Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Budapestiek! Ti szerettek...

Budapestiek! Ti szerettek Budapesten élni?

Figyelt kérdés

2018. aug. 25. 22:40
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
47%

Egyébként kedves 82 %, fizikailag nem értelek.

Szerinted hogy lehet, pláne manapság rossz környékről jóra költözni?

Pl a Kálvária térről egy jobb környékre?

Arra nem gondolsz, hogy ami a Kálvária téren 14 millió, máshol 32 millió?

Vagy vegyen kisebbet?

2018. aug. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim válasza:
0%
Igen, szeretek!
2018. aug. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
55%
Én Ecseden (17. kerületben) éltem a testvéremnél 2 évig, de megbántam. Nem szeretnék ellent mondani az előttem lévő válaszolóknak, de én nekem nem tetszett. És olyan messze vannak a boltok is a háztól, hogy az rettenetes: a legközelebbi bolt (Aldi) 1,5 km-re van. Nyáron nagyon sok a turista, és nagy tömeg van mindenhol, hétvégén el se mentem a nyáron sehova. Oké,, Budapest főváros, menő, fiataloknak való.. Én inkább vidéken élek, mert talán már meg is szoktam, és frissebb a levegő is, és minden közel van nálunk és nem kell befurikázni aztóval mondjuk a: boltba, templomba, parkba, játszótérre, iskolába, gyógyszertárba, bankba. Úgyhogy inkább vidéken élek, mint Budapesten és szeretek vidéken élni. De ez csak az én véleményem..
2018. aug. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 SóMisi válasza:
13%

Mint vidéki, nem tudom, hogy beleszólhatok-e.

Rövid ideig laktam ott, van véleményem.

Budapest gyönyörű, de tele van sérült személyiségű emberszerű gépekkel. Itt nem csak a lepukkantakról beszélek, hanem azokról is, akik talicskán tolják az arcukat. Társadalmi helyzettől függetlenül.

Ja, és egy falusinak erős kihívás lehet, hogy helyenként egymásba ér a farkuk.

2018. aug. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim válasza:
29%
#23-as, azert legy szives ne vedd mar egy kalap ala a 17. keruletet, meg azt, hogy te valahol kint laktal a halalfas*an, egesz Budapesttel. Mert az, hogy itt barmilyen boltert, gyogyszertarert neked kilometereket kelljen utazgatnod, meg kocsiba ulnod az szimplan nem igaz. Ennek pont az ellenkezoje jellemzo.
2018. aug. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
55%

Itt összegyűltek azok, akik valahogy épp bírnak szeretni Budapesten lakni (az életben a többség nem), és aki megírja, hogy nem és alá is támasztja, az lepontozást és támadást kap.


De, pont jellemző, hogy marhára nincs közel semmi.

Mint említettem, Józsefvárosbn lakom, tőlem hétköznap délután 5 után 1 km egy patika, betegen hajrá az antibiotikumért, ha pedig valamit elfelejtenél, szombat délután 2 után 2 km a patika, ez tömegközlekedéssel 20-25 perc, de gyalog is, mert levágható gyalog az út és annyira ritkán járnak a járatok.


A munkahelyem másik kerület, de ha reggel 7-re megyek és otthon nem reggeliztem, mert bumm (most ne ezt firtassuk, hogy miért nem sikerült otthonról vinnem/otthon ennem 100 esetből 100-szor), nos ha 7-re megyek és nincs nálam reggeli, akkor már nem is nagyon tudok szerezni, bankkártyával meg konkrétan egyáltalán nem.



A Nagykörút vonalában már mindenhol tömegnyomor van, 3 fő/négyzetméter kb járdán, téren, bárhol, ezt budapestiként se feltétlen lehet szeretni, megszokni.

Aszfalt, beton, kosz.

Egyre több hajléktalan, drogos, fura egyén egyre több helyen.

A kapualjban kirabolnak.


A tömegközlekedés irtó lassú és elmaradott, és nem, nemhogy nem világszínvonalú, hanem egyenesen egy siralmas sz...r attól még, hogy minden utcában megy egy lassú, fullasztó busz és nem kell gyalogolni. Attól nem jó, hogy nem kell gyalogolni! Majd a HÉV nem 60-nal megy (döcögő, régi tragacs) és nem a prérin rak le, több metró lesz (m3, m4 hosszabbítás, déli hévek behozatala), a villamosokat gyorsítják (váltón nem 5/10, lámpák hangolása, befolyásolása), akkor talán elkezdhetünk majd valamiről beszélni.

Addig a 2 km 20 perc és a 8 km 50 perc arányokkal hadd ne legyek megelégedve.


Egyre nagyobb a kosz, szemét minden kerületben.



Szóval hadd ne szeressen valaki Budapesten lakni, alapból nem mindenkinek való egy ekkora város illetve hát ahogy az ország, Budapest is lejtőn.

2018. aug. 30. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
55%

25-ös megmondtam, hogy ez az én véleményem!!

Hadd döntsem már el, hogy én hol szeretek lakni! Nekem nem tetszett, és kész..

