Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek ha faluból elköltö...

Szerintetek ha faluból elköltöznék vàrosba valami panelba akkor milyen lenne ott nekem? Az jobb?

Figyelt kérdés
Unom màr ezt a vidéki életet. Itt semmi nincs és semmit nem lehet csinàlni. Lepukkant kocsma meg bolt van ennyi. Ha valamit akar az ember úgyis a vàrosba kell jàrkàlni. Munkahelyet is nehéz talalni meg ha talàlsz is utazhatsz egy csomót oda vissza. Vàrosban sokkal több lehetöség van, vàroson belül tiz percenkent jonnek mennek a buszok raadasul. Itt videken meg itthon is mindig dolgozni kell mar unalmas. Varosban ledolgozod a napot a munkahelyen hazamesz es lazithatsz legalabb mar otthon nem kell szenvedni munkaval. Ok panelban is kell takaritani karbantartani de az kozel nincs annyi melo mint egy videki embernek a hazat karbantartani. Lehet eladom a hazam es megyek en is varosba. F

2019. jan. 26. 13:13
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Èn sok helyen laktam albèrletben.

Nem volt hangos sehol!

Poloska is csak egy helyen volt.

2019. jan. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
A legfontosabb, hogy egy lepukkant panel 20 milliótol kezdődik. Felment az ára,de nem tudom miért. Újpesten 8 (NYOLC) négyzetméteres sufni 14 milla. Ezekért vesznek fel hitelt és kerülnek utcára
2019. jan. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat. 8 milla?? 14 milla?? Annyiert itt emeletes csaladihazat is vehetsz akar.
2019. jan. 26. 14:11
 14/22 A kérdező kommentje:
*8 négyzetméter
2019. jan. 26. 14:12
 15/22 anonim ***** válasza:

"8 négyzetméter?? 14 milla?? Annyiert itt emeletes csaladihazat is vehetsz akar."


Igen, de ez Budapest. Kedvenc fővárosunkban átlagosan 2x, de még az agglomerációban is 1,5x drágábbak az ingatlanok, mint egy megyei jogú városban. Ahhoz képest meg nem nyújt jobb életminőséget, sőt. Akkor már inkább egy nyugat-magyarországi várost javaslok, Sopron, Győr, Szombathely, Zalaegerszeg.


Budapestet és az agglomerációt azoknak a mazochistáknak ajánlom, akik szeretnek napi 2x40 percet ingázni a dugóban, és szeretik a koszt, bűzt, tömegnyomort, húgyszagú aluljárókat, az omladozó házakat, és a nyakukba hulló vakolatot.


Mondom, nem kell rögtön a másik végletbe esni. Nem csak a falu meg Budapest van. Vannak teljesen élhető 50-150.000-es városok kertvárossal, meg nem panel szerkezetű társasházakkal, viszonylag megfizethető áron.

2019. jan. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Az hogy neked jobb lesz csakis a te igenyeiden es a körülményeken mulik.

Videken van sajat ház, varosban albérlet.

Nincs csotany, poloska, brazil szomszed, vagy partizo egyetemistak. Minden kozel van, olcsobb a fűtés, cserebe dragabb a viz es szemetszallitas.

Nincs sajat udvar, a garázs meg rohadtul hianyzik.

2019. jan. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Sopronban, Győrben sem olcsóbbak a lakások már. Tapasztalat.
2019. jan. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Nálam panelban most is csend van. Szilveszterkor volt utoljára zaj. Csótányt 20 éve nem láttam, poloskát soha. (Csak a zöldet, ami nyáron bejön.) Elég tiszta a ház, pisiszag sosem volt a liftben, pedig van pár kutya, egyszer volt egy félig elnyalt jégkrém, de másnapra el is tűnt.


Csak akkor hallom a híres köhögést, ha vécén vagyok, és valaki szintén a saját vécéjében köhög. A lépcsőházat se hallom, vagy 20 évig 3 különböző panelben senkin nem volt magassarkú és lábujjhegyen közlekedett, vagy tök süket vagyok. (Nem vagyok :D.)

2019. jan. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
34%
Ne haragudj, de tipikus falusi a gondolkodásod. Falusi ház vagy bp-i panel? Vannak más lehetőségek is, mint már páran írták. Tisztázd magadban, hogy mit akarsz és utána dönts. Mi a munkád ? Nem mindegy ez sem költözéskor. Menyi ideig bírod ki jövedelem nélkül? Mennyit ér a házad és azért hol, mit lehet kapni? Számtalan kérdés felmerül...
2019. jan. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, nem fővárosba, hanem ahol élsz, ott a közelben költöznél egy városba. Ha ott van lehetőség munkát találni és normális áron lakást, akkor érdemes.

Neten meg tudod nézni a hirdető oldalakon, hogy a tiédhez hasonló ház mennyi, és az adott városban mennyi egy lakás. Sajnos egy kis lakás is biztosan drágább lesz, mint egy nagy ház egy kis faluban. Persze attól is függ, hogy hol a falu. Ahol én élek (megyeszékhely) a környező falvakban nagyon drágák a házak, mert sokan kiköltöztek az elmúlt években és ezért felmentek az árak. De vannak olyan falvak is, ahol szinte lehetetlen eladni egy házat, mert senki sem akar odaköltözni.

Szerintem először mindenképpen járj utána, hogy egyáltalán milyen lehetőségeid vannak. Ha már látod az árakat és a munkalehetőségeket, akkor lesz mi alapján döntened.

Gázos szomszéd lehet családi házas övezetben is. Elég sok ismerősöm szenved a szomszédoktól, akik családi házban laknak.

Nekem nincs gondom a panellal. Nem zajos. Normális helyen van, a lakók normálisan, teljesen tiszta a lépcsőház és a lift is. Soha nem volt egyik épületben sem, ahol éltem se csótány, se ágyi poloska. Sőt, életemben nem is láttam ágyi poloskát.

Egyébként lakáskereséskor nekem az is szempont volt, hogy ha belépek a lépcsőházba, akkor az milyen. Tiszta vagy koszos, rendben van vagy lepukkant. Ebből lehet következtetni a lakóközösségre.

Előfordulnak időnként hülye szomszédok, de hosszan tartó probléma még szerencsére nem volt senkivel sem. Vagy megoldódott, vagy elköltöztek.

Ami nekem hiányzik, az az udvar. De igazából ebből is az a jó, ami privát, nem látnak be mindenhonnan. És ez ritka családi háznál is. Plusz a garázs hiányzik. De ez is inkább ilyenkor télen, amikor reggelente pucolni kell az autót.

2019. jan. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!