Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet egész nap flexelni/k...

Mit lehet egész nap flexelni/köszörülni/fűkaszázni otthon?

Figyelt kérdés

Érthetetlen számomra.

Direkt azért költöztünk egy pici, üdülő övezetnek számító falucskába, hogy végre csend és nyugi legyen, ki lehessen ülni a kertbe beszélgetni, szundikálni, olvasni, akármi.

Hát nem lehet, mivel falu, annak rendje és módja szerint egész nap, minden nap szól a flex, a sikító, a fűkasza, az anyámkínja.

Értem, hogy néha elengedhetetlen, és bizonyos szintig természetes, na de egész nap, minden nap..???

Namost, a telkek zsebkendő méretűek, ~20 perc szokott lenni nekem a fűnyírás. A szomszédnak 3 óra!!! (ugyanakkora a két telek, ráadásul náluk nincs is mindenhol füvesítve) - mi a fenét lehet ennyit piszmogni ezzel? (Nincs semmi egészségügyi, mozgásszervi problémájuk)

A másik a flex és társai... elképzelni nem tudom, mi a túrót lehet egész évben minden nap flexelni otthon? A férjem amolyan ezermester beállítottságú, amit csak lehet, ő javít, csinál meg a ház körül, de az elmúlt 5 évben körülbelül ha kétszer nyúlt a flexhez... Akik egész nap nyomatják, azok tulajdonképpen mit csinálnak??

Milyen otthoni munkához kell ennyit zajongani? Ezeknek az embereknek saját maguknak soha nincs igényük egy kis csendre? Nem őrülnek bele ebbe? Miért jó ez?


2018. szept. 10. 15:13
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm végre a normális válaszokat!


#9

Mint írtam, mi is az említett faluban lakunk, mi is karban tartjuk a házat. :) Csak mikor minden hétvégén, egész hétvégén ugyanazon házak felől jön a flex hangja, akkor az ember elgondolkozik, hogy mi a túró flexelnivaló van egy családi házon, amit ennyit kell csinálni...


#11

Ha lakatos, akkor menjen és jelentkezzen a férjemékhez, régóta keresnek jó lakatost, de égen-földön nem lehet találni :) Akkor dolgozhatna lent az ipartelepen, ami erre való, nem másokat szórakoztatna, akik pihennének az otthonukban :)

2018. szept. 11. 10:01
 12/21 anonim ***** válasza:
25%

Én is órákig nyírom a füvet ,előszőr tologatóssal ,aztán szegélynyíróval, mindkettő hangos benzines gép. Flexelni meg szintén szoktam,mert pl kaput csinálok,kiülő fémszerkezetét ,vagy pl csiszolok hegesztek mindenféle vasszerkezeteket garázs beállót ,lugast stb. Sőt motoros fűrésszel aprítom már a téli tüzelőnek valót ami napokig eltart. Menj és kérdezd meg mit csinál ,akkor megtudod,ne itt kérdezősködj.

És igen menj tanyára, ha nem tetszik,hogy mások is élnek körülötted, és őket pl egyáltalán nem zavarja se a fűnyíró se a flex. Csak mindig van egy ideggyenge pattogó gyüttment aki azt képzeli hogy miatta majd lábújhegyen suttogva fognak élni a szomszédok. Menjen vissza ahonnét jött, vagy szokja meg a munkazajokat. nem mindenki a tökét vakarja otthon ,rengetegen dolgoznak is,és ez nem fog megváltozni.

2018. szept. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%

"1-es és 3-as abbahagyta a flexelést és feljött a GYIK-re :D



Kérdező, nem tudom, de azt megfigyeltem, hogy aki nem képes kulturáltan viselkedni, az mindig nyomatja ezt a "költözz tanyára" dumát, mintha egyszerűbb lenne 1 barom miatt húsz másiknak elköltöznie, mint annak az egynek..."


Kulturáltan viselkedni? Ez hogy jön ide? Nagyon logikátlanul próbálsz "érvelni", egy 3 órás (!!!) tevékenységtől ennyire kiborulni szánalmas. Éltél már falun? Mégis hogyan oldja meg az illető a kertmunkát, házfelújítást, ha a gépek eleve zajosak? Komolyan nem hiszem el, hogy ennyire álomvilágban élnek egyesek. Falun és városban is van zaj, zajjal járó munka. Lehet neked ilyen gondod nincsen, mert valami steril környezetben élsz? Tényleg érdekelne.

2018. szept. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
9%
"Ha lakatos, akkor menjen és jelentkezzen a férjemékhez, régóta keresnek jó lakatost, de égen-földön nem lehet találni :) Akkor dolgozhatna lent az ipartelepen, ami erre való, nem másokat szórakoztatna, akik pihennének az otthonukban :)" Na jó ebből látszik, hogy fogalmad sincsen a dolgokról, csak otthon reszelgeted a körmöd.
2018. szept. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Akik válaszolgatnak, azoknak egy része mit szed?

Utolsó, miért reszelgetném a körmöm csak?

Utolsó előtti, olvasd már végig a kérdést könyörgöm, és próbáld értelmezni. Nem 3 órás a zaj, hanem olyan napi 15-16 órás, MINDEN nap.

2018. szept. 12. 12:24
 16/21 anonim ***** válasza:

Tőlünk nem messze beindul majd a szárító, és megy reggel 6-tól éjfélig több mint egy hónapig.


Hozzá kell szokni sajnos. A falu nem kertváros!

2018. szept. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Hajlamosak vagyunk a zavaró dolgotkat megjegyezni és a semlegesektől eltekinteni.


Szóval ez a mindennap és egésznap lazán lehet heti 3-4x kb 3 óra ami megoszlik kb 10 szomszédnál.

2018. szept. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Városi műkörmös kiscsaj. Mi az a "sikító"?
2019. ápr. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
nem műkörmös, hanem magániskolában tanárnő, meg munkaügyi szakértő :DD
2019. ápr. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

A műkörmöt nem foglalkozásként értettem :D

Városi kiscsaj, centis műkörmökkel.

2019. ápr. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!