Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szomszédom direkt provokál,...

Szomszédom direkt provokál, mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Családi házba költöztünk. Miután szomszédomnak (szépen, normális hangnemben) szóvá tettem a 4-5 hétvége után, hogy túl hangosak, s nem-e lehetne a minden hétvégés bulikat, sütögetéses üvöltözéseket amik reggeltől estig tartanak ritkábbra fogni, azóta szándékosan rátett még egy lapáttal, csak rosszabb lett. Azt a választ kaptam, hogy ők eddig is így éltek, nem fognak változtatni. Egy 40es házaspárról van szó pár gyerekkel (magyarok). Próbálkoztam 2-3 ilyen kérés után a jegyzőtől birtokvédelmet kérni, de elutasított, mert előre közölt időpontban szemlét tartva ők otthon sem voltak, így persze csend volt aznap. Csinált egy elkerített részt a kutyának az ablakomhoz közel 2-3 méterre, s esténként bezárja oda a kutyáját szándékosan, ami ott kapar, nyüszít és sír egész éjjel. Így már se nappal sem éjszaka nem lehet tőlük így nyugodtan élni. Többi szomszéd távolabb van tőlük, így őket annyira nem zavarja a probléma, de ennek ellenére mindenkivel volt összezörrenésük már a füst és a zaj miatt. Ezután próbálkoztam a jegyzőnél a kutyára is megoldást találni, de ismét sikertelenül, hisz megint előre közölt időpontban jött, s akkor persze szabadon volt. Hiába rögzítem az eseményeket, nem veszik figyelembe. A tartása szerinte megfelelő. Nem akarom bántani a kutyát, mert nekem is van, s félő hogy megbosszulná, de törvényileg nem tudok tenni semmit. Mit tennétek? Megérem türtőztetni a férjem, hogy ne szedje darabokra a családot a szándékos szivatás miatt, de akkor meg őt veszik elő ha valamit csinál az élhetőség érdekében. köszönöm a választ

2018. jún. 6. 13:34
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
50%
#6os vagyok. Hát nekem csak az segített, hogy athivtam sgy haveromatmeg neki egy haverjat akiknek nagy gyorsasagi motorja van. Bealltak az udvarba, mintha szerelnék ugy csinaltak, 5 percenként 1-2 percre full gázzal mwgpörgwtték a motort, ezt szombat reggel 6tol este 7ig, vasarnap detto. Vasárnap este jött at a szomszéd, hogy akkor legyen béke, buli előre bejelentve havi max egyszer éjfélig.
2018. jún. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
37%
Valamikor csak pihennek. Na, akkor kell neked csörömpölni :)
2018. jún. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
este, 10-től 6ig, csak ilyenkor az a kérdés, hogy figyelemmel legyünk-e a többi szomszédra, vagy süllyedjek le a kedvenc szomszédom szintjére, s ilyenkor ugye a házban vannak, tehát annyira sokat nem tudok zavarni, mert egyébként reggel 8-22ig az udvaron "tevékenykednek".
2018. jún. 6. 18:44
 14/24 anonim ***** válasza:
66%
Nekem is hasonló szomszédom van (sajnos). Nekik a gyerekeik már elviselhetetlenek, hiába szóltam, "anyucinak" az volt a válasza, hogy ő nem kontrollálja a gyerekeit. Tavaly már nem bírtam és szégyen vagy nem, rájuk hívtam a rendőröket. Akkor egy időben viszonylag csend volt, de olyan cikinek érzem, hogy állandóan rendőrt hívok. Most is úgy üvöltött a gyerekük, hogy már azt hittem, valami baja van. Nem tudom mit csináljak, én se bánnék valami jó megoldást.
2018. jún. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
53%

Először próbáld törvényesen, ahogy írták, rendőrt hívni rájuk. Aztán minden buli után állítsd be hajnali háromra az ébresztődet és csöngess be hozzájuk, köszönd meg a bulit, vagy detto ugyanez telefonon (is). Esetleg ha van türelmed, és szabadságod, akkor kb. 10-15 percenként, amikor éppen visszaaludnának. Vagy lefizetsz pár hajléktalant, hogy éjjel (mindig aznap, amikor buli volt) zajongjanak az ablakuk alatt. A kutyák esetében keress rá interneten, vannak ilyen ultrahanggal működő kutyaugatás-gátló eszközök. Kellemetlen hangot bocsájt ki (de nem árt a kutyának), ha nyomkodod, amikor ugat, egy idő után megszokja, a feltételes reflex miatt, hogy jobb, ha nem ugat, mert akkor kellemetlen hangot hall. Ebből egyébként a szomszéd semmit sem fog érzékelni, nem fogja megtudni, hogy te egy ilyen készüléket használsz, mert nem ő nem hallja.

Egyik sem olyan dolog, amiért konkrétan feljelenthet, vagy a feljelentésből rád nézve következménye lehet, de érezheti, hogy nem hagyod annyiban a dolgot, jobb lesz megegyezni.

2018. jún. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
91%

Tavaly nyáriszünetben a SZOMSZÉD UTCÁBAN medencézett egy család. Elkezdték este 9-kor (hétköznap persze) és hajlanig visítoztak kint, mint a veszett csimpánzok. 2 napig bírtam. Kisétáltam éjfélkor, megnéztem a házszámot és rájuk hívtam csendháborításèrt a rendőrt.

Mondta is a rendőr, hogy 1x figyelmeztetik, a második alkalommal már fizet érte. Azóta kussban vannak.

2018. jún. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem egyáltalán nembaj hogyha valaki egy családi háznál hétvégente kerti partit tart, inkább te vagy a gyökér kérdező.
2018. jún. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
a kutyánál az ugatásgátló szerintem nem működik, mert szerencsétlen a bezártság miatt sír, meg kapar, hiába szólok hozzá, észre sem veszi a szerencsétlen. oda valami más megoldás kell, lehetőleg olyan amit nem büntetnek
2018. jún. 7. 13:11
 19/24 anonim ***** válasza:
0%

A kutyát jelentsd feltétlenül, mert bizony birtokháborítás, ha egész éjjel nem tudsz aludni tőle.


Bár tökmindegy, kap egy 30 ezres csekket aztán ennyi lesz a nagy bünti :D


A sütögetésre meg: nappal van, azt csinál, amit akar, úgyis 30 fok, zárd be az ablakot.

2018. jún. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
0%

Most mi mit szóljunk, itt van 10 méterre a főtér, a templom kétóránként harangozik mint a veszett kutya, nemsoká VB, már állítják a pavilont.


Alattunk meg török kv-zó és vízipipázó, fél éjszaka beszélgetés, zsivaly.


Mégis tudunk aludni nyitott ablaknál, mert seperc hozzászoktunk.


És nem, nem lehet rájuk Polizeit hívni, mert nem tombolnak, üvöltöznek, hanem csak beszélgetnek, és semmi illegális tevékenységet nem folytatnak.


A zajszint pedig csendháborítás alatt van.

2018. jún. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!