Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Falusiak, zavar titeket, ha...

Falusiak, zavar titeket, ha egy ismeretlen valaki mászkál a falutokban, akit még sose láttatok ott?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert amikor faluba megyek, akkor a helyiek látják rajtam gondolom hogy nem helybéli vagyok, és mindig úgy érzem olyankor, hogy zavarja őket a jelenlétem
2018. ápr. 8. 16:07
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Amishok?
2018. ápr. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
66%

17:20

"Megmondom őszintén, IGEN, zavar. Mikor jönnek a városiak, úgy hozzák magukkal a betegségeiket is...56/N"


Csak ők már meggyógyultak, te meg így maradtál!

Te randa leselkedő öregasszony.

2018. ápr. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Azt hozzátenném, hogy nem csak a "falusi" öregasszonyok ilyenek. A városiak is.


Pesten lakom, nem egyszer történt meg, hogy akármelyik ismerősömhöz mentem akkor a folyosó elején volt egy öreg néni, mint őrszem, és konkrétan kikérdezett, mit akarok, ki vagyok, kihez jöttem.


De amúgy bizonyos közösségeken ez tényleg létező szokás. Én mondhatni falun nőttem fel. Régen alig volt ház az utcánkban, akárhányszor valakit láttam az úton jönni, gyerekként elbújtam és figyeltem, vagy beszaladtam a házba :D


Vagy rendszeres mondat volt a "nézz már ki, mit ugat a kutya", ha valaki ment az utcán. Illetve felénk a ház előtti út is úgymond a privát zónához tartozott, mindenki utálja a mai napig ha idegenek pofáznak a háza előtt. Igaz ez Pesten is zavar engem ugyanúgy, mert nem tudok pihenni ahogy 100 másik család sem 1-2 nagypofájú miatt.

2018. ápr. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Közös képviselő asszisztense voltam, a nagyobb társasházakban is jellemző egy gang-őrző nagyi. Vagy papi. Vannak ilyen házak. Kifaggatott, miutan "igazoltam" magam, egyből jöttek az unokák, a szomszéd, a takarítás, "mikorleszlakógyűlés". De vannak nagyon cuki nyugdájasok is ám.
2018. ápr. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Én most költöztem át faluból faluba.

Busszal járok be dolgozni és amikor kimegyek reggel, a gyerekeknek szinte vagy kiég a szemük, annyira bámulnak engem, vagy pedig odébb mennek pár méterre egy másik felnőtthöz.

Pedig nem tartom magam ijesztő embernek, sőt még nő is vagyok :D

Mikor köszönök nekik hogy "sziasztok" még arra se böfögnek vissza semmit. Értem én hogy azt tanultak hogy idegennel ne álljanak szóba, na de azért ha köszönnek...


De a szülők/nagyszülők /szomszédasszony rémült tekintetét látni kell, amikor a gyerekek után én is felmegyek a buszra 😆

Még ha csak 2 megállót megyek is xD

2018. ápr. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Kis faluban nöttem fel. Lakossága kb. 281 fö. Ha jött vki, aki nem ott lakott, akkor azonnal indult a forródrót: IDEGEN!!!! A kakas is elkukorékolta, a macskák nyávogtak, a kutyák ugattak. Csak azért nem mondták be a hangszóróba, nehogy elijesszék és mivel a hangszórós nénik is az ismeretlent lesték. Az idös nénik virágmintás kötényükben, macskákkal és kapirgáló tyúkokkal körülvéve, és kezükön az épp dagasztott tészta maradványaival, beálltak és szinte ráragadtak a kapura és mint a sas, úgy figyelték. Természetesen érdeklödésüket alkalomadtán álcázniuk kellett: egyesek a kiskertben lévö rózsákat babrálták, míg mások a szölölugassal szöszmötöltek. Persze voltak, akik inkább az ablakból nyomoztak távcsövel a kezükben a gyanús idegen után. Az információ szélsebesen terjedt, persze ez is álcázva : egy hirtelen elfogyott tojás, tej, liszt miatt kellett átmenni a szomszédhoz és ha már ott voltak, akkor megtárgyalni a dolgokat. Persze elöfordult, hogy a szomszédnak sem volt, így tovább kellett menni. ìgy ment a hír kapuról kapura, volt, hogy eltelefonáltak a falu másik végébe is, hogy jöjjenek megnézni. Aztán küldték a felderítöket: Margit nénit, Ili nénit és Morzsa kutyát. Ök úgy kifaggatták, hogy mire szegény szerencsétlen elment, sikerült róla mindent megtudni. Aztán egész nap erröl pletykálkodtak a padokon ülve a ház elött. Az ismeretlen soha nem tért vissza a faluba.


De amúgy nem zavarod öket, csak kíváncsiak és kell a napi pletyka és izgalom.

2018. ápr. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Jót mosolyogtam. Tényleg kb. ilyenek.
2018. ápr. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

16-os, de ez ettől szép, nem? :)


Én is jártam már így, idegenként, megvan ennek a varázsa, én jól érzem magam benne.

Egy ilyen kis közösség, olyan, mint egy nagy család, hát hogy másképp lehetne beilleszkedni, a családtagok is tudnak egymásról mindent.


Én jól szórakoztam, igazából 2 verzió létezett.

Ha szimpatikusabbak voltak, akkor elmondtam amit jónak láttam, viszont 10-szer annyit kérdeztem, úgyhogy aki nem figyelt, arról többet tudtam meg, mint ő rólam. :D


A másik, igazából ez volt a kedvenc, dezinformációkat szórtam szét, hogy legyen beszédtéma!

De ezt profin kell csinálni, előre teljes történetet kitalálni, hogy bármibe belekérdeznek, kapásból, szemrebbenés nélkül válaszolj, és igazságokkal kell alátámasztani, a végső meggyőzéshez!

Ja, és nem szabad túltolni, tudni kell hol kell váltani, és rájuk hagyni a tovább kombinálást!

Aztán hátradőlni, és várni! :D

Hosszútávon jobb, mint a gyakorikérdések, meg a facebook, mert ez full élőben, meg 3D-ben megy, szóval szerintem nincs ezzel baj! :)

2018. ápr. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Én is falun élek, városból költöztem be.Pfú igen nagyon zavarja az echte falusiakat.Szeretnék tudni ki fia borja vagy.Engem is kikérdeztek, hogy ismerik e anyámékat aztán mikor mondom hogy biztos hogy nem akkor csak lesnek.
2018. ápr. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!