Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért húzzák a szájukat a...

Miért húzzák a szájukat a boltokban ha egy 500 forintos terméket akarok fizetni 10 000 forintossal?

Figyelt kérdés
Nem tehetek róla hogy így ad pénzt a bankautomata. Bankkártyás fizetést sem szeretik 1000 ft alatt. De azt sem szeretik ha 20 forintosokkal fizetek.
2018. okt. 4. 21:44
1 2
 1/16 he84 ***** válasza:
100%
Nyilván azért, mert nem tudnak ilyen nagy pénzból könnyen és megfelelően visszaadni. Ilyen egyszerű.
2018. okt. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

azért, mert a kisboltokban pl a napi kezdő 30ezer Ft körül szokott mozogni, és ha reggel 3an mennek 10 000-sel, hirtelen elfogyott minden váltó :) meglehet őket szerintem teljesen érteni

olyat még sosem hallottam, hogy bankkártyás fizetést valahol nem szerették, főleg ha érintős

2018. okt. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%

Hó elején, amikor jön a fizu, és az emberek felveszik a pénzt, az aprónak örülnek, mert akkor mindenki nagy pénzzel fizet, hó végén meg több az apró, mert addigra mindenki felváltotta a nagy címletet, és sokan fizetnek apróval, és már olyan súlya van a sok aprónak, hogy fegyvernek minősül.

A bankkártyára nekem még nem húzták a szájukat, arról nem tudok nyilatkozni.

2018. okt. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert akkor elfogy nekik a pénz a kasszából és más vevőknek nem fognak tudni visszaadni.

Miért ne szeretnék a bankkártyás fizetést? Szerintem szeretik, én sose látok semmi negatívat kifejeződni az arcukon, ha párszáz forintos összeget akarok kártyával fizetni.

2018. okt. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam olyan helyen ahol ki volt írva, hogy 1000 Ft alatt nem fizethetsz kártyával. Ez azért van, mert a boltnak jutalékot kell fizetnie a szolgáltatónak minden tranzakció után és egy 200 Ft-os tételnél neki nem éri meg, ha kártyával fizetik.
2018. okt. 5. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is így van hogy ezer forint alatt nem éri meg nekik. Akkor van gáz a nekem csak egy dolog kell és kártya van nálam. 😃
2018. okt. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
12%

Ahogy előttem írják, teljesen érthető. A boltosnak sem terem fán az aprópénz, nekik is elfogy aztán lehet menni váltani. Bankkártyásnál meg ahogy írták, kis összegnél egyszerűen többet fizet rá, mint a termék nyeresége.


Kicsit fordítok a kérdésen:


Te miért nem tudsz elmenni postára felváltani a 10 ezrest?

Miért nem tudsz kisebb összeget levenni? Ha 9 ezret veszel le, akkor már nem 10 ezret fog adni egyben.


Te meghívnál embereket ingyen Gyrosra, vagy adnál nekik ingyen buszjegyet? 1-21-nek még talán, de a sokadik után te is elküldenél mindenkit.


Vagy te örülnél, ha apróban kapnád a fizetésed? Ugye, hogy nem.

2018. okt. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy részemről ha tehetném, akkor mindenhol kártyával fizetnék. Érintős, gyors is. De érdekes lehet az ujjlenyomatos fizetés is.
2018. okt. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Én olyankor nem tudom megállni a szemforgatás, ha jöbnek ketten, az egyik mondja, hogy van nála apró, mire a másik, "hagyjad csak, felváltom a 20asomat" . És mondom neki, hogy csak ezreseim vannak, mire megnyugtatta, hogy az nem baj, és elvisz 17 darab ezrest, aztán meg már kétezresből se tudok visszaadni.

Szerintem mindenki jár bevásárolni, ahol 20 ezer felett fizet, nem értem, hogy miért a kis kasszákban kell felváltani a nagy címletet.

De ez is főleg csak a nyitás utáni pár órában érdekes.

2018. okt. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nekem csak egy helyen volt gond bankkártyás fizetéssel, de akkor sem az összeg miatt, hanem azért, mert amikor a bankom érintősre váltott, egy darabig abban a boltban a pénztárgép nem mindig vette be a kártyát, és be kellett dugni a leolvasóba, és kis összegnél is be kellett írni a kódot. Aztán egy ideje ilyen probléma már nincs, gondolom, frissítették a szoftvert is. A jutalékot nem tudom, én olyan üzletben még nem jártam, ahol morogtak volna a kártya miatt, sőt, a kedvenc kínai vegyesboltomban is bevezették a kártyás fizetést (hétvégén rendszeresen tele van az üzlet, alig lehet elférni). Ahova sokan járnak, ott szerintem megtérül az a pénz, max. kis forgalmú boltokban lehet ez probléma.
2018. okt. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!