Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogy lehet, hogy még nem...

Hogy lehet, hogy még nem omlott össze az összes társasház/panel?

Figyelt kérdés
Pár hónapja költöztünk társasházba és itt konkrétan minden egyes nap fúrja valaki a falat. Egyszer a felső szomszéd, máskor az oldalsó, az alsó, a kettővel alattunk lévő...stb. Én csodálom, hogy ennyi fúrkászás után még val ép tégla ezekben a falakban.
2018. máj. 20. 10:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az öreg panel falakban durvább beton van, mint amit manapság használunk. Én is rohadt sokat szoktam szenvedni mire az ütvefúróval pár centit haladok, szóval nem kell a falat félteni.
2018. máj. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem ez a gond, hanem az, hogy annak idején a paneles építkezésből származó épületek élettartamát képtelenek voltak (megfelelő tapasztalat és mérési adat hiányában) megbecsülni és legalább 30 évet garantáltak.

A fúrást illetően megnyugodhatsz, mert a betonacél vázszerkezet gyakorlatilag ép. Ha a fúró betonacélba ütközik, ott ritkán folytatják a fúrást. A beton pedig valóban jó anyagból készült, nekem akkor fájt először a könyökizületem, amikor a falat fúrtam (próbáltam fúrni).

2018. máj. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Azok nem téglából, hanem betonból vannak és bizony a fúróval baromi nehéz benne haladni. Sokszor 1 óra ha kettő lyukat befúr az ember ha egy polcot szeretne feltenni. Én 4 lyukat fúrtam ki egy délelőtt alatt. Sajnos sokat kellett és meg kellett állnom pihentetni a gépet mert akitől kölcsön kértem szólt hogy óvatosan mert már nem mai darab és ne lenne jó ha túl melegedne és tönkremenne. Egy délelőttömbe tellett megcsinálni azt a pár lyukat, mert lassan is haladtam a fúrással, meg persze a gépet is pihentetnem kellett. Direkt olyan napot választottam amikor tudtam hogy kevesen vannak otthon, és nincs bent éjszakás aki aludni akar mert tudtam hogy ez baromi nagy zajjal fog járni.
2018. máj. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A panelek nem téglából vannak, hanem betonból, más a szerkezetük, sokkal stabilabbak, mint gondolnád. Ha nem jön valami háború vagy nagy természeti katasztrófa, ezek még 100 év múlva is állni fognak.
2018. máj. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A magyar panelokat statikailag nagyon összerakták, a födém mésszel égetett beton, az alap sok panelnál a doboz alap, ami a létező legerősebb síkalap. Ha nem engedik korrodálódni a vb. szerkezet akkor 1000 évig fognak állni. Ezért is fontos hogy be legyen szigetelve, meggátolja a beton illetve a vasak korrózióját.

Egyedül a vizes blokkot nem szabad agyonfúrni, mert ott csak 5 cm vasbeton van, szinte vasalat nélkül.

Akkor van baj mikor egy repedést a falon nem tömnek be, elkezd korrodálni, tönkremegy a falazat. Amelyik panelházat nem tartják karban az tényleg nem húzza 100 évig.

2018. máj. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"a födém mésszel égetett beton"


Erről van valami hivatalos forrás, hogy ez mit jelent a te olvasatodban?

2018. jún. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Van erről egy xkcd:


[link]


De azért a valóságban fúrással elég nehéz egy normális házat összeomlasztani. Azt teljesen megértem, ha fárasztó folyton a sok furkálást hallgatni.

2018. júl. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!