Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha a szomszédom panaszkodik a...

Ha a szomszédom panaszkodik a kutyámra, kell valamit tennem?

Figyelt kérdés

Egy kisebb településen/faluban élek. Ugye itt van jó nagy udvar, na meg szomszédok. Van két kutyám is, elkeritve egymástól, mert egyik kb ötszöröse a másiknak és félek kárt tenne a nagyobbik a kicsiben.

Mint minden házörző, ők is ugatnak néha. Ha idegen macskát látnak, ha a tyúkok rendetlenkednek vagy a távolban hallanak más kutyákat. Ez nem gyakori, kb egy kezemen megtudom számolni hányszor kezdenek rá egy nap.

A szomszédom mégis arról panaszkodik, hogy mennyit ugat a kutyám és, hogy ő nem tud aludni. Persze nem nekem, ezt hallottam vissza, mert annyira már nem nagypofájú, hogy a szemembe mondja,mi a baja.

Mivel amúgyis konfliktuskerülő vagyok, aki csak szépen csendben akar éldegélni, a dolgokkal amiket szeret... kell-e tennem valamit ebben az ügyben, vagy próbáljam meg elfelejteni, mintha nem is hallottam volna?

Esetleg ő mit tehet ilyen esetben? Ha mondjuk jobban felbőszülne ?


Mindig is a nyugodtság hive voltam, senkibe se kötök bele, csak próbálok szépen megélni, ezért eléggé zavar, hogy forditva ez nincs igy.

Ez az a szomszéd, akinek persze nincs kutyája, és aki belekötött, hogy vasárnap fél 10-kor bemertük inditani a quadot, mert ő épp aludni próbált, nekünk, szerencsétleneknek meg pont vasárnap van szabadnapunk, amikor kirándulni tudunk.


22n


2019. febr. 25. 18:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
Igen. Le kell lőni. A szomszédot.:)
2019. febr. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

A jegyzöt kihívhatja hozzád, hogy nézze meg miért ugatnak a kutyák sokat, ha nem megfelelöen tartod akkor megbüntetnek. Ha pedig nem marad el az ugatás akkor birtokvédelmet is kérhet.


Nekem mindig fura, ha a kutyák egy helyen sokat ugatnak, föleg korán hajnalban vagy késö este. Az ilyen állatokkal nem foglalkoznak eleget. Gondolj bele, hogy ha neki lenne kutyája és akkor ugatna a füledbe mikor te pihennél az milyen idegesítö lehet.


Már, hogy azt leírtad, hogy a két kutya nem jön ki egymással már az okot ad, hogy hogyan is tartod a kutyáidat. A testsúly és méret nem akadálya kutýak között a békés együtt élésre.

Barátaim stefford kutyájaikhoz a kenelbe besétált egy kiscicia és engedték a tányérjukból enni, és soha nem bántották, ahogy a többi macskát sem. Ez csak sokat foglakozott kutyák képesek.

2019. febr. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%

Ugatásgátló, elektromos nyakörv.

Vagy hangszál műtét.


Amúgy felnyomhat a jegyzőnél!

2019. febr. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!


Nem akartam mindenre kitérni, de speciel azért vannak elkeritve egymástól, mert az utóbbi, nagyobbat az utcáról fogadtam be nemrég. Hihetetlenül idegenkedik mindentől és mindenkitől még, gondolom nem az eddigi barátságós bánásmód miatt. Még megy az összeszoktatás folyamata, foglalkozom velük amennyit tehetem, nem most jöttem a falvédőről :) Ha te ezek mellett egyhelyen tartanád őket, úgy hogy épp nem vagy otthon vagy kint velük, akkor nem én vagyok a felelőtlen kutyatartó :)

2019. febr. 25. 18:57
 5/11 anonim ***** válasza:
73%

Én teljesen jóindulattal írok, magam albérlő vagyok, nem különösebben szeretem a kutyákat, mert nem én irányítom mikor ugat. Tehát ha házat akarok védeni, akkor majd riasztót raknék.

De a felső szinten ugatós kutyát tartanak a házban, mert az idős hölgy ezzel érzi magát biztonságban.


A kutya tulajdonképpen egy idegbeteg semmirevaló kutya, de istenítve van, "mert lármázik és így nem jön be betörő".


Az igazság az, hogyha otthon vannak vele, csendes, de akárhogyis próbálok elnéző lenni, leírom az utóbbi eseteket:

- ma hajnalban 6.08 perckor ugatott, amire felriadtam

-előző héten éjjel 4 órakor, ezek nyilván csak 10 másodpercig tartanak, de akkor is, én felriadok

-egy vasárnap délután aludni akartam, nyilván megugatja a járdán sétáló vasárnapi aktív pihenős embereket, babakocsi stb., nyilván újra felébredtem

-és teljesen változó a munkaidőm, van hogy délelőtt 10-kor alszom, vagy hogy éjjel

-nyilván nem rohangálok minden esettel a tulajhoz, de Murphy-törvénye alapján, hidd el nekem, az a kutya pont mindig akkor ugat, amikor én pont elaludtam,a mikor én pont relaxálni akarok, amikor én pont szellőztetni szeretnék, de akkor meg tök hangos a kutya ugatás.


Ezzel csak azt akarom mondani, egy ember akinek nincs kutyája, annak azért nincs, mert ő maga csendet akar.

