Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek egyszerűen peches...

Szerintetek egyszerűen peches vagyok?

Figyelt kérdés

Anyagi okokból 1,5 hónapja 2 lakótársam van, nagyon, de nagyon nem tudom megszokni a helyzetet.


Nagy igényem lenne délutáni alvásra, de valahogy mindig sikerül pont akkor hazaesnie legalább az egyiküknek, amikor épp elaludnék. Ez számomra felér a kínzással, mert félálomban felriadni nagyon kellemetlen.


Nem hiszem, hogy ez olyan dolog, amit meg tudok velük beszélni. 3 embernél nem lehet összeegyeztetni, hogy "légyszi maradjatok a szobátokban 1 órát, amíg alszom", mert enniük kell, főzniük kell, csak én konyhai csörömpölés mellett nem tudok délután aludni.


Amíg 1 lakótársam volt, sosem volt ezzel probléma, mert nem kellett non-stop használnunk a konyhát tök könnyű volt alkalmazkodni.


Annyira fáradt vagyok, hogy legszívesebben sírógörcsöt kapnék. Minden reggel, még hétvégén is arra kelek, hogy a konyhában vannak, de nekem még 1 óra vissza lenne az ébresztőmig.


Igen, tudom, hogy egyéni szocprobléma hogy hétvégén nem akarnék 9 előtt felkelni, de ez az első eset, hogy egyikükkel sem egyeznek az alvási szokásaim. Nem tudok alkalmazkodni ehhez. :(



2019. márc. 11. 15:34
 1/4 A kérdező kommentje:
Füldugó sem segít.
2019. márc. 11. 15:35
 2/4 anonim ***** válasza:
53%
Ha lakótársaid vannak, alkalmazkodni kell egymáshoz. Ha ők erre nem hajlandók, bunkók. Lehet halkan is főzni.
2019. márc. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az egyiküknek ez aztán abszolút nem megy. A vízforraló mindenhogy hangos, plusz az időzítő a sütőn ugyancsak borzalmasan hangos, hogy tutira meghallja mindenki... És mindig bekiabál egy "Hellot" amikor hazaesik. Nem tudom, én ha nem látok senkit, nem kiáltok. Beszélünk, ha találkozunk a konyhában, nekem ez nagyon fura, meg még fel is ébreszt... Beszéltem a másik lánnyal, aki néha ugyancsak nem akarna korán felébredni a csaj miatt, de nyilván ő se tenné szóvá neki.
2019. márc. 11. 15:42
 4/4 anonim ***** válasza:
53%

Ha én a helyedben lennék bizonyos szabályokat le fektetnék, mindent meg lehet beszélni, meg kell próbálni mindent aztán majd meg látjuk mi lesz?

De ha meg sem próbálod velük meg beszélni akkor ugyan így marad minden.

Hajrá, kitartást :-)

2019. márc. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!