Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nincs hova mennem januártól....

Nincs hova mennem januártól. Ötletek hogy mit kezdjek?

Figyelt kérdés

A helyzet röviden (holnap korán indulok, ezért gyorsan leírom még most a kérdést, és ha van kérdésetek, akkor arra válaszolok még).


-Nincs családi hátterem, nem támogat állam bácsin kivül senki sem. Néhány éven át saját keresetből és a kevéske állami támogatásból (félárvasági+családi amig középsulis voltam most már az egyetemi szoc tám) tudtam élni, ma már csak a szoc tám és az árvasági van, mert egyetem mellett nincs időm dolgozni

-Egyetemista vagyok Szegeden, 4 hónapja egy eléggé, ha nem a leginkább zajos, zsúfolt koliban élek. Ebből elegem lett, sokszor konkrétan a koli állapotok miatt nem tudtam készülni nyugalomban (a 4 hónap alatt mellesleg kb 20 ezer ft-nyi ruhámat, tisztálkodó szeremet, és élelmiszeremet lopták el)

-A koliban aláirtam a kijelentkezési lapot, mert egyrészt én nem birom itt, másrészt a hónapok alatt összebalhéztam egy két nmagyobb arcú lakóval, és mivel többen vannak, igy nyilván én megyek

-Csak az a gond hogy nincs hova mennem majd januártól. Barátnő Esztergomban él a szüleivel, a téli szünet alatt részben náluk, részben egy ismerősömnél Budapesten leszek. De mikor vissza kell jönmni Szegedre a vizsgák miatt, akkor már nincs hova mennem.

-2 hete leadtam a második legnagyobb befogadóképességű koliba a jelentkezésemet. visszadobták, teltház.

Ezen a héten hétfőn személyesen mentem el 6 (hat!) kollégiumba, részben egyházi fenntartásúakba. Teltház és vagy felújitás, nincs hely.

-Félretett pénzem alig van, mivel nem tudok emellett a szak mellett dolgozni (biológia, ha valaki azt mondja könnyű akkor grat neki, szerintem nem az) igy mondhatni csak fogy.

Konkrétan 80 ezer van a számlámon, ha sikerülne egy 20-asért eladnom egy rég nem használt kabátomat akkor lenne 100.

Ezzel kaucióval együtt rögtön elmene legalább 80 ezer egy albérleti szobára...

És mondom , csak a támogatásokból élek...


Szerintetek mit tegyek?


barátoktól mennyit szabad ilyen helyzetben kérni?

Jó, ez hülye kérdés..Én ismerem őket, én tudom milyen mélységű a barátságunk...

Van 3 barátom akiktől még 10 ezret is mernék kérni, tudják hogy megbizhatnak bennem, és én se érezném úgy hogy elkönyvelnek egy parazitának.

Mondjuk más hogy mernék kérni, meg kérek-e. Ők se épp milliomosok, egyetemisták mint én, szóval 5 ezernél többet senkitől nem is fogadnék el.


Mi lenne a legjobb lépés?



2018. dec. 21. 01:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
A barátnőd biztos nem hagyja, hogy fedél nélkül legyél.
2018. dec. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Ember, én orvosira járok, ez a legnehezebb évem, de ha nekem nem lenne hol laknom, még orvostanhallgatóként is elmennék dolgozni valami szalag mellé amikor csak tudok (hétvégén vagy éjjel) vállalva, hogy maximum egy kettest tudok összekaparni mindenből és szinte biztosan csúszok pár félévet. A diákhitel sem rossz megoldás, én lehet, hogy felvennék havi 30-40ezret, amint lehet, jelentkeznék egy koliba, ennyi pénzből és a szoctámból vígan meg lehet élni még munka nélkül is. Biológia szakon ha jól tudom, van levelező, úgyhogy ha meg tudod oldani, akkor az is egy megoldás, hogy átjelentkezel és keresel egy munkahelyet, amiből tudsz fizetni egy albérletet, ha tényleg képtelen vagy kollégiumban élni. Elhiszem, hogy nem ez az ideális, de szerintem ilyen helyzetben nagy állatság lenne, ha nem lennél hajlandó bevállalni pár év szart, hogy utána jobb legyen, mikor megvan a diplomád és találsz egy jó munkahelyet.
2018. dec. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Szobát bérelj, kezdj el keresni mielőbb, akár központtól kicsit távolabbi helyen. Ha nincs időd állandó munkát vállalni az egyetem mellett, vállalhatnál magántanítást, heti 3-4 órával akár megkeresheted az albérleted árát. Ennyi azért bele kell hogy férjen. Biológiára szerintem lennének jelentkezők, akik orvosira felvételiznek, pl.
2018. dec. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nézz távolabb albérletet.
2018. dec. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!