Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Vajon a sors üzenete ha egy...

Vajon a sors üzenete ha egy nagyon komoly betegség döbbentett rá hogy a kutyát nem érdekel a sorsom és az se élek vagy halok-e?

Figyelt kérdés

Bajban ismerszik meg a barát, szól a mondás.

Nagyon komoly daganatos betegségem van (volt?) kemo és műtéten túl. Leadtam laza 30 kilót, munkámból kirúgtak nem túrték a folyamatos betegállományt.

Nem ragozom, sanszos volt még pár hónapja hogy game over. És arra döbbentett rá ez a betegség hogy tényleg a világon senkit se érdekel a sorsom.

A kutya nem látogatott meg a kórházban, a kutya nem kérdezte meg hogy vagyok, senki egy pohár vizet se hozott nekem. A melóhely is csak azért hívott fel hogy rámförmedjen ugye holnap benn vagyok? Mikor közöltem hogy nem, holnap nem, és az is kérdés, 3 hónap múlva megyek –e… akkor jött a levél hogy kirúgtak.


Szóval ez egy üzenet a sorstól? De mi az üzenete? Hogy a kutyának nem kellek? Ezt mondjuk eddig is tudtam.

És most el kéne gondolkodnom az életemről mint Dickens Karácsonyi ének c. művében ahol az elmúlt karácsonyok szellemei látogatták meg a főszereplőt?

Nekem az agyam nem jut túl azon a ponton hogy kinek kellek? Senkinek. Akkor mi a szarnak keressem a kapcsolatot bárkivel? Ha senki rám se néz én mi a szarnak nézzek bárkire? Tukmáljam magam mint egy ügynök? Az nem én vagyok. Akkor inkább tényleg a halál.


2016. jún. 18. 09:24
1 2
 1/14 anonim válasza:
Sajnálom, hogy beteg vagy és jobbulást kívánok. Olyan hogy sors nincs, emberi találmány. De igen az biztos pofon vágott, hogy senkit sem érdekelsz. Bár csak a munkahelyedről beszélsz. Általában ott nincsenek igazi emberi kapcsolatok. mi újság a rokonokkal és barátokkal, pároddal, ha van? Ha nincsenek akkor sajnos nem nagyon volt szociális életed, de akkor mit vársz. Ki nézzen feléd? De ettől még most elkezdhetsz élni úgy isten igazából és lehet ha lelkileg is kicsit rendben leszel a betegségedből is kigyógyulsz vagy a maradék idő legalább szebb lesz. Mennyire súlyos a betegséged mit mondanak?
2016. jún. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Két fajta magányos ember létezik. Egy aki magától zárja el a lehetőségeket a barátkozásra, kettő aki tényleg annyira peches.

Én is magányos vagyok, szerencsére nem vagyok beteg még. Ha az lennék 1 emberen kívül senkit sem érdekelnék igazán. De én elmondhatom, hogy mindig is nyitott voltam a barátkozásra, mindenkivel aki normális és kedves.

Csak azt vettem észre rengeteg magányos ember maga alatt vágja a fát és akkor sem akarnak kimozdulni, ha más hívja őket el valahova. Őket nem tudom sajnálni, azért mert magányosak.

2016. jún. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

"sem akarnak kimozdulni, ha más hívja őket"


Na hát rám sok mindent lehet mondamni de ez a vád nem érhet,

A kutya se hív sehova soha.

Nincs olyan meghívás amit visszautsítanék. Senki se hív sehova.

2016. jún. 18. 12:04
 4/14 anonim ***** válasza:
Én az eddigi tapasztalataim alapján azt mondom, hogy bizony nincsenek véletlenek és a szerencsésebbeknek az úgynevezett sors ad választási lehetőséget. Te kaptál egy lehetőséget, hogy meggyógyulj, felépülj és tovább folytasd az életet. Nem szabad feladnod semmit, hinned kell, mert vannak remek emberek, csak meg kell találnod őket. Lehet, hogy pár éve múlva sok ember életét fogod megmenteni akár közvetett, akár közvetlen értelemben, szóval ne hagyd magad felőrölni mások közönye és érdektelensége miatt, mert senkiről sem szabad lemondani! Őszintén kívánom, hogy gyógyulj meg teljesen és tedd jobbá ezt a világot, úgy hogy közben megtalálod az igaz barátaidat!
2016. jún. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

" senkiről sem szabad lemondani!"


Régesrég lemondtam mindenkiről még saját magamról. Régesrég. Még kamasz koromban.

nem is értem mi a francnak gyógyultam meg. Jobb lett volna ha elvisz a rák.

Mondjuk még elvihet mert az hogy tünetmentes vagyok pár hónapja még semmit se jelent.

2016. jún. 18. 14:12
 6/14 A kérdező kommentje:

" az igaz barátaidat!"


Ugyan hagyjuk ezt a maszlag semmi dumát. 40 elmúltam.

Milyen igaz barátot. Hagyjuk már.

Ha 14 lennék és nem 40 még lenne mről beszélni. de már vagy 20 éve nincs miről.

2016. jún. 18. 14:14
 7/14 anonim ***** válasza:
Aha. Most hogy az önsajnálattal végeztünk, azt is elmondhatod, hogy te mit tettél azért, hogy legyen valaki aki meglátogat a kórházban. Ha nem ápoltál semmilyen kapcsolatot, nem tartottál fent jó viszonyt a családoddal, nem kerestél barátkozásra érdemes embereket amikor még jól voltál és úgy egész életedben, akkor ne csodálkozz.
2016. jún. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Na de hol írtam én hogy csodálkozom? Eleve ezzel kezdtem:

Hogy a kutyának nem kellek? Ezt mondjuk eddig is tudtam.

2016. jún. 18. 19:42
 9/14 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, teljesen komolyan gondoltam, amit írtam. Ne mondj le magadról, becsüld meg, hogy sikerült leküzdened a betegséged és ne mérgezd magad ezzel a negatív életszemlélettel. Tenned kell azért, hogy jobbá váljon az életed.
2016. jún. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

"becsüld meg,"


Mindig szarba semmibe néztem magam. Mindig.

Ezen már rég késő változtatni meg nem is akarok nem is akartam soha. Ez van.

2016. jún. 19. 09:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!