Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ingatlan vásárlást meglehet...

Ingatlan vásárlást meglehet ilyen módon valósítani, vagy zsákutca lenne az egész?

Figyelt kérdés

Amivel rendelkezünk az egy 5 millió ft megtakarítás, illetve egy 8M ft értékű panellakás amiben most élünk, családi házba költöznénk aminek a árát 17-18 millióra tűztük ki több szempont alapján(azonnal költözhetőség, nagy munkálatok elkerülése, négyzetméter és szobák száma)

Ha megkapnánk két keresetre, azt az összeget amiből meg tudnánk venni a házat, később amikor a elviszik a panellakást, abból a pénzből kilehet fizetni a hitel egy részét?


Egyáltalán 10 millió ft-nál mennyi kell visszafizetni? Néhányan azt fújják hogy a dupláját, viszont ugyanezt lehetett hallani ezelőtt 20 évvel is.


2018. máj. 21. 10:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Beütöd a Google keresőbe azt a kulcsszó T, hogy lakáshitel, majd a találatok között kiválasztasz egy neked tetsző hitelkalkulátort. Megadod az önerőt, a vételárat, a futamidőt, és a kamat típusát (forint vagy deviza, fix vagy változó).

A kalkulátor kis gondolkodás után megadja a havi törlesztő értékét. Mit gondolsz, menni fog?

2018. máj. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Váó azért ezt nem egy nagy ördöngöség kiszámolni a mai világba ..
2018. máj. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A hitel feltételeiről és kondícióiról több banknál konkrét ajánlatot kell kérni.

Igen, létezik előtörlesztés is.

2018. máj. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem régiben vettem fel lakáshitelt. Sok banknál voltam. Arra kicsi az esély, hogy nagy hirtelen 10 milliós tarzozásba 8 milliót betörleszthetsz. Ahol pedig ezt megengedik, eleve nagyobb kamattal kell számolni.

Van ahol lehet előtörleszteni, de a bank határozza meg, hogy mikor és mekkora összegben (én olyan ajánlattal találkoztam, ahol az előtörlesztés a havi részlet max. 3x-osa)

Végtörleszteni bármikor lehet, főleg a fogyasztóbarát hiteleknél, 1-1,5% "büntikamattal" megtoldva a tartozás összegét. Viszont ha végtörleszteni akarsz, a teljes összegnek rendelkezésre kell állnia.


(Én a helyetekben el sem adnám a panellakást, ha enélkülis tudtok lakást venni. Nem tudom, hogy merre laktok, de ha olyan helyen, akkor ha kiadjátok a lakást a havi bérleti díj akár a törlesztőtöket is futhatja az új lakásra. És csak akkor adnám el, ha annyiért el tudom adni, amennyi futja a hitelt.)


Minden esetre érdemes minél több bankot végig járni, mert biztosat csak ők tudnak mondani.

2018. máj. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A mi szerződésünk értelmében bármikor lehet előtörleszteni és bármennyit, viszont ingyen csak két havi törlesztőnek megfelelőt lehet évente. A többi fizetős.

12 milliót vettünk fel 20 évre, 5 éves kamatperiódussal. 17,5 millió körül kellene visszafizetnünk, ha menetrend szerint szeretnénk 20 év alatt visszafizetni. De nem így szeretnénk, ezért minden évben előtörlesztünk 1-1,5 milliót, illetve több lakástakarékot is kötöttünk erre a célra. Első fejszámolások szerint, ha minden úgy jön össze, ahogy szeretnénk, akkor a gyors visszafizetés és az állami támogatások (ltp-k) okán kb. 800 ezer forintunkba fog kerülni a hitelünk. Ez azért a kezdeti 5,5 millióhoz képest nem hangzik olyan rosszul.


Végtörleszteni a legtöbb bank 3-5 éven belül csak úgy enged, hogy a kezdeti kedvezményeket vissza kell fizetni számára, mivel neki nem jó üzlet, ha túl korán visszaadod a pénzüket.


Megjegyzem, ha megtehetném, én sem adnám el a panelt. A mai albérlet árak mellett, ha jó helyen van, kiadnám inkább és biztos bevételi forrásként tekintenék rá, ami fedezi a hitelemet.

Persze sok függ attól, hogy milyen fizutok van és milyen hitelkonstrukciót kaptok rá.

2018. máj. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!