Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Panel. Panaszkodik a felső...

Panel. Panaszkodik a felső szomszédom, hogy hallja és zavarja, ha én zenét hallgatok. Szerintetek csak kötekedik?

Figyelt kérdés

Megkérdeztem az alsó szomszédomat, azt mondja, nagyon minimálisan hall valamit ritkán, de nem is zavaró.


Létezik, hogy felfelé jobban áthallatszik a zene?


2016. máj. 20. 11:48
1 2
 1/17 ittittitt ***** válasza:
91%
hallatszik az minden felé csak van aki jobban tolerálja.
2016. máj. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
16%
És most gondolj bele,én a 9-en a norbi kiképzés kazijára tornázok 120 kilósan. És letojom az alattam lévőt. Ha nem tetszik neki,akkor van a milliomos negyedben 5-ször annyiért ház. Persze a társasház szabályait betartom. Este 8-kor már nem tornázom
2016. máj. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

ma 12:04


Ennyi erővel te is nyugodtan költözhetnél vagy legalább lemehetnél egy fitneszterembe. Neked sem esne le a gyűrű az ujjadról. Sajnálom a szomszédaidat.


Azért tettem fel a kérdést, mert ha tényleg áthallatszik nem fogom ekkora erővel sem hallgatni.

Majd megkérem, hogy egy fél percre engedjen be, hogy megnézzem milyen erővel hallatszik.

2016. máj. 20. 12:19
 4/17 anonim ***** válasza:
29%
A panelpokol átka, főleg együttélésre nem képeséknél.
2016. máj. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
36%
Faterom rendszeresen hallgat házimozin zenét. Én többnyire fülhallgatóval hallgatok, de mikor nagyon ritkán úgy tartja úri kedvem megbömböltetem egy 5-10 percre a mélynyomót. Még senki nem szólt nekünk, pedig van egy pár nyugdíjas.
2016. máj. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
11%
Figyelj ! Minek kérdezed,ha nem tolerálod a választ. Amúgy úgy vagyok vele,hogy vettem x millioért lakást. Életvitel szerűen szeretem használni. És úgy is használom. Azért egy terembe nem megyek hogy x ezer forintot kidobjak. Pláne mivel mozgás sérűlt vagyok. Ez nem azt jelenti,hogy ágyban kell feküdnöm, a napi mozgás nekem is kell,másképp elsorvad az izomzat. Nos mivel futásra sajnos képtelen vagyok,így marad a nekem kialakitott torna. Ami sajnos dübögéssel is járhat. Sőt jár is. Viszont minden panelben van alaptörvény. A mindegyikben meg van határozva,zajjal járó dolgot,pl porszívó magnó mosógép, stb hány óráig lehet hallgatni. Megvan az is mikor lehet felujjitani. Ki kérheted a panelház közös képviselőjétől. Ingyen. Ezért nem értem a kekeckedésedet. Ha napközben hallgatod,a kereteken idő kereteken belűl,akkor akár teljes hangerőn is megteheted. Ha kedved tartja. És hogy felfelé jobban megy-e a hang,nos nem hiszem,bár ki tudja. De ha téged annyira zavar,hogy a szomszéd nappal hallja -e akkor vedd lejjebb a hangerőt,vagy tégy fel fejhallgatót.
2016. máj. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%
Az első válaszolónak igaza van. Amíg panelban laktunk, az alattunk lakó is tudta úgy hallgatni a zenét, hogy baromira áthallatszott, de nemcsak a zene, hanem az is, ha egy kicsit hangosabban beszélt, de mivel napközben csinálta, nem szóltunk neki. A felettünk lakó albérlők viszont rendszeresen zenéltek, ordítoztak éjszaka is, úgyhogy szóltunk a lakás tulajdonosának. Mivel ez nem használt, bejelentettük a rendőrségen. Utána is előfordultak mondjuk ilyesmik, de már ritkábban. A panel az sajnos ilyen. Amúgy meg emberfüggő: van akit jobban zavar, van akit kevésbé. Mondjuk attól is függ, mikor hallgatod hangosan: napközben, vagy mondjuk éjjel 1-kor... Ha az előbbi, akkor nem értem mi a baj...
2016. máj. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
88%
Ma már éjjel-nappal megvalósulhat a csendháborítás, nem csak este x óra után. Azt is figyelembe kell venni, hogy sokan éjjelesek, délutánosok. Na pont ezért szar a panel vagy bármelyik társasház: elég 1 db bunkó, hogy az összes lakónak hazavágja a nyugodt élethez való jogát, miközben a társasház teljesen speciális ilyen szempontból. Nem lehet úgy viselkedni, mintha egyedül élne az egész tömbben és alapvető joga a zajongás. A másik fajta bunkó a túlérzékeny, aki minden neszre ugrik, mert 20 éve még családiban élt és nem bírja a zajokat. Egyik típussal sem lehet tartósan együtt élni mert elmebajosak.
2016. máj. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
89%

A panelok átka, illetve nem csak az, hogy ki mennyire tolerálja, hanem az is számít, kinek milyen a hallása, meg mennyire stresszes aktuálisan az élete. Pl. mikor vizsgákra készültem, és az alattunk lakó bömböltette a nem tudom, milyen tuc-tuc zenét, képtelen voltam koncentrálni, és szólni kellett, hogy mérsékelje a hangerőt.

Az sem mindegy, mikor vagy zajos, éjjel azért még hétvégén is illik tekintettel lenni azokra, akik aludnának.

2016. máj. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
84%
Kérdés, milyen hangerővel, mennyi ideig és milyen fajta zenét hallgatsz? Engem pl. nem zavar, ha a szomszéd kölök hardrockot hallgat, de mikor a másiknál már 2. órája a "Jégvarázs" és hasonló rajzfilm zenék nyávognak, azoktól falnak tudnék menni. De nem lehet a zenei ízlésem miatt háborogni.
2016. máj. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!