Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A szomszéd folyton simogatja...

A szomszéd folyton simogatja a macskámat, mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Társasházban élünk, van egy nagy közös udvar és azon belül mindenkinek saját kis része benne. Mi nem szoktunk kint ülni, de a többi szomszéd, főleg akiknél kicsi gyerek van, gyakran ücsörög kint. Van kutyás szomszéd is, akinek a kutyusát ismerik a gyerekek és a felnőttek is, a gazdája jelenlétében játszhatnak vele, barátságos kisfiú. Alapvetően jó a közösség, viszont ahogy elkezdett melegedni az idő, lett egy kis problémám. Van egy macskám, aki ősszel lesz egy éves. Kizárólagos benti tartással kaphattam meg, és mivel elég nagy az udvar, élnek itt kutyák is, így én is ehhez ragaszkodom.

Mióta tud akkorát ugrani, hogy kiüljön az ablakba, előszeretettel tölti ott az időt, bámészkodva kifelé. Nagyjából egy hónapja, mindennap órákon át nyitva van az ablakunk, és amikor a bejárati ajtón lévő kisebb ablakot is kinyitom, van, hogy a cica ott kapaszkodik és onnan nézelődik. Kb két hete arra lettem figyelmes az egyik délután folyamán, hogy egy idegen nő keze könyékig a rácsos ablakon keresztül a macskát simogatja és beszél hozzá. Pár perccel később a kislányát is idehívja az ablakunkhoz a nő, hogy simogassa meg ő is nyugodtan. Mikor arra eszméltem fel, hogy tényleg egy idegen kéz a lakásban matat a macskával, kicsit elpattantam.. De a gyerekre való tekintettel inkább vártam, hátha befejezik. Be is fejezték nagyjából 10 perc múlva, majd eltelt még egy kis idő, és ismét a rácson át bedugva saját és kislánya kezét láttam meg. Az egyik családtag éppen akkor ért haza, de annyira bele voltak merülve a cicába, hogy másfél percig a hátuk mögött állt, mire bejutott a házba. Finomat megkérte őket arra, hogy nem szeretnénk ha benyúlnának hozzá, amit látszólag el is fogadtak.


Azóta tettünk fel szúnyoghálót is, minden ablakunkra, a macska sem próbál szökni, csak nézelődik. De sajnos majdnem mindennap valamelyik szomszéd idejön hozzá az ablakhoz, és azon keresztül próbálja simogatni őt, illetve nagyon behallatszódik, amikor külön elkezdik a gügyögést hozzá..

A szúnyogháló ilyen szempontból nem nagy védelem, egy határozott mozdulattal le tudnák tépni, vagy kárt tenni benne.


Mivel tényleg mindennapos a dolog, kezd egy kicsit az agyunkra menni, de az mégsem megoldás, hogy egésznap csukva van az összes ablak, Az érthetetlen szomszédok miatt.


Mit javasoltok? Vegyem kicsit kevésbé komolyan a dolgot, vagy ez titeket is zavarna, ha tényleg több hete fennállóan, több szomszéd is "bűvölné" ráadásul szúnyoghálón keresztül a 9 hónapos macskád, miután jelezted, hogy ezt te nem szeretnéd?



Félek, hogy ha egyszer nagyon bele lendülnek a dologba, kiszakad még az a vékony háló is, és a cica nem járt kint, nem ismeri a terepet, nem tudna visszamászni sem az ablakba, és a kutyák is bánthatják, mivel nekik ő még ismeretlen.



2019. jún. 23. 17:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
47%

A macskákról érdemes tudni, hogy nem őket választják, hanem ők választanak gazdát. Ha például az udvaron simogatják és az nem zavarja a macskát az nem gond. Ha az ablakon benyúlkálnak az kicsit túlzás.


Minket mindig meg szoktak találni idegen macskák, pedig kajával se szoktattuk oda őket, egyszerűen megérzik az emberen az auráját vagy nem tudom, hogy mondjam. A legutóbbi macska például mindenhova követ, ha futok, akkor fut utánam, és hiába a szomszédé papíron nem foglalkozik vele.

2019. jún. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Macskofilok
2019. jún. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Le kell vágatni barkácsboltban egy olyan széles plexi lapot, mint az ablak, kb. 40-50 cm magasat, és odailleszteni a rácshoz. Akkor fölötte szellőzik a lakás, a macskát meg védi. Úgy mégsem tud senki könnyen benyúlni. Egyébként a szúnyogháló jó ötlet volt. A rovaroktól is véd, és annyira csak nem pofátlanok, hogy azt feszegessék. Gondolom, ilyen ragasztott. Ha profi szúnyoghálóssal szereltetsz fel egyet, ő úgy tudja illeszteni, hogy nem szakad ki könnyen, és tud erősebb fajták ajánlani. De emellett még oda lehet tenni napközbenre egy kivehető plexi lapot.
2019. jún. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!