Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek gáz, ha nem...

Szerintetek gáz, ha nem szeretek másokkal együtt lakni?

Figyelt kérdés

Nem igazán viselem ezt a létformát, de sajnos másra nincs pénz. Igaz, idén végzek az egyetemen, de még munka mellett sem tudnék egyedül lakni 1-2 évig, mert pl: spórolni szeretnék egy saját autóra, azt meg teljes lakbér+rezsi mellett nem tudnék. Valószínű amiatt is zavar, hogy más lányokkal kell együtt élnem, mert nehezen viselem, hogy szingli vagyok, a legjobb barátnőim meg már rég összeköltöztek a párjukkal, az egyikük pedig a nyáron férjhez fog menni. Orvosi mellett semmi időm ismerkedni, pedig már 25 vagyok. Azzal nyugtatnak, hogy legalább nem csúsztam meg egy félévet sem, mert ők igen.


Nyilván a barátnőim nem nagyon értik a gondjaimat, maximum 1 évig laktak lakótársakkal/koliban, utána mentek közösbe a párjukkal, vagy hazaköltöztek a szüleikhez a barátjukkal együtt, mert így csak a rezsibe adnak bele, lakbért azt nem kell fizessenek, szóval így a legkönyebb spórolni. 2 olyan barátnőm is van, akik meg a tesóikkal laknak együtt.


Mondjuk a kolinál még mindig jobb, hogy most van egy saját 12 nm-es szobám, de annyira szűkösnek érzem, a konyha nagyon pici, nincs asztal, oda ki sem tudok ülni, a 20 nm-es szobában pedig 2 lány lakik, de nekik legalább erkélyük is van.


A gondom az, hogy az egyikőjük sosincs itthon hétvégénte, mert 2 órára lakik a családja innen, viszont a másik minden hétvégén felhozza a pasiját, ezt megbeszélte a másik lánnyal is. Velem szinte semmit nem beszél meg, szóltam már amiatt, hogy ne cigizzenek szinte minden órában az erkélyen, mert borzalmasan hangosak, és a régi faablakon át bejön a zaj. Ha meg kinyitom, akkor a füst is, meg van, hogy füveznek. Nem gondoltam, hogy ennyi gond lesz ezzel a csajjal, ez a 2. passzív féléve lesz, mert rájött a dolgozhatnék, pedig ő is orvosis. El nem küldhetem innen, a szobatársát meg nem nagyon érdekli, mert csak aludni jár haza hétköznap.


Próbáltam más albit nézni, de eszméletlen árak vannak a külön szobákra. Legalább 10-15 ezerrel több, mint most. Nem tudom bevállalni.


Csak bírjam ki ezt a félévet valahogy, utána, ha lesz munkám, jobb helyre mehetek.



2019. febr. 3. 13:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, amúgy a kérdésedre a válasz: szerintem senki nem szeret olyanokkal lakni, akivel nem egyezik az életmódjuk, szóval nem, nem gáz. Tök más olyanokkal lakni akikkel amúgy nagyon jóban vagytok, figyeltek és alkalmazkodtok egymáshoz és tudtok együtt programozni. Csak ezt is nehéz kifogni :D
2019. febr. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Na közben felhívtam a tulajt, hogy mi megy már fél éve ezzel a lánnyal. A 40 éves hölgy teljesen kiakadt, hogy minden hétvégén felköltözik 2 napra a srác, és semmit se fizet a rezsibe. Azt is teljesen megérti, hogy engem feszélyez a srác jelenléte, meg hogy nem csoda, hogy így pihenni se tudok, se áthívni néha a saját barátnőimet. Ez nem egy hotel, sem pedig egy szerelmi szálló. És gáz az is, hogy mi már lassan 3 éve itt élünk, erre ő kb. fittyet hány a mi kiakalakított kis rendszerünkre, holott csak 1 éve van itt. A másik lakótársam barátja 2x aludt itt eddig. Soha nem akart zavarni minket, mindig a fiúhoz megy át. Erre azt mondta a tulaj, h nem az a baj, ha van néha éjjeli vendég, de a lány igényei nem felelnek meg a mi elvárásainknak.


A vége az lett, hogy holnap feljön a tulaj és megmondja neki, hogy a március végén lejáró szerződését nem hosszabítja meg. Úgyhogy ki kell költözzön.


Nyilván ez dedós megoldás volt részemről, de csak a tulaj rakhatja ki, én nem. A tulaj meg szintén szeretné, ha nyugi lenne.

2019. febr. 3. 19:23
 13/15 anonim ***** válasza:
75%

Ez nem dedós megoldás volt, a tulajnak JOGA van tudni, mi zajlik a TULAJDONÁBAN és ha az NEKI nem tetszik, akkor léphet ellene, ha ő akar. Szerencséd van, őt érdekelte, és nem tetszett neki.

Ez igazából mindenféle fórumos nyígás nélkül meg kellett volna már tenned rég.

2019. febr. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Sajnos konfliktuskerülő vagyok. :/ de igen, szólnom kellett volna előbb.


A tulaj a füvezésnél mondta azt, hogy az azért már mindennek a teteje, és ezt nincs értelme megbeszélni a lánnyal, mennie kell. És sajnálja, hogy így alakult.

2019. febr. 4. 02:29
 15/15 anonim ***** válasza:
Közben, hogy alakulnak a dolgaitok? Gondolom új szobatársat kéne találni a maradó lánynak, ez nem könnyű. Vagy a költségek növekednek majd. Hogy fogadták a tulajdonos döntését? Egyébként tényleg nem lehetett ezt a helyzetet tovább folytatni.
2019. febr. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!