Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Idegesítő szomszéd ellen mit...

Idegesítő szomszéd ellen mit tegyek?

Figyelt kérdés
Próbálom normálisan megfogalmazni. Panelről, illetve a mellettem lévő szomszédól lenne szo. A mi ajtónk elott van rács, az övé elott is, ezzel nincs semmi baj, viszont a probléma ott kezdődik, hogy az ő ajtó előtti rácsa a miénkre nyílik. Rendszeresen nyitva hagyja, naponta többször jár haza es akkor is mindig nyitva hagyja, rahajtva a mienkre, ami megnehezíti a kijutást, illetve a bejutást is, hisz először az övet kell behajtanom aztán férek a miénkhez. Volt mar hogy szóltunk neki, volt mar hogy direkt hangosan becsaptuk, hogy térjen mar észhez, akkor ideig óráig behajtja, de aztán megint visszatér. Állítása szerint, mikor sok csomaggal jon haza nehézkes neki behúzni maga utan es aztán ugy felejti. Ez mind rendben is van, de mi van akkor ha mi megyünk haza sok csomaggal es akkor meg az ő ajtajaval is en foglalkozzak, en csukogassam. Mit lehetne meg tenni? Nagyon idegesítő. Többen ajánlottak, hogy mindig mikor nyitva hagyja írjam ki egy papírra az ajtajára, hogy csukja be, vagy epp mindig kopogjak be es beszéljek vele, de volt aki azt mondta hogy a saját rácsunkat hajtsam rá az övére és észreveszi magát. Nem tudom, nektek van valami ötleteket? Nagyon az agyamra megy mar, hogy ennyire nem lehet tekintettel lenni a másikra.

2018. jún. 7. 10:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
90%

Én jelenteném hivatalos szervnek, mert ha pl. tűz esetén marha jó lesz neked még az ő rácsával is szenvedni, hogy kijuss.


Bár tiszteletem a mérnök úrnak és a MEO-snak, aki ezt így jóvá hagyta :D

2018. jún. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Jó otlet utolsó, koszi a tippet. :) Koszi mindenkinek a választ, voltak ötletek amiken jót nevettem :D Mindenképp megpróbálom majd valahogy megoldani az ügyet, meg akkor is ha valószínűleg csak veszeked lesz belőle. De ha nem valtozik a helyzet, miután megint beszéltem vele ugyanúgy folytatom a hadjáratot, ha nyitva hagyja akkor en is az enyém, ha beb*ssza az enyém en is az övet stbstb, mást nem lehet, ugy latszik le kell süllyedni óvodás szintre, máshogy nem lehet vele szót érteni.
2018. jún. 8. 22:36
 13/19 anonim ***** válasza:
#9-esnek igaza van, dűbelezz le egy ütközőt.
2018. jún. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Nekem az jutott eszembe, hogy vannak ezek az olcsó, pár száz forintos ajtó/ablak riasztók, amik akkor jeleznek, ha az ajtó nyitott állapotban van. Csukott állapotban elhallgat, nem riaszt.

[link]

Ha az én rácsomról lenne szó, ilyet szerelnék fel, hogy ne felejtsem el becsukni magam mögött és ne zavarjam a szomszédomat a nyitva felejtett rácsommal.

Talán meg lehet kérni őt, hogy szereljen fel egy ilyet.

Vagy ha ez túl hangosnak tűnik, akkor ugyanezen az elven működő, csak halkabb csengőt lehetne felszerelni. A csengő addig jelezne az ő lakásában, halkan, amíg be nem csukná a rácsot.

2018. jún. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%
Ezt én nem értem, egy ezres kb egy ajtóütköző
2018. jún. 13. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Nem azzal van baj, hogy ezres egy ajtó ütköző, hanem azzal, hogyha en egy ilyet lerakok, ugy hogy engem a rácsa ne zavarjon es ne logjon az en ajtóm elé akkor nem tud kijönni a házból! Igy meg nyilván nem tehetek le ilyen dolgokat. A ket ajtót L alakban kell elképzelni, az övé van vízszintesen az enyém merőlegesen. Ha a ket rácsot össze fogom biciklizárral akkor meg en nem tudok kimenni... Úgyhogy ezért tűnik nekem a helyzet reménytelennek...
2018. jún. 15. 11:05
 17/19 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a valaszokat!
2018. jún. 15. 11:06
 18/19 anonim ***** válasza:

Most találtam meg a kérdést, de ha megengeded, elmondom, hogy én mit tennék, ha minden más hatástalan...

Minden egyes alkalommal, amikor nyitva hagyja, hozzá kötném a rácsot a kilincséhez éppen annyira, hogy csak addig tudja kinyitni az ajtaját, hogy lekösse róla a madzagot... Aztán ha pattog, akkor közölném vele, hogy csak viszonzom a szívességét, és ha nagyon ugrál, akkor le is szereltettetem onnan, mert ez így kvára nem oké.

2018. nov. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
16%
Azt a ..., ezt a sok kicsinyes, frusztrált, sz..rágó embert. Most komolyan azon megy a feszkó hogy egy mozdulattal ellökd a rácsot? Szánalmas..
2019. ápr. 6. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!