Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Csak engem döbbentett meg,...

Csak engem döbbentett meg, hogy egy tősgyökeres budapesti nem tudja, hogy melyik oldalon van a Parlament?

Figyelt kérdés

A következő beszélgetés zajlott le hármunk között. Én nagyon megdöbbentem, alig tudtam leplezni a testbeszédemen a zavarodottságomat, kínosságérzetemet. Szerintetek is furcsa, ha egy pesti nincs tisztában ezzel? Vagy csak én túlzom?

Pesti: -A Parlament egyébként a budai oldalon van, nem?

Vidéki1(én): -Nem, a pesti oldalon van.

Pesti: -Szerintem meg a budain.

Én: -Életemet tenném fel arra, hogy a pestin van.

Pesti: -Én eddig ezt hittem, hogy Budán...

Vidéki2: -Nem sokszor voltam Budapesten, talán háromszor az életemben, de arra emlékszem, hogy mikor a Budai Várban voltam, akkor láttam a túloldalon a Parlamentet, szóval kizárásos alapon a Pesten van.

Pesti: -Akkor lehet igazatok van.

Én: -Gondolom akkor vidéki vagy. Hova valósi vagy pontosan?

Pesti: -Nem, nem, pesti vagyok.

Én: -Hát ööö.. értem... és akkor ritkán jársz a belváros felé?

Pesti: -Járok én gyakran, csak eddig nem figyeltem annyira, hogy hol van a Parlament.

Én: -???


2019. jún. 23. 01:35
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Ez nem műveltség kérdése, hanem egy hatalmas monstrum, éjjel is kivilágítva, amit akkor nem veszel észre kb. ha vak vagy az én szemszögemből. A térbeli tájékozódáshoz pedig pont az ilyen monstrumok a tájékozódási pontok, nem mellesleg az ország szimbóluma, amivel kisiskolás korod óta kiszúrják a szemedet a törikönyvekben. És a kerületekre sem a nyálamat verem, hogy milyen okos vagyok, egyszerűen ha az ember utazik, intézkednie kell, nézegeti a térképet, hogy mi merre hány méter, akkor kénytelen megtanulni őket, csakúgy, mint a hidakat. Tehát én nem a butaságon vagyok megdöbbenve, hanem nekem ez olyan, mintha azt mondanám, hogy rengetegszer néztem már tükörbe, de sosem vettem észre, hogy van orrom. Egyszerűen a megfigyelés teljes hiánya, ami nem feltétlenül intelligenciáról szól. És nekem furcsa, hogy valaki nem vesz észre ilyet, de látom, ezzel teljeseb egyedül vagyok a kommentek és pontozásaik szerint.
2019. jún. 23. 10:07
 12/12 anonim ***** válasza:

Eredetileg vidéki vagyok, 10 éve élek Budapesten. Az egyetem első évében lett egy barátom, aki tősgyökeres pesti volt, Zuglóban lakott a szüleivel. Ő sem tudott túl sokat Pestről, nem ismerte nagyon a járatokat sem, ami akkor furcsa volt, nem értettem, miért nem ismeri valaki a saját városát?

Itt elég nagy kerületek vannak, a 3., amiben élek, az közel Szeged méretű. A kislányommal vagyok itthon lassan két éve, a kerületet alig hagytam el. És miért? Mert van minden, amire szüksége lehet az embernek a mindennapi élethez. Minek menjek a Parlamenthez? Nincs benne semmi extra, tudom, hogy ott van, és kész. Talán a belső kerületek lakói jobban ismerik a belvárost, de lehet, hogy egy zuglói vagy egy 16. kerületi lakos sem látta sokkal többet a Dunát, mint te. Talán nem is kíváncsi rá nagyon, vagy nem érezte szükségét az utazgatásnak, vagy valami családi dolog miatt nem mehetett. Vidéki vagy, számodra Pest úgymond látványosság, tájékozódsz róla, mert meg szeretnéd nézni a nevezetességeit, esetleg az iskolád és a lakhelyed olyan távolságra van, hogy muszáj utaznod, így akaratlanul is látsz dolgokat.

Keszthelyi vagyok, valaki azt gondolná, hogy mindent tudok a Balaton környéki helyekről, de nem így van. Nagyjából tudom, hogy a déli oldalon milyen városok vannak, ismerem Keszthelyt, aztán ennyi. Nem vártam 10 évet epekedve arra, hogy mi van a Balaton környékén, mert nekem adott volt, kvázi naponta láttam, kisgyerekként nyáron szinte mindennap a tóban fürödtem.

Ettől függetlenül persze illene tudnia legalább a nevesebb épületeket, hogy merre találhatók, de már nem akadok fenn azon, ha valaki nem ismeri ki magát itt annyira született pestiként.

2019. jún. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!