Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Budapestiek! Ti szerettek...

Budapestiek! Ti szerettek Budapesten élni?

Figyelt kérdés

2018. aug. 25. 22:40
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
Igen, gyönyörű város. Minden évszakban fel lehet fedezni egy kis szépséget, és nagyon sokszínű.. Ezért imádom. Bár néha úgy érzem,mintha egy börtön lenne.. :D
2018. aug. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:

Nagyon nem.



Lakásban kell lakni (mindenem a kert, a szabadban lét, a fűszernövények, dísznövények), aszfalt, tömegnyomor.


10 km-t 50-60 perc megtenni tömegközlekedéssel. Cserében 10 percenként jár.... :/


Koszos, lepukkant, rossz közbiztonságú város.


Nem, nagyon nincs semmi a szánkban.

Én _nagyon_ belső kerületben lakom, nem 5., de nagyon belső és a pesti oldalon. Szombat délután egy patika oda-vissza egy óra, vasárnap este egy éjjelnappali (az is zöldséges konkrétan!!!!) 1 km gyalog csak oda, a villamos olyan ritkán jár, hogy inkább gyalog járod emg (plusz a villamostól is gyalogolni kell)....

Élelmiszerüzletekben választék szinte semmi.


Nem vagyok partiarc, gyűlölöm a tömeget, a zöldet, a kevés embert szeretem, egy-egy sör melletti beszélgetés tölt fel.



Mit szeressek ebben a városban?



Sajnos itt nőttem fel.

2018. aug. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:

#12 Nem kell lakásban lakni, lehet Budapesten belül kertesben is lakni.

A metro konkrétan 2-3 percenként jár, ha pótlóznod kell arra is max. 2 percet várhatsz. A villamos is kötött pályán jár, tehát nem kerül dugóba. Ha a belvárosban laksz pontosan tudod ezeket te is.

Mondjuk az elhiszem, hogy ha a 6-7 kerületben laksz akkor utálod. Én sem laknék ott, de simán elköltözhetsz.

Ha szombat délután neked egy patika 1 óra, akkot nem tudom hol élsz, de tuti nem jó helyen. Vasárnap este 1 km a zöldséges? Laktál már falun? Szombat délben bezárnak a boltok, és hétfőig semmi nincs! Nemhogy zöldséges, de bolt sem!!!

Komolyan nem tudom hol élsz, de szinte minden sarkon van egy spar, cba, tesco express, manna, lidl..

A belváros ráadásul tele van sörözökkel, de akár bepakolhatod a söreidet és felmehetsz a budai hegyekbe, kimehetsz a ligetbe, vagy lemehesz a Dunához..

2018. aug. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:

Szerintem te is tisztában vagy a lakásárakkal, így a költözést tovább nem firtatnám.



Az egyik járatunk csúcsidőben is negyedóránként jár. Napközben és hétvégén a másik is simán 10 percenként...

Metróznom hála Istennek nem kell. De metróval is, villamossal is, kiskutya farkával is 50-60 perc 10 km.



Milyen falu az, ahol szombat délben minden zár??

Sajnos mellélőttél, 2 falut eléggé ismerek.


Egyikben szombaton, vasárnap is estig lehet vásárolni, kisbolt is rendesen van, a híres vasárnapi boltzár alatt is rögtön volt ötletem, hol vegyünk reggelire valót.

10 perc a nagyobb város, nem fél óra és nem ötven perc.

Igen, időzíteni kell a vonat miatt az utazást, de utána már csak 10 percet ülsz rajta.

Míg nekem pl egy patika szombat délután fél 3kor a legközelebbi plázában van nyitva, oda-vissaz egy óra. Ennyi idő alatt a falu-nagyobb város viszonylatban is megjárható, tény, időzíteni kell.


Mostanság sokat járok egy másik faluban is.

Onnan is 10 perc a nagyobb város.


Ott is tudsz vásárolni vasárnap este fél 7kor kisboltban és ahova járni szoktam, nem 1 km, hanem párszáz méter.

Ja, nyugi, éjjelnappali nekem általában vasárnap este fél hétkor kell, vagy hétköznap este 9-kor, munka+OKJ után.


De most voltam egy kisebb nyaraláson, ahol igaz szombat este, de nem jelentett gondot a bevásárlás a 200ezres városban. Tisztább, mint Budapest, nem láttunk drogost, több a fa, jobb állapotban van és eleve élhetőbbnek tűnik. Csak sajnos a munkalehetőségeket ki tudja... Különben már fizikailag kezdett fájni, hogy Budapesten lakom.



Szóval ez se előnye ennek a koszos, süllyedő, aszfaltbeton, túlsokember városnak, ahol a kapunak háttal keresi ki az ember a kulcsot és közben lesi, ki akarja kirabolni.

