Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szomszédom a házam mellett...

Szomszédom a házam mellett 4-5 méterre grillezik, a füstje beteríti a házam ami fehér. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Nem rég építkeztem mellette. Próbáltam beszélni vele,hogy ne károsítson meg, mert ha 2 hét múlva a fehér fal fekete lesz annak nem lesz jó vége. Ezt finoman szépen próbáltam tudtára adni. A szép szó nem használt, ő nem változtat a szokásaim. Minden szomszédjával rosszba van. Mit lehet tenni? Tehetek bejelentést a rendőrségen mikor tüzel? Lesz eredménye?

2018. máj. 6. 11:30
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
84%
AKkor grillezik, amikor akar. Turjed
2018. máj. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
98%
Te is kezd el grillezni. Nagyon jó móka, ha megvan hozzá a társaságod. Gyanúm szerint te vagy rosszban a szomszédaiddal. Lehet, hogy nem, de nincs semmi törvényellenes a dologban.
2018. máj. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
tehát ha az átszálló füst miatt fekete lesz a vakolat azt szabad? ha lehet ilyet, akkor beindítok 1 dekopírfürészt a kertbe, s akkor jó sütögetést kívánok hozzá még mielőtt megkárosítana.
2018. máj. 6. 11:41
 4/38 anonim ***** válasza:
5%
Én úgy tudom tilos égetni, tüzelni lakó övezetben, lakóhelyen, udvarban. Szóval hívd ki a rendőrséget és a tűzoltókat, hogy törvénytelen amit tesz, ráadásul tűzveszélyes a házra nézve.
2018. máj. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:
nem az udvarában tüzel, hanem vmi összetákolt fabódéban. Van vmi kéményszerűség, amire frankón rálóg 1 tölgyfa.
2018. máj. 6. 11:45
 6/38 anonim ***** válasza:
83%

Természetesen ha valódi károd származik az ő tevékenységéből, akkor azt nem “szabad”. Többet között ezért van nagyon beszabályozva a páraelszívók, kémények kivezetése is.

A területi jegyzőnél tudsz panaszt tenni, ha úgy érzed megéri. De ha csak félsz, hogy fekete lesz a falad és még semmi károd nincs, elgondolkodnék, hogy érdemes-e rosszban lenni a szomszéddal.

2018. máj. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
ha kihívom a füst miatt a rendőröket, elhajtanak a francba ezmiatt, hogy megelőzzem az anyagi károm? Nehéz utána behajtani ha már megtörténik a baj. Ezzel a szomszéddal a környék rosszba van az ilyen dolgai miatt. Minden lehetséges módon terrorizálja a szomszédait. Reflektor világít a szembeszomszédjához, hozzám jön a szag, másik szomszédhoz megy zaj.
2018. máj. 6. 11:50
 8/38 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos minden ember valami gonddal jár, ki zajjal, ki füsttel, ki bűzzel. Van egy szint, amit sajnos el kell viselni, meg amit már nem. Nyaranként 2-3 grillezés a szomszédban a "belefér" kategória, elhiszem, hogy nem tetszik, de nem fogsz tudni mit csinálni vele sajnos. A szomszéd falu által a kerted végébe telepített 200 hektáros szemétégető vagy az egész télen gumikerékkel és gumicsizmával fűtő szomszéd már nem annyira tolerálandó, azokkal szemben jogi eljárás indítható és megnyerhető.
2018. máj. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:
de ez az ember mind a hárommal jár egyszerre, saját magán kívül más nem érdeli, s az anyagi veszélyeztetés nem fér már bele (legalábbis nekem). 2 hete szintúgy grillezett, csak akkor a szélirány "nekem" kedvező volt, a másik szomszédnak nem. Szerintem nem 2-3 grillezést szeretne lebonyolítani a nyáron. Gondolom ez berendezkedett egy ilyen "leszarom" a közösségem életre, de kiköltözés előtt nem járhatom végig a szomszédokat évekig, hogy normális ember vagy-e... Ha nem marad más, akkor tényleg jó ebédhez szóljon a dekapírfűrész.
2018. máj. 6. 12:08
 10/38 anonim ***** válasza:
87%

Ember, ha ezert rendőrt hivsz szivből kívanon, hogy eleted vegeig mindennap, azt a a xar fustot szivjad.....

Hagyd ezzel beken a rendőröket... huzz be az onkormanyzathoz, es ott jatszad a faxagyereket....

2018. máj. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!