Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szomszédom direkt provokál,...

Szomszédom direkt provokál, mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Családi házba költöztünk. Miután szomszédomnak (szépen, normális hangnemben) szóvá tettem a 4-5 hétvége után, hogy túl hangosak, s nem-e lehetne a minden hétvégés bulikat, sütögetéses üvöltözéseket amik reggeltől estig tartanak ritkábbra fogni, azóta szándékosan rátett még egy lapáttal, csak rosszabb lett. Azt a választ kaptam, hogy ők eddig is így éltek, nem fognak változtatni. Egy 40es házaspárról van szó pár gyerekkel (magyarok). Próbálkoztam 2-3 ilyen kérés után a jegyzőtől birtokvédelmet kérni, de elutasított, mert előre közölt időpontban szemlét tartva ők otthon sem voltak, így persze csend volt aznap. Csinált egy elkerített részt a kutyának az ablakomhoz közel 2-3 méterre, s esténként bezárja oda a kutyáját szándékosan, ami ott kapar, nyüszít és sír egész éjjel. Így már se nappal sem éjszaka nem lehet tőlük így nyugodtan élni. Többi szomszéd távolabb van tőlük, így őket annyira nem zavarja a probléma, de ennek ellenére mindenkivel volt összezörrenésük már a füst és a zaj miatt. Ezután próbálkoztam a jegyzőnél a kutyára is megoldást találni, de ismét sikertelenül, hisz megint előre közölt időpontban jött, s akkor persze szabadon volt. Hiába rögzítem az eseményeket, nem veszik figyelembe. A tartása szerinte megfelelő. Nem akarom bántani a kutyát, mert nekem is van, s félő hogy megbosszulná, de törvényileg nem tudok tenni semmit. Mit tennétek? Megérem türtőztetni a férjem, hogy ne szedje darabokra a családot a szándékos szivatás miatt, de akkor meg őt veszik elő ha valamit csinál az élhetőség érdekében. köszönöm a választ

2018. jún. 6. 13:34
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
7%
Égess gumit, amikor feléjük fúj a szél.
2018. jún. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
28%
Kérdezd meg a többi szomszédtól, hogy az előttetek lakó miért adta el a házat? Mondjuk van egy tippem.
2018. jún. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
gumiégetésre rámhívják a rendőrt. az a baj, a többi szomszédommal nem akarok kitolni, s így nehéz tenni bármit is, mivel én igyekszem tekintettel lenni másra
2018. jún. 10. 22:42
 24/24 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Nem tudni, még figyeled-e, elég régi a kiírás! Mi is hasonló cipőben járunk, a hivatalos utat végigjártuk, eredmény nulla, sőt, mondhatni oklevelet kapott a rendőrségtől, mennyire jól csinál mindent! Ez az ország, sajnos, a bűnözőket védi!!! Ezt, tapasztalatból írjuk! Egyébként, nálatok mi lett a történet vége?

2020. aug. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!