Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan lehet elviselni Budapes...

Hogyan lehet elviselni Budapestet?

Figyelt kérdés
Itt nőttem fel ovis korom óta, mégse bírom a városomnak tartani. Nem bírom megszokni, az itteni életet megszeretni.
2018. dec. 17. 20:31
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Gondolom másnak se ismeretlen fogalom, hogy nincs szabadideje. Hogyan menjek abba a kevés parkba, ha nincs szabadidőm?



Másrészt nem egyenlő heti 1-2 óra séta egy parkban azzal, hogy kinéz az ember az ablakon, ott a kert, ott a hegy, tud kertben reggelizni, vacsorázni.


Ha pedig valaha lesz véletlenül időm, nem egyenlő akár mindennapi séta egy parkban (ami szintén tele van emberrel) azhal, hogy mindennap kertészkedhetek a kertben és a séta totál embermentes helyen történhet.

2018. dec. 18. 08:11
 12/21 A kérdező kommentje:

A tömegnyomor, az ember ember hátán, az, hogy az embereknek már annyira nincs intim szféráa, hogy egymás hegyére-hátára állnak akkor is, ha semmi se indokolja...


A szűk beépítettség, a fátlan utcák.


Az, hogy egyáltalán nem könnyen elérhetőek a dolgok. Na jó, talán a Kiskörúton belül igen, de ott meg drágán.



Az, hogy 2000 óta nem fejlődik a város. 2000 óta alig történt valami. Pedig 1990 és 2000 között azért voltak jó beruházások, jelenleg (még) pedig EU-s pénz lenne.

Nem, a karbantartás nem fejlődés, a fakivágások se és az se, hogy beépítenek minden talpalatnyi helyet.



A közbiztonság meg botrányosan rossz. Nem érdekelnek a kozmeikázott statisztikák. Rokonomat múlt héten lopták meg, nem tett feljelentést, nem is kerül a statisztikába,ami a kormány által amúgy is statisztikázott.

2018. dec. 18. 08:24
 13/21 anonim ***** válasza:
Szerelmem városa!!!!!! (Erdelyi vagyok)
2018. dec. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Kései Sirató ***** válasza:

Nehezen.

Ha most nem is, legalább a későbbiekben költözz egy vidéki kisvárosba, vagy akár falura.

Én a Balaton parton élek, itt remek a kilátás, jó a klíma, jó a levegő, nincs zaj, és a nyári 3 hónapot leszámítva a forgalom sem nagy.

Lehetőleg olyan városba költözz, ahol van tó, folyó, hegy,stb.

Ha nem teheted meg, hogy elköltözöl, legalább a szabadságod nagy részét töltsd ilyen helyen!

2018. dec. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Úgy veszem ki a szavaidból, hogy szeretnél elköltözni majd idővel. Szerintem tűzz ki egy célt/határidőt, ami lehet távoli is (pl. 2022-ben elköltözöm Budapestről), és határozd meg, hogy hogyan valósítod meg, mik lesznek a lépések (pl. pénzt gyűjtök, képzem magam, kiválasztom a várost/falut, ahol lakni fogok stb). Ez legalább egy kapaszkodó, és fel tudod idézni magadnak, miközben mész reggel az idegesítő tömegben, hogy "4 év múlva elköltözöm, 4 év múlva elköltözöm", és akkor már az nem is tűnik olyan soknak.
2018. dec. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Kérdező te javarészt nem Budapestről beszélsz hanem Budapest belvárosáról. Olyan utcában lakom ahol vannak fák, nincs tömeg, könnyedén elérhető innen minden, és ha akarnék kertészkedni is tudnék hiszen van kertem, mintahogy nagyon sok budapestinek. Budapest nem csak a panelekről és a büdi belvárosról szól úgyhogy nem igazán értelek. Persze sokminden igaz amit leírtál, de ezek nem feltétlenül. Az a gond hogy nagyon sok vidéki így képzeli el Budapestet, az eszükbe se jut hogy vannak külső kerületek ahol akadnak kertvárosi részek is jócskán :)
2018. dec. 20. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Mi számít belvárosnak? Számomra a Nagykörúton belüli rész, illetve az azon kívüli is még pár megállónyira/pár utcányira. Na, ha oda be kell tennem a lábam, rosszul vagyok. Ott aztán tényleg elmondhatatlan tömegnyomor, semmi fa az utcákon, szűk beépítés.


