Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek sincs semmi rossz...

Szerintetek sincs semmi rossz abban, ha valaki még felnőtt korára is a szüleivel lakik?

Figyelt kérdés
Szerintem nincs.Ez így helyes.Miért kéne elköltözni egy idegen lakásába?A normális az,ha az ember a családjával lakik.Bár én is elköltöztem otthonról,de gondolkozom rajta hogy vissza kéne költözni anyámékhoz.Ők a családom,mellettük van a helyem.És az a tervem,hogyha összejövök egy lánnyal ő is költözzön oda velem anyámék házába és ott éljünk négyesben.Segítünk nekik,ők is tudnak spórolni,mert a rezsiköltség négy felé oszlik,meg mi is tudunk spórolni.Mindenki jól jár.
2019. ápr. 30. 20:57
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:
9-es nem vagyok elmebeteg csak azt nézem mi lenne jó nekem és a családomnak.A szüleim örülnének ha hazaköltöznék és ezzel nincs semmi baj.
2019. ápr. 30. 21:45
 12/43 anonim ***** válasza:
93%
Mi volt a pontos diagnózis?
2019. ápr. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
89%

mert az azt jelentené hogy találtam valakit

Na es vajon eddig miert nem talaltal?

2019. ápr. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 A kérdező kommentje:
Figyeljetek,azért mert valaki kitalálta hogy ciki ha egy felnőtt ember a szüleivel lakik az nem jelenti azt hogy tényleg ciki.Egyébként ezt azért találták ki hogy költözz el a szüleidtől,hogy több legyen a kiadásod és több bevétele legyen az üzleteknek és az államnak.Sokan még szégyellik is,hogy a szüleikkel laknak,pedig éppen hogy így tudnak spórolni.Nem ciki ha valaki a szüleivel lakik,bármennyi idős is!
2019. ápr. 30. 22:08
 15/43 anonim ***** válasza:
95%

Ez nem kitalalt dolog.

Bar normalis szuleim vannak, megsem laknek veluk, mert van igenyem! onallosagra. Ami sokkal tobb mint maradni a gyerekszoban es belepotolni a rezsibe kategoria.

Mas szuleihez alkalmazkodni meg vegkepp nem tudnek soha a budos eletben.

Ne gyere a nagy boldogsagos befogado szeretetteljes dumaval, mert ha lesz csajod aki od koltozik, igenis hatranyos helyzetben van az esetek 99%-ban.

2019. ápr. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 A kérdező kommentje:
15-ös attól hogy a szüleiddel laksz még lehetsz önálló.Attól még dolgozhatsz,tanulhatsz,főzhetsz,moshatsz Te is nem muszáj mindig anyukádnak csinálni ezeket a dolgokat.Szülőkkel lakni nem szégyen.Aki elítél ezért téged mert a szüleiddel laksz,azzal nem kell foglalkozni.
2019. ápr. 30. 22:22
 17/43 anonim ***** válasza:
95%

Nem itelt el senki. Magamtol koltoztem. Mert en!!! akartam, 21 evesen. Es ha 10x ujraszuletnek, mind a 10x elkoltoznek.

Attol hogy dolgozol meg mosol magadra, meg mindig egy gyerek vagy a szuleid hazaban.

2019. ápr. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 A kérdező kommentje:
Meg mi a jó abban hogy egyedül lakok,sok a kiadásom és nem tudok spórolni? Nem jobb a szülőkkel?Egyedül sem vagyok,családommal vagyok és spórolni is tudok.
2019. ápr. 30. 22:40
 19/43 Presumptuous_Pisces ***** válasza:
94%

Ezt nem az állambácsi találta ki, hanem részben az evolúció, másik részben a társadalmi/szociális berendezkedés, a harmadikban pedig az individuális fejlődés.


Az őskorban az együttélés a túlélést jelentette, később a szaporodás és a területek benépesítése miatt is az utódok tovább álltak. Középkor fele, ugye egy gazdasági egységet képeztek a családok összeboronálása. Továbbá a szegények azért éltek egyhelyen sokan (ahogy a mai korban is), mert értelem szerűen nem volt pénzük másra, és akkoriban társadalmilag nem nézték jó szemmel, ha a szüleided nem segíted. De a tehetősebb rétegnek rengetek telke volt, és a házaik/villáik direkt úgy volt berendezve, hogy akár több generáció is elférjen. Ma is vannak olyan szülők, akik olyan házakat építtetnek, vagy vesznek, hogy több generáció elférjen, esetleg külön lakrészt hozzáépítenek a főépülethez. Szerintem ez még az elmenős kategória, de ebből is látszik, hogy a szülők magukhoz akarják láncolni a gyermekeiket, azaz nincsenek még átszellemülve a mai kor viszontagságaihoz.


Persze akinek ez jó, az csinálja. Laktam már párom szüleivel is, elviselhető, de nem hosszútávon. A saját szülőkkel való élés meg... Kb feleslegesnek érzem a "felnőtt" szó jelentését magamra használni, ha velük vagyok, mivel nincs önállóság, irányítani akarják a lépéseidet, még ha nem is nyíltan.


A külön élet, na az az igazi, akkor tanul meg egy csomó mindent az ember, természetesen a saját kárán. Aki nem képes szerintem önálló életre a mai korban, úgy hogy tulajdonképpen nem fenyegeti a halál/veszély minden pillanatban, az ne vállaljon utódokat, mondván, hogy felnőtt a feladatra- de közben a szüleiről nem volt képes leválni.


Na ebbe az egészbe ne keverjük bele azt, ha valaki kényszerből/rászorulási alapon lakik a szüleivel. Az olyan helyzetekre írtam a véleményemet, akik megtehetnék szinte könnyűszerrel azt, hogy elköltözhessenek.


Egyébként ez szépen felválzoltad, hogy a Te szüleiddel laktok majd, de nem érzed ezt kicsit unfairnek? Ugyanis a csajnak is valószínűleg lesznek szülei... Ő is elvárhatná ugyanezt...


Egyébként nincs/nem lenne bajom azokkal akik a szüleikkel laknak, csak ne prédikáljanak, és hazudozzanak össze-vissza, mondják ki kerek perec, hogy így a kényelmes :)


Bár amikor egy férfi ilyen kijelentést tesz mint Te, akkor elkap a sanda gyanú, hogy igazából egy majdnem anya 2.0 kell, aki kitörli majd a valagad, és ha anyu-apu lerottyan legyen aki viseli a gondjukat. Bejárónő+dajka+eü gondozó+szexpartner egycsapásra, minden szolgáltatás kipipálva :D ügyes, de genyó filozófia.

2019. ápr. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 A kérdező kommentje:
Gondolom azért költöztél el mert bizonyítani akartad hogy megállsz a saját lábadon is.Meg a barátnőid is elköltöztek már,gondolom nem akartad hogy kiközösítsenek amiért a szüleiddel laksz.Anyagilag nem hiszem hogy jól jártál a költözéssel.
2019. ápr. 30. 22:46
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!