Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Emberek » Lakóhely, szomszédok

A kérdés

Házban van egy csalàd akivel nem jó a kapcsolatunk egyéb sérelmek miatt. Most pàr hete azzal àllt elô hogy kôvetem ôt a buszmegàlloig . Mit tegyek?

Nem akarok vele lelallni beszélgetni de a munkahelyem a megàlloval szemben van ahol ô szàll fel (nincs kedvem elmagyarázni mert beteg agyú)autómat fényképezi olyan mintha gyüjteni akar rólam képeket infókat (mert fel akar jelenteni mondta)amiért követem.

Ezzel most mit csinàljak ?

Feljelenthet e ?

febr. 17. 07:55  Privát üzenet  

A válaszok
Megpróbálhatja, de ki fogják nevetni.

A válasz 91%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/9Időpont febr. 17. 08:28 Privát üzenet

Ha bemegy emiatt a rendőrségre, akkor szemébe fognak nevetni. De ha esetleg elérné, hogy megkérdezzenek téged, megmondod hogy ott dolgozol és kész.

Amennyiben ennek már van egy hosszabb előzménye ahol ő volt az elborult elméjű, akkor megfontolnám, hogy zaklatás miatt én jelentem fel őt, mintegy megelőző csapásként.

Rossz szomszédság török átok.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/9Időpont febr. 17. 08:31 Privát üzenet
Feljelenteni feljelenthet, de egyrészt nem biztos, hogy komolyan veszik (ha nyilvánvalóan zavarodott), másrészt, ha mégis, akkor nyilván hamar kiderül, hogy nem követed, pl az tény, hogy hol van a munkahelyed, és ugye normális, hogy bejársz dolgozni, arról meg nem tehetsz, hogy neki is arra van dolga.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/9Időpont febr. 17. 08:31 Privát üzenet
Nevesd ki! Ez ez egyik legjobb módszer és kb ez a legtöbb amibe érdemes energiát fektetni

A válasz 71%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/9Időpont febr. 17. 08:49 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

És miért készít fotót rólam automról?

Nekem az a gyanúm olyan mintha informàciokat gyűjtenek.

# 5/9Időpont febr. 17. 09:00 Privát üzenet
anonymousreview60 nevű felhasználó válasza:

A fotó a "követés" igazolásához illetve adóhatósági feljelentéshez (ti. vagyonosodási vizsgálat) "szükséges". Az illető hülye, persze hogy mindent dokumentál.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/9Időpont febr. 17. 09:06 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Mert miért írod hogy az illető hülye hogy dokumentàl?

Ezt ezekkel a fotókkal megy valamire?

# 7/9Időpont febr. 17. 09:38 Privát üzenet
anonymousreview60 nevű felhasználó válasza:

"Most pàr hete azzal àllt elô hogy kôvetem ôt a buszmegàlloig. Nem akarok vele lelallni beszélgetni de a munkahelyem a megàlloval szemben van ahol ô szàll fel" Aki ebből azt következteti, hogy "követed", az per definíció hülye. Az ő gondolati rendszerében ez logikus lehet. Pl. a fotó alapján keres rá a kocsira, az árára, hogy tudja mennyi pénzed van stb.

Hogy mire megy a dokumentálással? Hát azt én honnan tudjam? Ő a hülye. (És talán én is, de az más kérdés.) Az ilyen tévképzetesek (és nem feltétlen csak az orvosi esetek) szeretik nyilvántartani az ellenségük dolgait.

Ne vegyél tudomást róla, amíg anyagi-fizikai-lelki károd nincs.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/9Időpont febr. 18. 10:45 Privát üzenet

Az én szembeszomszédom nem százas felnőtt fiának az volt a mániája, hogy a mozgásérzékelős lámpámmal őt fotózom. Panelban lakunk, csak középen volt lámpa, nem akartam félhomályban lenni.

Már engem kért meg a gondnok, h magyarázzam meg nekik, h nem készítek képeket. Az anyja megértette, aztán leszállt rólam.

Ha feljelent, max elmondod, h ott dolgozol.

Én biztos megmondtam volna neki.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/9Időpont febr. 21. 07:51 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogyan maradjak a régi, ha a legjobb barátom rákos lett és hogyan segíthetnék, hogy jó kapcsolatunk maradjon?
Valakinek sok évig lelki támaszt nyújtottam problémáiban, mikor boldog lett, kapcsolatunk megszakadt, jogos, hogy fáj?
Mi történt ami ezt a viselkedést eredményezi a barátomnál? Kezd tönkremenni a kapcsolatunk?
Ismerősömmel pár hónapja megromlott nagyon a kapcsolatunk, engem okol valamiért amiért nem vagyok hibás. Neki egy ismerőse elkezdett nyilvánosan facebookon oltogatni engem. Mit tegyek?
Van 2 legjobb barátnom, de mostanába nem olyan a kapcsolatunk mint eddig Hagynom kéne őket vagy még lehet jobb? Többi lent👇
Alapvetően albérlőtárssal meg kell beszélni, ha vendégem lesz, aki ott is alszik? Na és mi a helyzet, ha a tulaj a lakótársam, de baráti a kapcsolatunk?

Kérdések az Emberek rovatbólKérdések a Lakóhely, szomszédok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!