Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » A munka az első az életben?

A munka az első az életben?

Figyelt kérdés

Megfigyelésem szerint sok embet ezt vallja.

Mintegy szentesítik a munkát.


2019. aug. 1. 10:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
26%
Sajna igen, anélkül nincs másra lehetőség.
2019. aug. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem 1.Egészség.

2.Boldogság.

3.Anyagi biztonság.

2019. aug. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
79%
Én is ezt tapasztalom. De ha a munka az első, mi értelme az életnek? Mert rohadtul kevés szabadideje van ám munka mellett az embernek. Így nehéz azt csinálni amit szeretünk. - Pedig erről szólna az élet.
2019. aug. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

3


Igen, és látszólag az embereknek ez okés. Ameddig élhetnek nem számít, hogy folyton csak dolgoznak és futnak.

2019. aug. 1. 10:55
 5/20 anonim ***** válasza:
64%

Ez kizárólag rajtad múlik! Néha egyébként teljesen meg lehet érteni ezt is. Tehát egy sztár zenész, egy olimpikon, vagy egy cég vezetője csak akkor lehet sikeres, ha minden percét a karrierje építéséhez igazítja. De az az igazság, hogy a legtöbb embernek nem karrierje van, hanem csak munkája.


Én még 30 alatt vagyok, de terveim szerint szeretnék majd családot, és az lesz az első. Biztosan több örömöt okoz, mint a munka. Meg nyugdíjas éveimben sem örülnék, ha csak a kutyám lenne kíváncsi rám.

2019. aug. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
64%
Sok munkaőrült van, csak a munka-munka-munka. Nekem egy szükséges nyűg, de sose tudnék rajongani érte. Kerülöm is ahol csak tudom. Megmérgezi az életet, a létünk 90%-ot ott csesszük egy munkahelyen. Borzasztó belegondolni is.
2019. aug. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

6


Hát ez az de sokan hogy le tudnak oltani ha egy rossz szót szólsz a munkáról. Teljesen agymosottak.

2019. aug. 1. 11:29
 8/20 anonim ***** válasza:
79%
Sajnos sokaknak az, méghozzá olyan szinten, hogy az már a család rovására is megy. Meg persze az egészségük is megszenvedheti, de lelkük rajta, engem hidegen hagy, hogy a saját hülyeségükbe pusztulnak bele. Egy értelmes ember képes felfogni azt, hogy bár a megélhetéshez és a világ működésének biztosításához fontos a munka, ettől még nem kell azt mindennel szemben előnyben részesíteni.
2019. aug. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
71%
Az emberi agy és psziché normális működéséhez valóban fontos a hasznos tevékenység. Ez időnként azonosítható a pénzkereső "munkával", de bármilyen elvi vagy gyakorlati szempontból hasznos tevékenység, esetleg hobbi annak tekinthető.
2019. aug. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
71%
Ne csodálkozz. Ilyen ez a "Rendszer", amiben az ember él. A munkából szerzel pénzt, a pénz pedig (sajnos) a legfontosabb előfeltétele az emberi életnek (a levegő után). A pénz pedig nagy úr. Ha nem nomád, ill. igazi ősemberi körülmények között élsz a "természet lágy ölén" (azaz nem magad termeled vagy szerzed meg az életben maradáshoz szükséges dolgokat - élelem és víz), akkor vagy így, vagy úgy de a pénzre mindig szükséged lesz. Pénzed pedig csak munkából lesz.
2019. aug. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!