Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szomszédom a házam mellett...

Szomszédom a házam mellett 4-5 méterre grillezik, a füstje beteríti a házam ami fehér. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Nem rég építkeztem mellette. Próbáltam beszélni vele,hogy ne károsítson meg, mert ha 2 hét múlva a fehér fal fekete lesz annak nem lesz jó vége. Ezt finoman szépen próbáltam tudtára adni. A szép szó nem használt, ő nem változtat a szokásaim. Minden szomszédjával rosszba van. Mit lehet tenni? Tehetek bejelentést a rendőrségen mikor tüzel? Lesz eredménye?

2018. máj. 6. 11:30
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
86%

Van olyan grillező, aminek van kéménye? Még nem is hallottam róla.


Amúgy grillezhet. Akár minden nap.


A második szomszéd minden héten ilyenkor tavasszal-nyáron legalább 2-szer bográcsozik. Ruhákat olyankor nem lehet kiteregetni. Megvárom, míg elmegy a füst. Alkalmazkodni tudni kell.

Ezért nem fogok velük összeveszni. Tolerancia. Mi is grillezünk néha, mégse szól senki, pedig a faszénnek is van egy jellegzetes szaga.

Mindenki költözzön egy lakatlan szigetre, hogy senki ne zavarja köreimet? Kölcsönös elviselése a szomszédoknak itt, ahol lakom, sütögetéskor, bográcsozáskor: alap.

2018. máj. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
85%

Grillezhet, és neked ehhez semmi közöd.


Két óra grilltől NEM lesz fekete a falad, ne legyél már ostoba, a rendőr meg kinevet, ha ezért felhívod.

2018. máj. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
78%

Őszintén sajnálom a családodat és a szomszédaidat. Nagyon megnehezíted az életüket. Egy kötekedő, antiszociális alak lehetsz.

Találkoztam ilyennel. Az feljelentette még az utcát (!) is, mert bevilágított neki éjjel a lámpa.

A füst akár 6-8 utcányira is terjedhet, ha olyan a szél.

Akkor mit teszel? El kezdesz nyomozni, honnan is jön?

Családi házas övezetben lakom 60 éve. Mindenki bográcsozik, grillez stb. Egyszer sem jelentett ez senkinek gondot, s senki sem károsodott.

A grillezés füstje nem fogja elszínezni a faladat.

2018. máj. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:
értem. akkor szerintetek az a normális, hogy ha valamit vesztek vagy építetek, s más tönkreteszi, ehhez joga van, "had csinálja". Utolsó 2 ti, meg azt mondjátok, hogy kb fogjam be és tűrjem? Megtéríted a kárt?
2018. máj. 6. 12:17
 15/38 anonim ***** válasza:
90%

Akkor a területi jegyzőnél tegyél panaszt. Senki más nem tudja leállíttatni. A rendőrség is csak a jegyzői végzéssel intézkedhetne.


De mivel a jegyzőnek helyszíni szemle is kell majd, azt javaslom dokumentálj mindent, azt hogy most fehér a falad, azt, hogy feléd száll a füst stb... mindent neked kell ellene bizonyítanod, erre készülj fel. Az is segíti a helyzeted ha van bizonyítékod (pl. írásos megkeresés, kérés) hogy te már próbáltál egyezkedni vele.


Amennyiben anyagi károd is származik a dologból, akkor mehetsz bíróságra, de itt is igaz, hogy mindent neked kell bizonyítani és jó pont, ha már megtetted az előző lépéseket is.

2018. máj. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
50%
Tipikus vasárnap unatkozó, ezért valakit keres hogy belekössön szomszéd. Ha nem grillezne akkor az zavarna hogy füvet nyír vagy ugat a kutya. Menj el egy tanyára.
2018. máj. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 A kérdező kommentje:
én a vasárnapi unatkozó? másik szomszédom átjött hozzám, hogy levágja az átlógó fák ágait ha zavar, nem kell köszönöm, majd szólok úgyis, cserébe a kedvességéért megcsináltam az utcára kifolyó vízelvezetést vele egyeztetve, hogy ne az ő kerítése és az utca közé menjen a lejtés miatt a víz tőlem, hanem az utcára kivezetve. Megcsináltattam a járdát, átjött, akkor megcsináltatja ő is, legyen egységes szép. Így is működhet egy szomszédi viszony. De akiről most szó van, ez sz*rik bele a szomszédaiba. Az új járdán rodeoznak a gyerekei műanyag traktorral, közbe az anya fut a másik kölyke után az utca másik végén (neki természetesen nincs járdája),a kutyája vonyít vmi kennelből oldaról mert hát látja őket, s mellette meg az apa füstöl mint az állat egy olyan kemencébe, amit az utcra frontra (vmi fából összetákolt viskó) közvetlenül nem is építhetne, közben többen bepanaszolták már őket (eredménytelenül). Ez normális? Szerintem nem. Rosszabbak mint a c*gányok, pedig nem azok. Ha nem ezt csinálják, akkor egész nap üvöltenek a gyerekek az udvarban (kb levannak tojva mint csinálnak). S mindezek tetejére mikor már tényleg az van, hogy amiért én megdolgoztam ők károsítják meg, sokatok szerint én vagyok a hülye? Ti így életek most komolyan?
2018. máj. 6. 12:42
 18/38 anonim ***** válasza:
69%

"Az új járdán rodeoznak a gyerekei műanyag traktorral"


ÚRISTEN!!!44

2018. máj. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:
fűnyírás nem zavar, flexelés nem zavar. egyszer úgyis abbahagyja, de ezek sohasem! Azért elmondanám bennem volt annyi, hogy robotfünyírót vettem, pont azért hogy ne én legyek az a "szemét" aki reggel 8kor csinálja. Én rátudok szólni a kutyára hogy kuss, a másik miért nem? Én ha grillezek, akkor elvezetem a füstöt, a másik meg szarik bele. ez a baj
2018. máj. 6. 12:45
 20/38 anonim ***** válasza:
46%
Nincs rosszabb egy unatkozó, rosszindulatú szomszédnál mint a kérdező. Vasárnap a legveszélyesebb, mert akkor munka sincs és még jobban unatkoznak.
2018. máj. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!