont a félelem miatt, hanem csak egyszerűen marha szar éjszaka kislattyogni az előszobába valami unatkozó majom miatt.

2018. márc. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Hát, most annyit próbáltam tenni, hogy megkérdeztem a szomszédot, szokott-e ilyen előfordulni esetleg. Azt mondta, vele még itt nem volt ilyen, de az előző lakásában így próbálták betörők leellenőrizni, hogy vannak-e otthon, és oda törtek be, ahol nem vették fel a telefont. Nem tudom, ez mennyire gyakori, de akkor lehet, hogy jobban is tettem, hogy másodszorra beleszóltam. Érték a laptopomon kívül gyakorlatilag semmi sincs, szóval sok mindent nem tudnának elvinni innen...

Amúgy nálunk is jó lenne, ha a kaputelefont ki lehetne iktatni valahogy éjjelre, erről még nem is hallottam.

2018. márc. 13. 12:13
 15/25 anonim ***** válasza:
34%

Jaj gyerekek, sosem értettem az ilyen nőket. Miért kell ennyire szerencsétlennek lenni? Igaz, én nem 45, hanem izommal együtt 54 kiló vagyok, de basszus :D Nemhogy egyedül élek, hanem éjszakánként egyedül flangálok a belvárosban. Egy nő is meg tudja védeni magát, semmi köze ennek ahhoz, hogy ki milyen nemű. És még feminista se vagyok...

Majd most nem húzod le a redőnyt, aztán ha legközelebb felcsengetnek hozzád akkor szépen kilógsz az ablakon és kiszólsz a delikvensnek, hogy letéped a karját és karóba húzod vele, ha még egyszer hozzányől a csengődhöz. Probléma letudva.

Könyörgöm, ez egy KAPUCSENGŐ, félsz egy kapucsengőtől? Ha valaki az ajtódat verné még megérteném, de ez :D

Egyébként simán lehet, hogy vagy a panel kontaktos, vagy valami állat nyomkodja (olvastam itt olyat, hogy pók csengetett éjszakánként), netán valami ősellenséged szórakozik.

Ha tudnám, hogy ilyen beszari vagy, én is simán csinálnék ilyet egy jó buli után :D

2018. márc. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Hozzam is szoktak becsengetni ejjel.

Lexarom.

Ha ilyen felos vagy, vegyel egy mozgaserzekelos riasztot es szereld fel az ajto melle. Es vegyel egy gazsprayt.

2018. márc. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Ja, a rendorseg meg joggal rohog korbe, ha eloadod, hogy megnyomtak a kapucsengot.

Gyakori dolog. Szorakoznak, felrenyomnak...

Es gondolom, nem az osszes lakot kerdezted meg.

2018. márc. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Így van. Egyébként az is lehet, hogy valaki kódot próbál sikertelenül beírni.

Nálam is nem egyszer előfordult, hogy elkezdtem pötyögni a kódot és az a szar nem vette be a következő számjegyet, hiába nyomkodtam, fogta magát és csöngött helyette :D

2018. márc. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Este a redőnyt ne engedd le, készíts egy vödör vizet vagy festéket az ablakodhoz s ha jön a mókamester, akkor kihajolsz vele s adj a fejére:DDD


A másik valóban egy megszakító gomb a telefonra s este éjjel senki sem zavar.


Este-éjjel idegeneknek meg bátran fegyverrel nyiss ajtót, amelyet a törvény már lehetővé tett.

Ha simlis a csöngető, elszalad, mint migráns a kolbász láttán:DDD


ui: tarts mindig kéznél gázsprayt

2018. márc. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Amit még talán tehetsz, hogy jövet-menet felveszed a telefonoddal valami erős hangú kutya ugatását. Ha még egyszer előfordul, hogy becsöngetnek hozzád, akkor amikor felveszed a kaputelefont, nyomd meg a lejátszás gombot a mobilodon max hangerővel, hadd hallja, aki becsönget a háttérben a kutyaugatást. Ha tényleg esetleg betörő, ez elijesztheti. Amúgy ha napközben csöngetnek, akkor sem árt ez a módszer.
2018. márc. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!