Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet tenni, ha a felső...

Mit lehet tenni, ha a felső szomszéd állandóan kidobálja a cigit az ablakon?

Figyelt kérdés
Folyamatosan az én párkányomon landolna a csikkjei, az erkélyem napi szinten tele van a hamujával. Először normálisan megkértem, utána szóltam neki, hogy neki, mint felső szomszédnak is kellemetlen lenne, ha az erkélyemen tárolt dobozok kigyulladnának, de szarik rá magasról. Az ilyen gyökérre mivel lehet hatni azon kívül, hogy eltöröm az ujjait, hogy ne legyen mivel cigizni amikor beszáll a liftbe? Van bármilyen törvényes lehetőségem?

2019. jan. 7. 09:39
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
51%
Kevésbé agresszív: vegyél egy olcsó hamutálat és add neki, hogy használja az erkélyen. A háborúzgatás a szomszéddal öngerjesztő folyamat, felesleges bele menni. Jellemzően amúgy se szeretik sehol a pattogó új lakókat.
2019. jan. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Felső szomszéddal ne háborúzz.

Gondolj bele mennyi mindent dobhat az erkélyedre. Gondolom nő ha női cigit szív.Nem tépi le a fejedet ha megbeszéled vele.

2019. jan. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Mondhatod neki, hogy a nálad landolt csikkek felgyújtják a dobozaidat es a tűz meg felfelé terjed majd.
2019. jan. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
11-es: Aztán engem miért kéne, hogy érdekeljen, hogy a legtöbb helyen nem szeretik a pattogó új lakókat? Nem jogtalanul "pattogok", miért kéne elviselnem azt, hogy a párkányomra meg az erkélyemre dobálják a csikket? Szóljak fél év múlva amikor már nem leszek új? Az úgy sokkal hitelesebb, igazad van.
2019. jan. 7. 16:56
 15/20 anonim ***** válasza:
11-es vagyok. Éppenhogy azt írtam, hogy nem pattogni kell, hanem normálisan kommunikálni és megoldást találni a problémára. De úgy látom ez itt sem megy, úgyhogy a neked való megoldás, hogy ütögeted a plafont seprűnyéllel. Hajrá!
2019. jan. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Úgy látom Te meg tipikus válaszoló vagy és nem tudsz olvasni. 2x mentem fel hozzá, még pezsgőt is vittem, hogy "hello, boldog új évet, amúgy én vagyok az új lakó". De nyugodtan könyvelj el akármilyennek, a funkcionális analfabetizmusodnak hála.
2019. jan. 8. 12:01
 17/20 anonim ***** válasza:

Aszongya "tipikus válaszoló". xD

Már rég megoldottad volna a problémát, de könnyebb minket anyázni, ugye. Ezzel minden meg fog oldódni. :D

2019. jan. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
"Aszongya", hogy "xD". Hány éves vagy, 8? Hogy jön ez ide, hogy könnyebb anyázni? Mondott valaki ilyet? Reagáltam egy engem ért vádra, veled ellentétben aki csak idejött beszólogatni, mert nincs élete és itt éli ki az elfojtott közléskényszerét, mert a való életben szájba vernék a véleménye miatt. Szerinted ettől várom a megoldást, hogy reagálok valakinek az idióta beszólására? Nem értem az összefüggéseid, mivel nem is léteznek.
2019. jan. 9. 15:48
 19/20 anonim ***** válasza:
Semmit nem tudsz csinálni. Mindenhol vannak hülye szomszédok. Nem fog úgyse változtatni ha neki így kényelmes. Te meg ne tárolj dobozokat az erkélyen. Esetleg amit még tehetsz az az hogy csináltatsz tetőt és akkor nem esik be hozzád. Jobb ötletem nincs.
2019. jan. 11. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Ugyanez volt nálam is. Kb 10x szóltam szépen, semmi. Majd 10x szóltam gorombán, semmi. 21.-szerre állon vágtam, és közöltem, hogy ha még egy csikk landol amelett, hogy eltörgelem a kezet, frljelentem közveszélyeztetés miatt, mert nyilván sebki nem akar megdögleni ha kigyújt valamit.


Feljelentett, kaptam egy kis dorgálast, ő meg pénzbüntetést.


Nem mondom, hogy így kell megoldani, néha jobb a nyugi.

Sok sikert.

2019. jan. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!