Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szomszédom a házam mellett...

Szomszédom a házam mellett 4-5 méterre grillezik, a füstje beteríti a házam ami fehér. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Nem rég építkeztem mellette. Próbáltam beszélni vele,hogy ne károsítson meg, mert ha 2 hét múlva a fehér fal fekete lesz annak nem lesz jó vége. Ezt finoman szépen próbáltam tudtára adni. A szép szó nem használt, ő nem változtat a szokásaim. Minden szomszédjával rosszba van. Mit lehet tenni? Tehetek bejelentést a rendőrségen mikor tüzel? Lesz eredménye?

2018. máj. 6. 11:30
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
94%

Van egy felajánlásom. Kifizetem a károdat. Egy feltétellel, de akkor az utolsó fillérig.

Be kell bizonyítanod, hogy a grillező szomszédod miatt keletkezett neked anyagi károd.

A mentálisat nem vállalom, mert nem 100%-ról indulunk eleve.

2018. máj. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
56%

31.! :DDDDDDD 100%-ról nem... Hát igen, mert az embernek annyi mindent el kell viselnie a szomszédaival kapcsolatban, hogy ha valaki nem százas, az már régen rossz.


Írtam ehhez a kérdéshez már vagy háromszor, de ez mindent visz.


Kérdező, légyszi emeld ki a kérdést, mert jókat röhöghetünk még (rajta(d). Van fogalmad róla, mennyi hülyeséget kell eltűrnünk majdnem minden kertes övezetben lakóknak? Szerintem nem nagyon. Ennyiből mindenki itt háboroghatna.

Azért vagyunk emberek, hogy elviseljük a szomszédainkat. A tiéd sem annyira kirívó, mint ahogy gondolod!


Ha gondolod, felsorolom, mivel szembesülök nap mint nap. Lehet, elgondolkodnál egy kicsit.

Már írtam, de leírom mégegyszer, a házad falát nem fogja összekormolni a grillfüst. Anyagi károd nem lesz, max. a szag miatt durroghatsz.


Aki a diófát írta, neki írom, ami a te telkedre potyog, az a tiéd.

2018. máj. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

De most komolyan. Ha valaki grillez a saját kertjében, nem követ el bűncselekményt.


Mi áprilistől októberig hetente grillezünk. Néha vendégekkel, többnyire vasárnap saját magunknak.


Ha meg akarnál győzni, hogy ne tegyük, nem díjaznám. Azért is költöztünk kertes házba, hogy megtehessük.


Persze, tehetsz bejelentést akárhol. De minek? Kiröhögnek.

Azért megkárdezhetem, miért festetted fehérre a házad külső falát?

2018. máj. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
Én se tartozom a legtoleránsabb emberek közé, de szerintem ezt még én is elviselném, hogy grilleznek mellettem! Amúgy szerintem cseréljünk helyet kérdező: én megyek a grillező szomszédaid mellé, te pedig gyere ide, ahol én lakom, és hallgasd azt, hogy a szomszéd kutya megállás nélkül visít már kb. 2 òrája, anélkül, hogy a gazdája rászólna! Ja és ez nem csak ma van ìgy, hanem amióta jó idő van, szinte minden este/éjszaka. Mit csináljak, tegyek panaszt valamelyik hatòságnál? Kiröhögnének...
2018. máj. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 A kérdező kommentje:
nekem se csak a grill a probléma, hanme hogy az ember 50m2-es kertbe épített olyan melléképületeket, amit közvetlen a kerítés mellé nem tehetne. Oda rakott vmi kemencét is (ebbe sütöget), azt se tehette volna oldalkertbe a kerítés mellé, én meg szagoljam, totál olyan mint ha a saját kertembe lenne... meg ennek is van kutyája. Mikor a zaj után már szaggal is bombáz, akkor elborul az ember, főleg mindezt illegálisan, de hát összehazudozunk mindent a hatóságoknak, s akkor jó van az úgy, a másik ember meg szívja torokból... higgyétek el, nem problémáznék, ha betartaná a tisztességes távolságot a szomszédjától az ilyen szagos ügyekben, nem véletlen van úgy meghatározva a jogszabály itt, hogy szabadon álló beépítésénél oldalkertbe mindenféle melléképület, grill, medence, garázs stb.. 3 métert kell hagyni a kerítéstől.
2018. máj. 12. 06:36
 36/38 anonim ***** válasza:
62%
Ne haragudj, de minél tovább ragozod, annál ellenszenvesebbé teszed magad. Én sajnálom a szomszédaidat, a családodat. Nagyon megkeseríti az ilyen ember az életet.
2018. máj. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
56%

Én meg megértem a kérdezőt, aztán lehet lepontozni.


Az egy dolog, hogy hetente grilleztek, de ne mondjátok már, hogy le.arnátok, ha a szomszédotoknak emiatt mondjuk tönkre menne a fala?! Lehet itt mondani, hogy “egy kis koromtól nem lesz fekete a falad”, de amúgy dehogynem lehetne, ha tényleg olyan szerencsétlenül van kialakítva a helyzet. Amit mi így látatlanban nem tudunk megítélni. És az égési termék okozta foltokat iszonyat nehéz eltüntetni, konkrétan le kell verni a vakolatot és újravakolni, mert ha csak ráfestesz az átüt.


Persze az is lehet, hogy csak a kérdező fújja fel, a szagot sajnos tényleg tűrni kell, de őszintén a kérdés nem arra vonatkozott, hogy eldöntsük kinek van igaza. Csak itt sokan nem tudnak objektíven egy kérdésre válaszolni, mindenképpen a saját véleményüket akarják közölni, ami amúgy teljesen irreleváns az eredeti kérdéshez képest.


Leírtam korábban (15-ös válasz), mit lehet tenni, jól le lettem pontozva. Pedig nem azt írtam, hogy egyerértek a kérdezővel, csak válaszoltam a kérdésre, hogy milyen hatóság jogköre eldönteni, hogy van-e szabálysértés és károkozás. Olvassátok el. Mert nem, nem a mi tisztünk igazságot tenni pl. jelen esetben, amikor nem is ismerjük a helyzetet.

2018. máj. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
68%
Én szomszédom is mindig grillezik, sokszor átjön a füst is mikor úgy fúj a szél de eszembe se jutott soha hogy zavarna a dolog engem.
2018. máj. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!