Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Tényleg úgy van, hogy falun...

Tényleg úgy van, hogy falun isznak a fiatalok, mert mást nem tudnak csinálni? 18/f

Figyelt kérdés

Van két falusi haverom, ők is 18 éves fiúk. Általában ott társaságban járnak ki minden hétvégén, ilyenkor nyáron minden nap.


De ők tényleg minden nap isznak. Délután 2-3-ig dolgoznak, aztán 4 körül találkoznak a kocsmában és piálnak estélig, elég gyakran be is rúgnak rendesen.


Kérdeztem hogy miért, erre azt mondták hogy ez egy kis falu, a kocsmán kívül semmi hely nincs itt ahol el lehetnénk. És hát isznak mert mást nem tudnak csinálni.


Voltam már náluk/velük kint többször is, ott az összes faital a kocsmában az "öreg alkeszokkal" is jóban van. Kimennek, végigkezelnek mindenkivel, az összes öreg nevét tudják, odamennek hogy pl "Gyula bá mi van veled, kezed jobban van már..?" aztán elkezdenek vagy sportról vagy bármiről beszélni amibe aztán az öregek is bekapcsolódnak és tök jól el szórakoznak, nem számít még az 50-60 év korkülönbség sem.



2019. júl. 13. 18:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Az alkoholisták mindenhol találnak kifogást arra, hogy miért alkoholisták. Falun nemhogy kevesebb, de akár még több is a lehetőség. Ki lehet menni biciklizni, motorozni, a haverokkal focizni, kosarazni, kirándulni, a családdal kiülni a kertbe, de semeddig nem tart pl. autóba vagy buszra ülni és bemenni a legközelebbi városba egy mozira vagy bármi.

Arról nem is beszélve, hogy normális ember munka után leginkább pihenni szeretne, letusolni, átöltözni, megvacsorázni... arról nem is beszélve, hogy otthon is akad mindig tennivaló, különösen vidéken.

Házimunka, kertészkedés, ilyesmi... bár gondolom a te haverjaidnak ilyesmi eszükbe sem jut...

2019. júl. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
76%
Nemcsak falun, de már a vidéki városokban se nagyon van egyéb szórakozási lehetőség.
2019. júl. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
76%
Persze, Budapesten meg a bulinegyed csak a kalendáriumban létezik...
2019. júl. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Metionin ***** válasza:
100%
Aki csak piával érzi jól magát, annak mindegy hogy hol lakik. Én kisvárosban nőttem fel, ott is ugyanúgy piáltak mint itt ahol most lakom csak míg itt a rendőr cseszegeti őket hogy menjenek haza, ott otthon a szüleik balhéztak velük. Aki akarta, a kisvárosban meg a falvakban is megtalálta a szórakozást, jellemzően a mi városunkba bicikliztek át a környező falvakból pl. az iskolaudvaron focizni meg üldögélni a téren a padokon és dumálni, vagy van egy sportpálya és oda is sokan járnak le. De az egyik szomszéd faluban pl. van egy ilyen régi temető, a fiatalok oda járnak dumálni meg cigizni meg kártyázni. Másik faluban meg a használaton kívüli vasútállomás ilyen találkozóhely. Nálunk még a folyópartra is kijártak régebben de pár éve azt már őrzik mert sokan estek bele a vízbe és a legtöbbet már csak darabokban találták meg 5 faluval arrébb.
2019. júl. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Városban is isznak, tombolnak a fiatalok. Bulinegyedig sem kell menni. Panelban lakom, őrület amit művelnek minden éjszaka.
2019. júl. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem "falun" van nyaralóm, az Isten háta mögött. Én kifejezetten élvezem pestiként, hogy el vagyok vágva a civilizációtól pár hétre amíg lent vagyok. :D


De én sem értem ezt az egészet, ott is van egy ABC, meg 1 étterem és egy kocsma. Viszont 20 perc autóval (busszal legyen 30) egy olyan település, ahol viszont van élet, mozi, boltok, szórakozóhely stb.


Szóval nem áll meg az élet, mert az ember falun lakik...

2019. júl. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!