És képzeld el, nem csak az autóval furikázás nem tetszik Budapesten, hanem a zaj miatt, és a környezetszennyezés miatt! Amint mondtam, hogy nyáron nagyon sokan vannak, nagy a zaj, és ilyenkor sok a szemét, amit persze a közmunkások nem végeznek el.. És még nem is beszéltem az állandó javításokról.. És képzeld el, hogy minden nap el kell mennem az Aldiba napi 3 kilómétert reggel, hogy megvegyem a reggelimet, mert a 17. kerületben nem nagyon van pékség, vagy CBA vagy bármilyen vegyes bolt a közelben. És mondjuk egy hétvégén nincs egy nyugodt percünk, mert jönnek a turisták, a szomszédban nagy a zaj, mert hétvége, és a szomszédban 4 gyerek is van, akik nyáron főleg nagy zajt csapnak. És sokkal drágább Budapesten szinte minden, mint vidéken: egy kiló kenyér 300 Ft, míg vidéken, amit házilag csinálnak, és frissebb azt megkapod 200 Ft-ért, vagy ha ez se meggyőző, akkor Budapesten a sárgarépa 2000 Ft kilója, nálunk Baranyában megkapod 850 Ft-ért egy termesztőtől.. Nagyon sok az árkülönbség a turisták miatt.. Ezt be kell látnia minden Budapestinek. Vagy például 2 hete elmentünk a Hősök terére, egy hamburger 2500 Ft-ba került, amit megkapsz akár egy McDonaldsban 750 Ft-ért..

De ha ti szerettek ott élni, akkor éljetek ott. Mindenkinek más a véleménye, és ez volt az enyém, nem kell nagy dobra verrni..

2018. aug. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim válasza:
47%
Én nem tudom, hogy milyen boltban vásárolsz te Budapesten, de a XIX. kerületben 1 kg kenyér 160 Ft körül van(attól függ ,milyet veszel, sárgarépa 200 Ft/kg általában, de ha már 400 körül volt, nagyon fel voltunk háborodva. A te répád aranyból lehet!Tej 149-169 Ft, hús 1100Ft/kg körül. Tőlünk 15 percen belül mindenféle bolt megtalálható(Aldi-5 perc,CBA-5 perc,LIDL-10 perc, kettő is van.SPAR, INTERSPAR, REÁL, Tesco, Auchan 15 perc. Pláza kettő is 15 percre.Patika: 15 percen belül legalább 4-et tudok, kettő még éjszaka is nyitva van.Villamos 6-10 percenként jár, de buszok is, sőt vonat is megy be innen a Nyugatiba.A felnőtt gyerekeim pedig éjszaka a városból az éjszakai busszal majdnem házig tudnak jönni.Ennyit arról, mennyire szar a közlekedés.A lányom Londonban élt, akkor kezdte megbecsülni a budapesti tömegközlekedést, mert ott tényleg szar ehhez képest szerinte.Itt nincsenek drogosok, de még részegek is kevesen, mert a kocsmák szinte eltűntek.Kispesten, Lőrincen, tehát a környékünkön legalább 25 iskola van, tehát nagy a választék ebben is. Melyik falu kínálja ezt? Ha moziba akarok menni, kb fél óra tömegközlekedéssel. Ha színházba akarok menni, válogathatok, és nincs gondom arra, hogy jöjjek haza éjszaka.Ez kertvárosi rész, tele zölddel, kertes házakkal. És Pesten van, itt nincs kutyaszar, mert mindenhol kutyagumigyűjtő kukák vannak, pisilni meg a WC-be szoktunk.Viszont kiváló játszóterek vannak, a legújabb egy vizes játszótér, ami egy gyerekparadicsom.Nem laknék Budapesten kívül, csak, ha muszáj.Viszont a belvárosban én sem szívesen élnék.
2018. aug. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
55%

Jó, akkor a munkahelyem környéke kontrasztban.


15 percen belül pici Spar és Aldi (az is 9-kor zár, ott lakóknak jó lehet) és kifújt. Spar szombaton du ötkor zár, vasárnap délben.

Kisbolt nincs a közelben.

Éjjelnappali... Kicsit messzebb van egy Tesco, bár szerintem odáig nem mennek el a lakosok, hacsak nem életbevágó valamit felejtettek el.

Patika kilométeres körben egy db, ugrottam már be munkaidő után és pl Augmentin nem volt. Ja, az a patika hatkor zár.

Többtízezer emberre egy db, hatkor záró posta jut, sajnos volt már ott dolgom úgy, hogy a melóhelyem mellé kellett visszamennem.



Szóval a lakóhelyemen kívül máshol is tapasztaltam már siralmasan rossz boltelátottságot Budapesten, NEM külvárosban.

2018. aug. 31. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
62%

De nagyon durva ez a kérdés, aki leírja a TAPASZTALATÁT, az a lepontozás mellett támadást is kap.

Gyertek ida, próbáljátok ki, ha nem hiszitek el.

Bár lehet, hogy tőlünk 10 percre gyalog van egy Tesco és 3 percre egy éjjelnappali (nem zöldséges), csak nem vettem észre. :D

2018. aug. 31. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!