Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szedjek nyugtatót, ha már nem...

Szedjek nyugtatót, ha már nem bírom ezt a helyzetet? 24F

Figyelt kérdés

Ez az utolsó évem az egyetemen és benn kell lennem nyáron is a kollégiumban, mert gyakorlatot teljesítek abban a városban. Eleinte még nem volt olyan rossz, de ahogy telik az idő, egyre kevésbé bírom. Az egyik legrosszabb kollégiumba kerültem, mivel a többit felújítás és egyéb programok miatt lezárták a hallgatók előtt szeptemberig. Az albérlet erre a kis időre szóba sem került, mindig kolis voltam, de vagy jobb "minőségű" kollégiumokban vagy meg tudtam úgy oldani az órákat, hogy hétfőn mentem vissza és csütörtökön haza, valamint nem nyáron kellett ott lenni és az ismerőseim többsége is benn volt, nem éreztem magam ennyire egyedül.

Most viszont az a helyzet, hogy négyen vagyunk egy szobában, nem ismerem a többieket korábbról, valamint elviselhetetlen meleg van a szobában egész nap, hiába szellőztetünk, olyan mint egy katlan. Emiatt is nehéz aludni esténként, de mellette még a kollégium előtti téren, a folyosón, konyhában, többi szobában késő estig beszélgetnek, járkálnak, hangoskodnak, zenét hallgatnak, buliznak stb. és ez roppant idegesítő, mert nekem pl. minden nap 6 órakor fel kell kelnem, hogy beérjek időben a gyakorlatra. A kollégiumban a fürdő, wc, konyha is közös, ami szintén idegesítő, ebben a melegben simán leizzadok többször is naponta, aztán nem lehet elmenni fürödni sem, mert foglalt a zuhanyzó. A kajálást is nehezen lehet megoldani, egy sütő van összesen, azt is mindig használják, szóval felesleges erre apellálni, mindig járkálni kell a boltba vagy kaját rendelni valahonnan. A gyakorlat is olyan, hogy vagy adnak munkát vagy nem, utóbbi esetben napi 6-8 órát unatkozhatok benn, csigalassúsággal telik az idő ott és a koliban is. Arról már nem is beszélve, hogy vasárnap délutántól péntek délutánig ott kell rohadni, az ismerőseim pedig otthon verik a f***t vagy nyaralnak, buliznak valahol, én meg abban a lágerben sínylődök.


2018. júl. 27. 19:01
 1/10 A kérdező kommentje:
A bejárás sem lenne sokkal jobb, már gondoltam rá pedig, mert akkor hajnali 4 órakor kellene kelnem minden nap és este 19 órára esnék haza, olyan rossz a közlekedés a két város között.
2018. júl. 27. 19:02
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
És ezen mégis hogy segítene szerinted a nyugtató? Amikor tudsz ne tartózkodj a koliban, járj el a városba valahová. Azért szerintem szeptemberig ki lehet bírni, mégsem katonaság azért ez.
2018. júl. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
17%
Mit finnyázol ha szerinted meleged van akkor menj afrikába.
2018. júl. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
40%
Nyár van, meleg van, mindenhol. Uralkodj magadon. Nem lesz később sem könnyebb, amikor majd 50 héten át dolgozol és 2 héten pedig szabadságon vagy. Ne szedj semmi, attól semmi sem lesz jobb. Olvassál az üres órákon.
2018. júl. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%
Ha nyugtatót szednél és unalmas a munkahely, akkor konkrétan elaludnál ott, higgy nekem. Az borzalmas tud lenni... A munkát ki kell bírni valahogy, a többi időt meg - ahogy egy előző válaszoló is javasolta - töltsd légkondis helyen pl plázában, akárhol. Sétálgass a városban. Éjszakára vegyél füldugót.
2018. júl. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én se laknék semmilyen koliban, közös szoba, közös zuhanyzó, fujjj...

Járj be otthonról. Azért az a 4kor kelés és 7kor hazaérés egyáltalán nem vészes, már bocs. Én is kb. így járok minden nap (alapból kicsit később kelek, de sokszor felébredek már 4kor), pedig Budapesthez nagyon közel lakom. Vannak olyan emberek, akik az ország másik végéből járnak dologzni, konkrétan ismerek ilyet. Ezt mondjuk én nem csinálnám, de amit te írsz, az teljesen kibírható, és csak egy hónapig kéne...

2018. júl. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem megpróbálhatnál beszélni a kollégistákkal, hogy közösen megoldjátok a gondokat, és mindenkinek jó legyen.

(Pl. fürdőszoba, konyha használatának beosztása, megkérni őket, hogy este halkabban legyenek, mert korán kelsz, a szobába napközben sötétítő, ventilátor, és csak hajnalban, este szellőztessetek, hogy a hideg levegő tudjon csak bemenni.)


Egyszerűen kommunikálni kell, és alkalmazkodni egymáshoz, tekintettel lenni a másikra. Tudom, ez sokak számára nehéz feladat, van még hova fejlődni emberileg.

2018. júl. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem annyira húzós a meló a gyakorlati helyen, én megkockáztatnám a bejárást inkább. Egyébként teljesen megértelek, én egy napig nem bírnám koliban.
2018. júl. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
48%
Ezek borzasztó körülmények. Én a bejárásra váltanék, vagy megpróbálnék valami olcsó szobabérletet keresni, ennél amiben vagy, még az is jó. Fontos, hogy az embernek legyen egy nyugalmas zug, ahol fel tud töltődni, legyen bármilyen fiatal is az illető.
2018. júl. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
48%
Én szedtem már hasonló helyzetben altatót, de csak addig, amíg nem tudtam elköltözni. A szomszédba csecsemő született, és egész éjjel visított, két-három órát, ha tudtam mellette aludni, azt is ilyen félórás periódusban; a füldugótól viszont nem hallottam volna az ébresztőt...
2018. júl. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!