Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Visszamentél megnézni azt a...

Visszamentél megnézni azt a házat, ahol felnőttél?

Figyelt kérdés

Persze csak kívülről...


Én pár hete voltam ,ahol 15 éves koromig laktam és elképesztően szomorú lettem,ahogy láttam kívülről,hogy más ül a "mi" (persze már el lett adva,de akkor is a "mi" , "a családunké"teraszunkon. Más gyerek rohangál azon a füvön,amin én rohangáltam és más kocsija áll bent a kocsibeállón. Annyira rossz érzés volt,hogy azt az én szüleim építették fel saját kezűleg és most más család van ott,nem Mi. Annyi emlék,annyi érzés kavarog még most is bennem. Nem volt jó ötlet megnézni szerintem,mert úgy volt szép emlék,ahogy otthagytuk és nem úgy,hogy más embereket láttam ott. 29/N



2019. júl. 22. 18:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%
Én még ott élek. Ha a szüleim el akarnak költözni majd, megveszem tőlük.
2019. júl. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

Teljesen természetesek ezek az érzések. Én abban hiszek, hogy az az otthonod, ahol boldog vagy/voltál. Nem tudom hol élsz most, de tegyél meg mindent, hogy ugyanolyan szeretet övezze azt a környezetet is, amit a sajátodnak mondasz, így könnyebb szívvel fogod nézni a régi házatokat is.

Én nem vagyok valami jóban anyám pasijával, így már évek óta nem láttam a házat, amiben felnőttem. De álmomban szinte minden éjjel ott vagyok, és amikor felébredek, összefacsarodik a szívem. Beülhetnék az autóba, elmehetnék arrafelé, de nem akarok.

2019. júl. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
8%
De jó neked, hogy 29 évesen ilyen dolog tesz szomorúvá. Nemhogy a lakás, de Anyum sem élt már, amikor annyi idős voltam. Engedd el, csak emlék, ráadásul csak egy ház ahova jó emlékek kötnek. Ez az élet rendje.
2019. júl. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

A te helyedben nem mentem volna vissza.

Viszont visszamentem a koleszba, ahol négy évig laktam. Bezárt. Csak az udvarba engedtek be, elszorult a szívem.

Visszamentem ahhoz a házhoz is, ahol elkezdtem az önálló felnőtt életem, és 8 évig éltem.

Több bérlője, lakója is volt utánam, most lakatlan. Lelakták, repedt falak, málló vakolat, szétfagyott ablakok, amiket én festettem utoljára. Sírhatnékom lett felnőtt létemre...

2019. júl. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahh vegre egy kreativ kerdes...

En nagyon szerettem az otthonomat, pl. kiskoromban taborba sem szerettem jarni, mert folyton honvagyam volt, ill. kesobb kulfoldi nyaralasoknal is ott pityeregtem a repteren, mert annyira szerettem a megszokott kis kornyezetemben lenni.

Aztan anyam gondolt egyet es elkoltoztunk 70 km-rel odebb. Sirva konyorogtem, hogy legalabb a kornyeken vegyunk lakast, de nem. Ennek egy eve, azota se hevertem ki. En nem merek visszamenni, felek, hogy felismerne egy regi szomszed es szanalmasnak nezne. Na meg nem akarom kinozni magam, hogy gyakorlatilag otthon vagyok, de mar nincs az, hogy akkor egy seta utan felmegyek a lakasba... :(

2019. júl. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
20 evog laktam ott egyebkent, utolso voltam.
2019. júl. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokszor eszembe jut hogy megnèzzem.

De valahogy soha nem kerül rá sor. Pont ezért mert rengeteg emlék törne fel.

2019. júl. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy ezt ilyen rosszul élted meg, annak viszont valahol örülök, hogy ezek szerint vannak még olyan szentimentális emberek, mint amilyen én vagyok. Én is nagyon ki tudok készülni lelkileg az ilyen múltbéli dolgoktól.

A mi régi házunk egyelőre még lakatlanul áll, bármikor be tudok menni, ha akarok. És szoktam is néha, elvégre én csak pár utcával költöztem arrébb.

Eleinte még így is nagyon sokat nosztalgiáztam, amikor visszajártam oda elhozni az ott maradt cuccokat. Furcsa és szomorú volt belegondolni, hogy most már sosem fogunk ott családilag eltölteni egy egész napot, sosem foguk többet a bátyámmal focizni az udvaron, mint régen annyiszor, sosem oda fogok hazaérkezni egy hosszú nap után, és ami furcsa, de talán a legjobban fáj: sosem fogunk ott többet családilag karácsonyozni. A gyerek -és tinikorom legszebb karácsonyi emlékei ahhoz a házhoz fűződnek, és nagyon bánt, hogy többé nem élhetem át azt a hangulatot.

Na tessék, már attól sikerült elszomorodnom, hogy ezt így leírtam.


25/F

2019. júl. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ja, abból az 5-ből amikre emlékszem is, egyet megnéztem kívülről, egész másra emlékeztem, nem éreztem semmit, pedig azt hittem jó lesz látni. Semmi visszatérő emlék, inkább csak a környèkbeli utcáknál. Az egyik lakáshoz is elmentem, de abból csak 3 ablak látszott a háztömbön, nem mertem felmenni. Ott is inkább a környék volt emlékezetes, de nem tudom milyen érzés volt, csak furcsa, de nem jó vagy rossz.

Bár megértelek, úgy hogy 15 évet éltél ott, egész más lehet, és az sem mindegy miért adtátok el.

2019. júl. 23. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Fish1 ***** válasza:
Meg szoktam nézni, amikor abban a városban járok. Úgy jöttem el onnan több, mint húsz éve, hogy visszamegyek még oda. Az a terv, hogy megveszem a házat, amikor eladó lesz.
2019. júl. 23. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!