Ahol élek és dolgozom, az szerintem leginkább átmeneti rész. Már nem mindenhol sodor le a tömeg a járdáról, előfordulnak fák. Normális kajálda sehol, örülsz, ha van hétköznap 10-ig bolt (nem feltétlen van, és ha mégis, akkor messzebb), a patika akkor zár az otthonodnál, amikor végzel a félórára levő melóhelyeden, jó, bemész oda a gyógyszerért, de ott nincs ez, nincs az, nincs amaz...

A közbiztonság csapnivaló. Még a jobb hírű kerület is telistele kosszal, alkoholistával, hajléktalannal és egyre többb a c, a drogos és egyéb rosszarcú. Nos, a rosszabb hírű vagy a semleges területek pedig már elestek, ott nőnek sötétedés után maximum önvédelmi eszközzel.

Aztán még kijebb a kertváros. Annyit kell utazni az Örsig, mint Vácról vagy Monorról a Nyugatiig, a tömegnyomor is ugyanakkora a járaton és késés is ugyanúgy van (pl busz -> dugó). Senkit nem akarok megbántani, de ahol eddig jártam kinti részen (16, 17. kerület) nagyon gyatra a boltellátottság. Tehát akkor mennyivel is jobb, mint egy Vas megyei kisváros, ahol legalább közel van a természet?

2018. dec. 20. 08:52
 18/21 anonim ***** válasza:

Kerdezo. Az 5. keruletet nazd meg terkepen. Tele van parkkal es ott a margit sziget. Ha ez kicsi neked,menj Budara: Rozsadomb,Huvosvolgy. Huvosvolgyben csaladi hazak vannak meg nagy kertek hozzajuk meg ott a nagy erdo.


Mielott szalulod Budapestet,leszel szives korul nezni alaposabban. Vannak meg mas keruletek kertvaros jelleggel boven.


Latszik,h nem igazi budapesti csaladbol jottel,h ezeket nem tudod..

2018. dec. 28. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Ha kertváros, akkor inkább község vagy kisváros, ha nagyon kell Bp, akkor az agglomerációban, de én szívem szerint húznék az ország nyugati részére.

Leírtam, mi a bajom Bp legkülső részeivel. Konkrétan bármit, csak azt ne.


Huszonéves budapesti pályafutásom alatt hála Istennek pont az V. kerületet nem ismertem meg, bár az ottani tömegnyomor taszít is.

De ott kinézve az irodából fákat látni? Mert ha van is park, kinek van ideje ott ücsörögni? :D Otthon sincs ideje az embernek ücsörögni. Plusz az, hogy ott ücsörögsz, nem pótolja a természetet, viszont egész nap fás utcában dolgozni már valamelyest kárpótol.



Valóban van a családomnak olyan része, amely nem fővárosi. Mit számít ez? Mit számít az, hogy olyan ember, akit 2 éves koromig láthattam, nem fővárosi?

2018. dec. 28. 08:43
 20/21 anonim ***** válasza:

Fogalma sincs róla milyen Budapest, csak a belvárosban meg a 16. 17. kerületben járt állítja hogy sok a cigány, vidéken is sok cigány csak mivel kevesebb az ember, így értelemszerűen arányosan kevesebb a cigány is. Kertvárosi részen lakom, semmi bajom vele. A belvárosba nem költöznék, de valaki azt is szereti.


Egyébként nagyon sokszor észre vettem már hogy a vidékiek sz*rozzák Budapestet keresztbe kasul, emellett állítják hogy a budapestiek vannak rossz véleménnyel vidékről, illetve a vidéki emberekről. Nos én még egy budapestivel sem találkoztam aki úgy szapulta volna vidéket mint ahogy a vidékiek Budapestet. Nem kell ideköltözni, nem mindenkinek való :)

2018. dec. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!