Nem tudsz neki olyan "időpontot" felajánlani amikor ugathatna a kutya, vagy quad-ot beindítani, mert biztos lehet benne, hogy pont akkor akart volna aludni, vagy ablakot nyitni.

Ezt is mindig elfelejtik a kutya tartók, hogy a szomszéd ablakot is szeretne nyitni, úgy meg olyan, mintha az ablaka alatt ugattatnád a kutyát.


Nem azt mondom, hogy van megoldás, és nem azt, hogy fel kell téged jelenteni.

De hidd el, tudtodon kívül, amikor a te kutyád ugat, az abban a pillanatban biztos zavarja a csendesebb szomszédot.

A helyzet nem egyedi, ha 2 gyermeked lármázna az udvaron, az ugyanez, de ha kis fa hasogatás menne az udvarodon, mert kell, akkor meg az zavarná.


Az, hogy kell-e valamit tenned vagy nem, ezt neked kell megítélni. Ha fontosabb, hogy jó lakókörnyezetben élj, akkor ki kell iktatni a lármázó kutyát, különben végérvényesen megharagszik rád és annál rosszabb nincs, mikor utálják egymást a szomszédok. Persze neked attól még lesz 2 jó kutyád, de a való élet sajnos nem arról szóll, hogy néma kutyákkal "élünk magánéletet" mert azok megértenek. Nyilván a kutyáid azért szeretnek, mert enni adsz nekik, te pedig azért szereted őket, mert nem pofázik vissza, mint a legtöbb ember a környezetünkben.


Tisztelem, ha kutya tartó vagy, de akkor örök haragban leszel ezekkel a szomszédokkal, s az olyan embertől kitelik, hogy meg szokta mérgezni a kutyáidat. Ezt senki nem akarja.

Megoldások:

Te elköltözöl.

Hangszál.

Zártabb kutyaház.

Zártabb kutyaház a szomszéd hálószobáitól távolabbi részen az udvarodban.

Ők elköltöznek.

Lomhább-csendesebb kutyát vásárolsz, vagy öregebbet, mélyebb hanggal.

2019. febr. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Igen, abban egyetértek,hogy nincs olyan időpont, amikor pont ugathatna a kutya, mert valamiben úgyis megzavarja.

Talán az a baj még , hogy túl sok ideje van az emberünknek, ugyanis nem dolgozik, csak az asszony, ő meg otthon üldögél.

Elköltözni azt szeretnénk, de csak két-három éven belül van lehetőségünk, sajnos. Addig lehet még távolabb fogom helyezni a kutyákat, azt tényleg nem szeretném, hogy valami kárt tegyen bennük.

2019. febr. 26. 14:09
 7/11 anonim ***** válasza:
Azért az vicces, hogy ha a szomszéd konfliktuskerülő típus, akkor "annyira nem nagypofájú", ha meg te vagy konfliktuskerülő típis, akkor "szépen, csendben akarsz éldegélni"...
2019. febr. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok, igen rátapintottál a lényegre, én egész évben sokat betegeskedtem sokat feküdtem ágyban, csendre lett volna szükségem, részmunkaidőben tudtam csak dolgozni, utána meg nem vettek vissza teljesre, tehát egészségesen is sokat voltam otthon.

A dolog lényege talán ez, nem tudsz olyan időpontban "lármázni" ,ami egy otthon ülős szomszédot ne zavarna.


Nekem például ez lesz a stratégiám következő albérletnél, hogy kiderítem, hogy mennyire csendes a környék , mert én mindig csak heti 20 órában dolgozom.

Nyilván, aki hullafáradtan ér haza, csak bedől az ágyba, semmire nem kel fel, aztán bevásárlás, sport stb. szóval csak heti 40 óra munka+ a teendők esetén nincs otthon a szomszéd, és olyan udvarban akkor bátran tarthatsz kutyát.

2019. febr. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
44%

Toress be a szomszedodhoz,utana majd orulni fog a jelzorendszerednek.

Belvarosi kislakasban lakunk,korfolyosos. Hangos kutyam van es orulnek a szomszedok,h jelez,ha vki van ott. Amikor az elozo kutyam meghalt betegsegben,mondtak,h vegyek mar vmi szep hazorzot,mert akkor erzik biztonsagban magukat,ha ugat. A nagy gorilla izomagy kutyamat imadjak,agyondicserik becezgetik. (Nem gondoltam volna.)

2019. márc. 11. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen ez is egy nagyon ritka, ám lehetséges lakóközösségi igény. Belvárosban valóban nagy a mozgás, igenis figyelni kell, ki nem oda való személy. Ezen kívül belvárosba olyan ember költözik, aki eleve elviselni az utca zaját, mentő, tűzoltó, óvoda, iskola, szombati bulizások miatt taxik cikáznak egész éjjel tehát akit ezek egyáltalán nem zavarnak, illetve ez okoz egy elég hangos alapzajt is, ez mellett elviselhető természetes a kutya ugatás is. És viszonylag idősebb közösségben, akiknek nincs saját riasztójuk, vagy fizikailag nem tudják megvédeni magukat esetleg betörő ellen.

De különben egy csendesebb kisváros csendesebb részén, biztosan minden ember csendre vágyik,főleg kisgyermek altatása mellett, vagy éjszakai gyári munka után napközben, de ott jobban is kitűnik, ha a síri csendet megtöri egy nagyobb kutyaugatás.

Szerencsére mindenki ott lakik, ahol szeretne és szabadon dönthet.

2019. márc. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!