Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Tősgyökeres budapestiként,...

Tősgyökeres budapestiként, mennyire merjek kiköltözni?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem Pestet, de szeretnék kertes házat. Az anyagi lehetőségeink korlátozottak, ilyen árak mellett muszáj agglomerációban gondolkodnunk. Dolgozni bejárnánk, fiatal házasok vagyunk, most még munka mellett tanulunk, de pár éven belül szeretnénk családot alapítani. Azt hiszem, hogy egy 2-3 ezres faluba, ahol szombaton 2-kor bezár a bolt megbolondulnék. Viszont most is jól esik munka után a külvárosi, nyugis otthonunkba hazajönni. Ezek alapján szerintetek mekkora község az, ami még nem zavaróan kihalt? Konkrét településeket is írhattok, de elsőként tapasztalat érdekel, ki, mekkora városkában lakik és milyen a hangulata?
2018. dec. 2. 21:13
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Gödöllő.
2018. dec. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
Érd
2018. dec. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:

szombatonként már délben zár a bolt :')


amúgy Érd, Törökbálint, Vác, Dunakeszi, Göd, Pomáz

2018. dec. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 mindentudó99 ***** válasza:
85%
Szerintem semennyire ne merj kiköltözni. Egyszerre akarsz nyugalmat viszont kihalt se legyen. Falun hétvégén délután azért nincs bolt nyitva mert nincs igény rá. Bevásárol a falu délelőtt. Délután meg eggyütt van a család otthon. Városiként jól gondold meg az ilyen lépést. Sokan megbánták visszam meg már nem tudtak menni.
2018. dec. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Az te tudod, hogy mennyire vagy képes saját magad számára ingereket biztosítani. A legnagyobb gond azzal van, hogy egy nagyvárosban rengeteg inger éri az embert (akár a bevásárlás, egyéb beszerzés, gondolok valamit és megvalósítom stb.), ami egy agglomerációs körzetben levő településnél elmarad. A kertes háznál ugyan szinte mindig van mit csinálni, de aki az ilyet nem kedveli, aki az ilyet nyűgként fogja fel, annak szenvedés az egész. Ha bármiféle személyes szolgáltatást akarsz igénybe venni (étterem, gyorsétterem, gyors cipőtalpalás, gyors javítások), akkor még pluszpénz ellenében sem mindig jutsz hozzá.
2018. dec. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Kerteszkedni nagyon szeretek es nem vagyok egy bulizos alkat, szeretem a nyugit. Viszont sok programra eljarok, tehat az fontos szempont, hogy Bp. kb. fel oran belul elerheto legyen. Amire nem vagyom, hogy uton utfelen ram koszonjenek, mert "mindenki ismer mindenkit", meg hetvegente disznovagasra hivjanak. Most meg nem zavarna, mert alig vagyunk otthon, de ha a gyerekkel otthon kene lennem evekig ilyen kozegbe, azt szerintem nem birnam.
2018. dec. 3. 08:12
 7/29 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Köszönni azért szoktak az emberek mert úgy illik. Nem nagy kunszt visszaköszönni. Disznóvágás már nincs minden háznál mint régen. Ha mégis akkor se hívnak meg boldog boldogtalant.
2018. dec. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

Fél órás közelségben azért már nincs igazi falusi hangulatú település szerintem. Sok a kiköltöző idegen, az igazi keménymag már lassan kihal, szóval szerintem már csak elvétve találni olyan települést közvetlen agglomerációban, ami erről híres.

Vidékről származom egy kis faluból. Sosem vettünk részt a falu életében, így arcról tudták hova tartozunk, mindenki köszönt mindenkinek, a szomszédokkal jóban voltunk és nagyjából ennyi. Aludni jártunk haza, megvolt a magunk baja, nem hiányzott a falué is a nyakunkba. Szóval én azt gondolom az ember saját döntése mindenhol az, hogy hogy kíván élni. Költözhetsz akárhova, ha nem akarsz részt venni a tipikus falusi életben, akkor nem kell. Pletykák terjedhetnek rólad, de kérdem én kit érdekel, ha úgysem jut vissza soha hozzád?

Én azt gondolom, hogy a kulcsszó, ha agglomerációba költözöl, az autó. Ha autód van, akkor senkit nem érdekel, hogy délben bezár a kisbolt, vagy béna a helyi játszótér. Azért alap feltétel, hogy elérhető sétatávolságban is legyen ez az persze, de autóval az élet ilyen helyen sokkal könnyebb.

Ezen felül ha bejártok a városba dolgozni, akkor részemről a másik kritérium valamilyen kötött pályás tömegközlekedési lehetőség (vonat, hév) lenne a közelben, amivel viszonylag dugómentesen betudnék jutni dolgozni.

Összességében meg kell határoznotok nektek mi a fontos és miben tudtok kompromisszumot kötni.

2018. dec. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim válasza:
Ha kocsival közlekedsz nyugodtan költözz agglomerációba. Ha kell valami, és nincs nyitva falun bolt, elkocsikázol szépen a legközelebbi nagyobb városba, vagy pestre.
2018. dec. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Átéltem hasonlót, amit írsz. Budapesten nőttem fel, majd nősülés útján az agglomerációba költöztünk. Szerettem Budapesten lakni, mert szerencsés helyen laktam. Nem túl forgalmas zöldövezeti rész. Busszal 10 perc alatt elérhető a kerület központja, ahol minden szolgáltatás elérhető és a belváros sincs messze.

Budapestet elhagyva -- történetesen pont az #1-es által említtett -- Gödöllőre költöztünk, úgy érzem még szerencsésebb helyre. Egy utcányira a központtól, így gyalog (!) minden néhány perc alatt elérhető. Gödöllőnek elég jó a közlekedése Budapestre: vonat, HÉV, busz. Ha továbbra is Budapestre jársz dolgozni, érdemes megfontolni, hogy melyik városrészbe, és onnan elérhető agglomerációs települést választani. Településen belül szempont, hogy közel legyen a Budapestre menő járat, mert ha helyi közlekedést kell igényve venni, az nagyon megnöveli az utazási időt. Kisebb településeken a helyi közlekedés nem olyan sűrű, mint Budapesten. Nagyon sok múlik a jó helyi önkormányzaton. Ebben szerintem nagyon jó példa Veresegyház. A várost Magyarország legrégebben hivatalban levő polgármestere irányítja. Irányításával lett város a korábbi faluból. Tudatosan és tervszerűen kiépítették a városi léthez szükséges intézményeket és szolgálatásokat, hogy ne kelljen mindenért Budapestre futkosni.

A kisvárosi lét velejárója, hogy klánok, oligarchák tudnak kialakulni. Település említése nélkül a férj iskolaigazgató, a felesége vezeti a művelődési házat, fiuk a könyvtárat, menyük a kórust. A család teljesen uralja a kisváros kulturális életét. Aki nekik szimpatikus, az tud érvényesülni, aki nem, azt kiszorítják. Nagyvárosban ilyen kevésbé lehetséges, hiszen ha az egyik könytár vagy művelődési ház nem szimpatikus, simán keresel egy másikat. De ahol csak egy van, ott ez nem lehetséges.

Az élet úgy hozta, hogy továbbáltunk és ismét egy nagyvárosba költöztünk, Bécsbe. Itt egy csendes kertvárosi városrészbe költöztünk. Ugyanakkor kb. öt perce van a metróállomás és egy nagy bevásárlóközpont is.

2018. dec. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!