Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Én vagyok ennyire rossz ember?

Én vagyok ennyire rossz ember?

Figyelt kérdés

Volt egy nagyon szoros barátságom, 5 éves.

Én kijártam a sulit, elkezdtem dolgozni egészségügyben, 12 órás, váltott műszakkal.

Sajnos örülök, ha magamra és a barátnőmre van időm, már nem tudok annyit találkozni a barátommal, mint régen. Ezt nem tudja elfogadni, ő nem dolgozik, otthon van, egyetemista, de ott is most passzív.

szóval nagyon ráér.

Minden nap ezzel jön, hogy lassan a pénzembe fogok fürdeni annyit dolgozok...

nem tudom, hogyan lehetne vele megértetni, hogy tényleg alig van időm.

?

vagy csak én osztom be szarul az időmet?



2019. febr. 25. 10:43
 1/5 anonim ***** válasza:
41%

Nagyon egyszerű a megoldás: szerezz neki is munkát ugyanott. Vagy nem érdekli az a fajta meló?


Akkor keressen ő magának valamit... Ha még nem elég idős.


A kérdésedre válaszolva jól osztod be az időd, viszont azzal számolj, hogy az e.ü. sajnos kiégető szakma = később nehéz lesz mellette a gyereknevelés.


Azt tudom tanácsolni, menjetek inkább külföldre ápolónak, csak próbáljátok ki.


(legközelebb a lényegtelen információkat mellőzd, mint pl.

2019. febr. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért ha józanul átgondolod, szerintem te is látod, hogy a rossz ember nem itt kezdődik. :)

Hogy te rosszul osztod-e be az idődet? Ezt neked kell tudni. Nekem is volt olyan időszakom, amikor szinte már magamra sem volt időm, és utólag azt mondom, hogy rosszul csináltam. De egyéni, hogy kinek mi fér bele, és mennyit tud beáldozni. Nyilván egy egészségügyisnek nem sok mozgástere van.

Az is kétségtelen tény, hogy "barátod" nem igaz barát. Ő csak egy dolgot néz: saját magát. Való igaz, abban igaza van, hogy kevesebb időt töltötök együtt. De ez az élet rendje. Munka mellett egyértelmű, hogy nem jut annyi időd a barátságra, mint mondjuk amikor iskolába jártatok, vagy esetleg osztálytársak voltatok. Egy barátság fokmérője nem az együtt töltött idő. De ami a nagyobb gond, hogy ő egyedül magára gondol. Az, hogy milyen az életed, baromira nem érdekli.

2019. febr. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem vagy rossz. Nekem is van ilyen ismerősöm, aki nem dolgozik, és nem érti, hogy más nem ér rá annyira, mint ő.

Unatkozik.

2019. febr. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy barát megérti, ha elfoglalt vagy, ő nem.

Nyilván, ha nem lenne barátnőd, többet összejárnátok, de ezt megkéne végre érteni, hogy felnőttek lettetek, más a fontossági sorrend.

2019. febr. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Akkor nem velem van a gond.

Én mondtam neki, hogy jöjjön hozzánk dolgozni, 1 hónapra próbálja ki, és utána beszéljünk...

2019. febr. 25. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!