Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A házam feletti légtér meddig...

Megmondó Kapitány ! kérdése:

A házam feletti légtér meddig az enyém?

Figyelt kérdés
Ahol a repülőgépek mennek az gondolom már nem az enyém, de ha 10 méter magasságban a szomszéd drónja az udvaromat filmezi akkor lelőhetem? És ha 100 méterről filmezi zoomos kamerával?

2019. ápr. 4. 18:28
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
41%
Miért lőhetnéd le?
2019. ápr. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
A légtér az orszagé . és miböl gondolod hogy kameráz egyáltalán , ha zavar akkor szolj rájuk vagy a rendőröket hívd
2019. ápr. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
62%

Semeddig!


Ha a szomszédod drónozik, lakott területen, akkor 99,9% az esély rá, hogy törvénytelenül teszi.

Igen, lelőheted, de ha rendőrt hív tagadd! És legális, nem éles lőfegyver kategóriájú eszközzel lőj!

2019. ápr. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
47%
Mivel, vízipuskával? Vagy éles tölténnyel? Lődd csak le, majd kifizetheted, meg lehet elő is állítanak nem túl szabályos lőfegyverhasználatért.
2019. ápr. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Ha nem is kameráz akkor is zavar. De a kamera fel tud venni videót az ablakon keresztül is, bekukkanthat erre arra mert ha nem figyelek leszállhat 2 méterre is. Szóval mennyi az én légterem? 2 m vagy 10m vagy 100m?
2019. ápr. 4. 18:43
 6/32 anonim ***** válasza:
72%

SEMEDDIG nem a tiéd a légtér!

A légtér az államé, és lakott területen, magánszemély nem kap drónozási engedélyt!

Ezért írtam, hogy lődd le nyugodtan, de ne lőfegyverrel!

Ha rendőrt hív, tagad, hogy te lőttél, ő meg hagy szopjon a drónozásért!

2019. ápr. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Akkor megfogom a drónt hálóval. Na de a probléma marad, ha nem az én légteremben fogtam be akkor kártérítést követelhet. A drónja megvan pár százezer, ha eltörik fizethetek.
2019. ápr. 4. 19:03
 8/32 anonim ***** válasza:
35%

Bizonyítsa be, hogy elkaptad!


Ráadásul tőleg csak polgári perben követelheti a kártérítést, de őt a rendőrök ÉS a légyügy is megbünteti!

2019. ápr. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
98%
nem lenne egyszerűbb lövöldözés helyett beszélni először a szomszéddal hogy ba**a meg a k**va anyját? :) csak kérdem...
2019. ápr. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
55%
Én lelőném és széttörve elásnám a drónt. Senkisem tudja meg, a saját kertemben meg azt temetek el amit akarok.
2019. ápr. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!