2018. aug. 27. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
14-es, igen tisztában vagyok az árakkal. Azt is tudom, hogy egy belvárosi lepukkant lakást is bőven értéke felett el lehet adni, pont azért mert a belvárosban van. A befektetőknek megèri megvenni, mert könnyen kiadja turistáknak, egyetemistáknak, fiataloknak akik bulizni járnak. Ebből az összegből simán vehetnél valami nyugisabb környéken másik lakást. Ez nekem csak kifogásnak tűnik, tipikusan csak panaszkodsz de nem teszel semmit.
2018. aug. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
47%

Zajos és romló közbiztonságú helyen lakom, ez nem tartozik ide.

Nem tudom, miért kell személyeskedni, mert leírom a véleményemet.



Van ebben a koszos városban olyan hely, ahonnan szombat du kettőkor 10 perc egy patika, vasárnap du fél hétkor 10 perc egy éjjelnappali, nincs tömegnyomor, sok a zöld, 20-30 perc a belváros, van közbiztonság?


Nincs, ennyi.



Amúgy sem szeretem ezt a várost és nem tudom, hogy jön ide a személyeskedésed.



Hihetetlenek az emberek ma már....

Türelmetlenek, arrogánsak, frusztráltak, nem fogadják el a más véleményt.

2018. aug. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:

Van ilyen hely. Például a 13. Kerület Duna pláza környéke. 3 gyógyszertár kb. 3 percen belül, gyalog 10 perc séta sincs a tesco ami éjjel nappali, vagy kb. 7 percre egy cba ami szintúgy éjjel nappali. A környék kifejezetten kertváros jellegű, de konkrétan 13 perc alatt a Deák téren vagy tömegközlekedéssel, kocsival hamarabb, bár ez forgalomfüggő.

De kapásból mèg 10 ilyen helyet tudok írni.

Nem személyeskedni akartam, csak rávilágítani arra, hogy nem általános a véleményed.

2018. aug. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:

Én a Százados negyedben lakom, Százados út, Ciprus utca, ezek környéke.

Gyalog délután negyed hatkor húsz perc oda-vissza a patika hétköznap, tehát semmi extra igény nincs.


Bolt a Penny volt sokáig egyedül, este 9-ig. Tehát ha egyik nap hivatalos ügyek munka után, másik nap orvos és a 3., tanfolyamos napra tolódik a kenyérvásárlás, oldd meg a Stadionoknál az éjjelnappalo zöldségesben. Egyszer nem jól időzítesz, így jártál.


Ezen a környéken abszolút nem érzem, hogy bármit könnyebb lenne elintézni, mint a Dunakanyarban, ahonnan származom.

Igen, ott a vonat drágább plusz sok a késés, ez nehézség lehet. Ez tartja bennem a lelket itt Pesten.



Amúgy nincs szükségem "rávilágításra", mégcsak a kérdező se én vagyok.

2018. aug. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:

Ezek szerint mégis szükséged van rávilágításra, ha feltetted ez a kérdést: "Van ebben a koszos városban olyan hely, ahonnan szombat du kettőkor 10 perc egy patika, vasárnap du fél hétkor 10 perc egy éjjelnappali, nincs tömegnyomor, sok a zöld, 20-30 perc a belváros, van közbiztonság?"

Megírtam, hogy van. Elhiszem, hogy a Hős utca környéken valóban nem jó lakni, de továbbra sem értem mièrt nem költözöl el.

A bevásárlást akár orvostól/ügyintézèsből/tanfolyamból hazajövet is el lehet intézni, nem hiszem el, hogy ne lenne egy bolt se egyik útvonalán sem. Ma mát több üzlet szállít házhoz is akár az esti órákban is, ha online megrendeled.

2018. aug. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:

Szerinted nem hazajövet vásárolok? :D de az is több, mint 9... :/



A Hős utca környékét kikérem magamnak.


Azért nem költözöm el, mert szeretem a lakást, szeretem a lakóközösséget, a 10. kerületi (tehát nem a miénk!!!) Hős utcánól pedig 2016-2017ig semmit se éreztünk.

Továbbá azért, mert egyedülálló nő vagyok, család, barátok miatt Pesten kényszerülök maradni.

Pesten belül miért költöznék?

Pláne, mert semmit se ér a lakásom, mert azt hiszitek, ez a Hős utca környéke és jaj, meg a zaj miatt. Meg van romlás, de ez egész Budapestre jellemző.



Egyébként a lakóhelyem firtatása, a lakóhelyem leszólása, a jellemem girtatása mégcsak nem is kérdezőként bunkóság és nem illik ide. Kérlek hagyj békén.

2018. aug. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!